moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Pozvánka na stavbu: Akce Hliněné omítky nanášené na slámu 23.-25.5.2015

04.05.2015  

Na našem slaměném domečku se koná další (možná poslední) akce spojená s jeho budováním. V průběhu předchozích 2 let se u nás konalo kolem 15 kurzů a víkendových akcí spojených se stavbou slamáku. Všem co se zúčastnili, děkujeme, dílo se podařilo a domeček je téměř dokončen.

 

 


 

Akce se koná o víkendu 23.-25.5.2015. Cílem tohoto kurzu je naučit se připravovat hliněnou omítku určenou na slaměnou stěnu, a také další typy omítek. Budete zaškoleni a ukážeme, jak se s takovou omítkou pracuje, povíme si o výhodách a nevýhodách. Praxe k nezaplacení budete mít po těchto dvou dnech spoustu.
S přípravu omítek nám pomůže talířová míchačka, takže to nebude zase tak náročné.

Po víkendu budete schopni si takové omítky prakticky udělat a vědět jakou taková omítka musí mít konzistenci, aby se s ní dobře pracovalo.

Samozřejmostí bude sobotní prohlídka domečku s výkladem a večerní přednáškou „Jak se staví slaměný dům, a co bych udělal jinak“ takže si nezapomeňte poznámkový blok a tužku.

K vidění jsou profesionální omítky PICASA od Michala Navrátila, marocký štuk, zajímavé vytápění a další detaily. Prohlídky domu mimo tento kurz jsou jinak možné po domluvě za poplatek.

Je možno se po práci koupat také v našem koupacím jezírku, záleží na počasí, otužilosti a odvaze. Jinak na umytí je k dispozici již také vana s teplou vodou. Splachovací záchod také funguje, ale pro fajnšmekry je stále dostupný pilinový záchod venku.

Sami se můžete přesvědčit, zda je hlína a sláma pro vás to nejlepší. Já si vždycky zajdu čichnout ke svojí stěně, která již uschla a mám jasno :) :) :)

Po víkendu budete mít spoustu pracovních zážitků a setkáte se s lidmi podobně smýšlejícími.

Akci povede Jaroslav Kovář, stavebník a permakulturní nadšenec se zaměřením na lokální soběstačnost.

Akce stojí 500 Kč pro ty co se přihlásí a pošlou peníze do 15.5.2015. Po tomto termínu je cena 600 Kč. 
Pro páry, studenty a nemajetné je sleva při přihlášení a zaplacení do 15.5.2015. 
Odměnou nám bude vaše dobře odvedená práce a účast na kurzu po celou dobu jeho trvání. Pokud se zúčastníte celého kurzu, máte nárok na vrácení části poplatku.

Součástí ceny je oběd v sobotu i v neděli.
Jídlo bude jak pro masožravce, tak pro vegetariány a vegany, jen je třeba dopředu nahlásit typ stravy, aby se vědělo co připravit.

O tomto víkendu je možnost přespat v našem již částečně zabydleném domečku, místečko si určitě každý najde, když ne dole, tak na půdě. Případně můžete spát ve vlastním stanu na pozemku.

nebo na: https://www.facebook.com/events/430642633770493/

Počet míst na akci je 10, neváhejte si rezervovat místo. V případě nemožnosti se zúčastnit vracíme do 15.5.2015 celou zálohu zpět, po tomto termínu je o 200 Kč nižší. Na akci je nutno se závazně přihlásit a to provedením platby na náš účet. Volejte na 775224082 a nebo piště na email: maxidag@gmail.com

 

Zdraví Jaroslav Kovář z Kovářovic Slamáku

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz