moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Prohlídka a praxe v Eko-osadě (11.6. nebo 9.7., 20.8., 8.10.)

11.06.2023místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

 1. Prohlídka Eko-osady

  Je od 8 00 do 10 00 (a je pro všechny naše členy ZDARMA).
  Pokud jste v minulosti absolvovali nějaký náš kurz nebo pobyt, tak jste se automaticky stali členem a měli jste na rok uhrazené členství. Ale pokud je to již déle jak rok a vaše členství jste si neprodloužili, tak je příspěvek stejný jako pro jakoukoli běžnou návštěvu a to 300kč/12€, děti 1/2.
  POZOR, přijdte ráno na 8 00 včas na prohlídku, později již není možné se připojit a to ani na praxi (při prohlídce vysvětluji co a jak)...
 2. Praxe v Eko-osadě.

  Od 10 00 do 16 00 navazuje praxe soběstačnosti a pro všechny členy a účastníky kurzů je také ZDARMA.
  Pokud je to již déle jak rok co jste byli na nějakém našem kurzu a vaše členství jste si zatím neprodloužili, tak si jej nejdříve obnovte uhrazením ročního příspěvku 500kč/20€, dle emailu, který vám automaticky přišel po roce jako připomenutí.

 

 


Můžete si vyzkoušet hliněné omítky hrubé a jemné, plastiky a dekorace, opravy, údržba, nátěry apod. dle výběru a chuti. Zde jsou fotky z dřívějších akcí... a fotky z r. 2017 zde...

 

Praxe bude probíhat bez teorie. Proto je pouze pro účastníky našich kurzů a to kdykoli v minulosti, kde jste získali teorii.

 

 

 

 

Program je v Eko-osadě s ubytováním ve slaměných a hliněných domech nebo ve vlastním stanu.
Pro děti připravujeme hry, projížďky na koni atd..


 

 

 

Sami si vybíráte, co si chcete vyzkoušet nebo jen vidět, třeba i všechno.

 

Nepálená hlína je uznávaným materiálem jak pro své přednosti spojené s energetickými úsporami, tak i pro příznivé působení na zdraví člověka. 

POZOR! Budeme na stavbě či farmě, takže naučit se něco, znamená někdy zašpinit se od bláta :-).

 

 

Práce se slámou a hlínou se zdá na první pohled jednoduchá, ale pokud chcete opravdu postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je trošku náročnější na informace...


 

Můžete si vyzkoušet dle výběru...

 • správné skládání balíků slámy, aby byla sláma nehořlavá a bez myší
 • hliněné omítky hrubé i jemné - příprava směsi z lokálních zdrojů
 • výroba a stavění z hliněných cihel a slaměných válků
 • povrchové úpravy, barvení, dekorace, mandaly,
 • voděodolnost hlíny na venkovní použití, do sprchového koutu nebo dokonce umyvadla,
 • lepení kachliček do hlíny,
 • venkovní hliněné pece,
 • opravy hliněných omítek a prasklin
 • dekorace ze starých lahví a skel zasazených do hlíny.
 • Výroba izolačních 3skel ze starých oken.
 • Vyroba vlastní izolace načesáváním ze surové ovčí vlny.


Vhodné pro zájemce, kteří si chtějí umět postavit si sami z toho co je kolem stavby, recyklovat a hlavně stavět přírodní dům svépomocí.

 


 

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 


Seminář povede: Petr Skořepa

Věřím, že svobodné bydlení bez závislosti na inž., obchodních i bankovních sítích si zaslouží každý. A též to ukazuji v praxi na několika realizovaných stavbách. Že skutečně jde postavit krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis. Kč, nebo větší a dokonce i nezávislý dům 100m2 do 600tis.Kč. Že jde i byt nebo starý dům upravit na svobodný. Domy je možné vidět v Eko-osadě.

Nemám žádné vysoké stavební vzdělání a nemažu med kolem pusy. Vše sám zkouším na vlastní kůži, proto vyprávím spíše z praxe s logikou, humorem a rýpavým nadhledem. Můj přímý přístup některé dráždí. Nemusíte se mnou ve všem souhlasit, o to mne ani nejde, přesto můžete využít typy a zlepšovací návrhy, které výrazně šetří přírodu, práci a vaši peněženku… Mám talent poskládat složité puzzle z mnoha rozdílných informací a ukázat vám, že to dokážete též, podobně jako já.
Ať jde o  "klasiku"  nebo  "eko". 

Navrhl a postavil jsem již desítky zajímavých domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. A že i různé technologie a tvary (kruhový, hranatý, šestiúhelníkový, hobití, kopulovitý) mají nějaký význam. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat nebo jak správně kombinovat? 


Již 12 let učím ve škole přírodního stavitelství, ikdyž nejsem extremista na slaměné domy a hlínu.
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály, technologií a moderním stavitelstvím. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze nová lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za opravy, údržbové věci, recyklaci, renovaci a pocitové vnímání.

 


Petr staví netradiční, kruhové nebo stěhovatelné domy z přírodních a recyklovaných materiálů, nejvíce však ze dřeva, slámy a hlíny. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Staví EKO-LOGICKY - ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí.

Více o Petrovi najdete zde...

 

 

 

Fotky z našich staveb a pozemku najdete na facebooku a v galerii. 

Zde třeba dekorace ze starých lahví a skel zasazených do hlíny.

   

Když prší lze dělat hliněné omítky či cihly pod střechou. Nebo se někteří mohou připojit když vyrábíme solární parabolu - vařič na sluneční teplo, solární pec, odpařovací lednici nebo nějaký jiný jednoduchý nápad... Máme zde na ukázku malou i velkou solární i větrnou elektrárnu, venkovní sprchu, kompostovací záchody, hliněnou podlahu a již nějaké ukázky hliněných cihel a omítek z hlíny.

Vyrábíme zde ze surové ovčí vlny izolaci. Tedy je zde spousty praktických funkčních ukázek alternativního stavění, dekorací a získávání energie.

 

 

 


 

 

Místo konání je: 

Eko-osada v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Vlakové nádraží Vrbovce  (nádraží je na Slovensku, ale je zařazeno do integrované dopravy Jihomoravského kraje, přímé vlaky z Hodonína i Nového Mesta nad Váhom). Nejbližší obchod je na moravské straně ve Velké nad Veličkou (16 km), na Slovensku ve Vrbovcích (4 km). Město Myjava 18 km (supermarkety, bankomat, benzínka apod.). Příjezd autem je možný až k Eko-osadě. Každému asi týden před seminářem posíláme podrobnější informace na email.

 

 

Aktuální dopravní spojení můžete získat zde: idos.cz

SPOLUJÍZDU si prosím domlouvejte sami zde: http://www.ekovesnice.cz/473-spolujizda.html nebo www.blablacar.cz

 

 
V NEDĚLI  od 8 00 do 10 00 je prohlídka Eko-osady s výkladem.

Poté je praxe soběstačnosti, tedy 10 00 až 16 00.

Přijet můžete již v PÁTEK od 17 00 se ubytovat, seznámit u večeře a u ohýnku. V SOBOTU je kurz "Soběstačný dům do 0,5mil.kč" a "Jak legálně žít i podnikat mimo systém"

 

 

 

 

Instrukce k akci:

 

CENA

Doporučený příspěvek

 


 

2000,-Kč  (80EUR)  ZDARMA pro členy a účastníky kurzů

 
 
NEDĚLNÍ prohlídka 8 00 - 10 00 je pro účastníky kurzů, pobytů a všechny členy ZDARMA (ostatní návštěvníci nečleni, tedy doprovod a rodinní příslušníci příspívají 300kč/12€, děti 1/2).
 
Praxe 10 00 - 16 00 v Eko-osadě je pouze pro členy a účastníky našich kurzů (jakéhokoli kurzu v minulosti) a je ZDARMA.
 
Počítejte prosím s přispěvkem na stravu, ubytování, nebo pokud domluvíme, tak třeba "Program pro děti, hry, projížďky na koni atd." (kde bývá příspěvek 500kč/20€/den)..
Můžete se ubytovat již od pátku od 17 00, seznámit se u večeře a u ohýnku. Praxe může být tedy i v pátek či sobotu.
Možnost odpracování nebo výměny za vaše služby či výrobky, více zde...
 
 

Co sebou

Každému asi týden před seminářem posíláme podrobnější informace. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako "Toto není SPAM".
Vemte si prosím vlastní lžíci, misku a hrnek na jídlo a pití. Určitě je dobré si vzít něco na sezení pod sebe, deku, polštářek, karimatku, přezůvky, psací potřeby, svítilnu a něco do deště a pracovní obuv a oděv, který si můžete zamazat od hlíny.

Ubytování


Kdo bude chtít přespávat, může od pátku až do neděle buď:

 

1. Ve vlastním spacáku na naší matraci pod přístřeškem, pokoji nebo vlastním stanu. Příspěvek na provoz 250 Kč/10€/noc. K dispozici sprcha, záchody, tábořiště apod...

 

 

2. Pokud chcete vyzkoušet bydlení v přírodních apartmánech s vlastní koupelnou a kuchyní "Slaměná jurta" - ale když bude pršet, tak v sobotu budeme 10-16 00 přednášet v jurtě, tak počítejte s narušením soukromí.    
A ještě je zde dům "
Srdce" na tmu, které má ale zabedněna okna a je třeba si svítit. Tyto domy mohou být jen pro vaše soukromí. Ještě máme minidomek „Hříbek“ na tmu, kde jen odbedníme okno, vhodné pro 1-2 osoby (1postel 200x130cm). Tyto domy a pokoje je potřeba předem rezervovat u Matěje zde www.přírodní ubytování.cz


 

Máme ovce, kočky, 3 psy (pastevecký nemá rád jiné psy), slepice, volnou přírodu apod.! :-) Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Psy je lepší nosit nebo raději nechávat mimo oplocení osady, třeba u sauny, která je též oplocena a kde se lze případně ubytovat se psem.

Strava

Strava bude společná, vegetariánská až spíše veganská, k pití voda s bylinkami, čaje, káva.

Pátek večeře, sobota snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, neděle snídaně, svačina a oběd.

Příspěvek 400,- kč (15 EUR) za den, tedy snídaně, svačiny, oběd, večeře. Děti do 11ti let 1/2.

 

Záloha a příspěvek

Není třeba se hlásit ani posílat zálohu. Jen přijdte ráno na 8 00 včas na prohlídku, poté již není možné se připojit. Vše lze řešit na místě.

 

Pořádá občanské sdružení Eko-osada o.z.

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz