moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přednáška se stavitelem Petrem Skořepou

13.05.2016místo konání: Festival Alchymistické Litoměřice

Přednáška se stavitelem Petrem Skořepou
Přírodní stavitelství
Kde:
Festival Alchymistické Litoměřice
Kdy: 13.5.2016 v 18:30
  www.2016.allfestival.cz


Domy z přírodních materiálů
Zábava, krása, zdraví a funkčnost za dobrou cenu.
Rádi by jste si postavili zdravý a cenově dostupný dům?
Rádi by jste si zlepšili vnitřní klimu domu?

 

Přednáška pěkně hezky česky o stavbách z přírodních materiálu stavených jak a proč na dlouhá léta v našich podmínkách. Zdravé, trvanlivé a nízkoenergetické domy ze slámy a hlíny. 

Tento teoretický seminář vám přinese přehled o výhodách a nevýhodách různých druhů ekostaveb a materiálů. Praktické návody jak a hlavně z čeho stavět kvalitní, zdravý a trvanlivý dům s dlouhou životností.

Seminář pro ty, kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stahovatelný dům… 

 

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních létech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů.

Nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína.

Materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě. Několik možných rozdílných konstrukcí si ukážeme na příkladech několika staveb.

Po přednášce následuje diskuse k danému tématu.

 

 

----------------------------

Přednášku povede stavitel Petr Skořepa

Jenž staví netradiční, kruhové nebo stěhovatelné domy z přírodních a recyklovaných materiálů, nejvíce však ze dřeva, slámy a hlíny. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapometuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Staví EKO-LOGICKY - ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí.

Dále se zajímá o soběstačnost, tedy budeme se nějaký čas věnovat cestě k větší nezávislosti na energiích a nákupech v supermarketu, zakládání rodových osad. Nebo jak postavit soběstačný dům bez přípojek.

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz