moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Fotky z budování Živé školy, sklizeň a pár volných míst na pobyty v jurtě nebo tmě.

09.09.2016  

Vážení přátelé a příznivci sobě-stačného života.
Čas hojnosti, oslavujeme sklizní, sušením, moštováním a podzimním táborem. Přijeďte nám pomoci a užít si prodloužené léto v přírodě.


Stručný obsah:
1.  Co se kolem nás děje - fotogalerie z budování Živé školy
2.  Aktuálně uvolněné termíny na pobyty v jurtě a pobyt v tme
3.  Nový jedinečný workshop - Návrh vlastního domu - poslední místa
4.  Vaření s divokými rostlinami - poslední místa
5.  Kalendář akcí
6.  Hledáme nové aktivní členy naší komunity
7.  Šířit informace o našem snažení

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

1.        Proběhl už i 2. turnus naší letní školy, spíše takový rodinný festival přírodního stavitelství, fotky najdete zde...

 

 

Vyrostl hrad z hlíny s věží pro princezny a rákosovou střechou, pec na chleba se zelenou zatravněnou střechou a malý kruhový hliněný domek s krbem - hlava draka z rozprávky "Jak vycvičit draka". Též jsme začali zateplovat slámou hlavní halu, jídelnu a učebnu v naší aktuální velké novince - Živá škola “Z pohádky do rozprávky”. Vše probíhalo i s dětmi. Všichni jsme si užili i parádní doplňkový program cvičení Chi-kung, bylinkáreň, muzikoterapii, saunu a další... Děkujeme všem za podporu a účast.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

2.        Aktuálně uvolněné termíny na pobyty v jurtě a pobyt v tme

 

 

Pozor, nyní se nám uvolnily nějaké termíny na pobyty u nás v osadě v kruhovém slaměném domě - jurtě - vyzkoušet pobyt v naší komunitě, zároveň v krásných vybavených apartmánech - buď v kruhové zajímavé stavbě a nebo SRDCE s rákosovou střechou, hliněnou podlahou a sprchou z Marockého štuku a nebo dokonce v tme, tichu a samotě v jedinečných přírodních (zatím málo známé) pohádkových domečkách... Přijďte tím podpořit vznik nové inovativní Živé školy "Z pohádky do rozprávky".

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

3.        Máme poslední 2 místa na novém jedinečném workshopu - Návrh vlastního domu  (5-9.10. - Bílé Karpaty)

 

 

Který vznikl jako naše reakce na přirozenou poptávku lidí, kteří nám neustále píší a volají, že potřebují konzultaci a pomoc při navrhování vlastního domova. Spojením nezapomenutelné zážitkové dovolené s tématickým ubytováním a jedinečným workshopem v aktivní tvořivé dny.  Chcete si sami navrhnout svůj dům pod odborným týmovým vedením? Nebo si váš dům vysnít, nakreslit a vymodelovat přímo ve Škole přírodního stavitelství?

Zkorigujeme a pomůžeme vám s představivostí a samotnou tvorbou tak, abyste si s radostí odnesli pro vás nejhodnotnější výsledek naší společné spolupráce, tedy hotovou studii domu a váš vlastní model vašeho vysněného domu.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

4.      Vaření s divokými rostlinami

 

 

Poslední 3 volná místa. Toto info je hlavně pro Ty jenž se u nás již stravovali při pobytu v tme, jurtě nebo na našich akcích a stále se ptali na recepty, kurz a pochvalovali si naši neobvyklou stravu...

16 - 18.09.2016  Tak jsme pro vás konečně připravili kurz, kde s námi mužete vařit chutně, vegansky a bezlepkově s využitím divokých jedlých rostlin. Naučíte se je poznat, najít ve volné přírodě. Osvojíte si i základy bylinkářství a léčení jídlem.

 

Zveme Vás tedy na intenzivní workshop vaření s plevelem a planými rostlinami – s rostlinami, které často přehlížíme nebo likvidujeme. Přitom mají příjemnou chuť a jsou výživné. Rostliny volně rostoucí mají v sobě energii divoké přírody, proto jsou schopné nás léčit - předat nám ji. Tento workshop také vede k soběstačnosti a nezávislosti na okolním průmyslovém a obchodním světě jen změnou návyků. Uvedomění si, že vše je okolo nás, stačí jen natáhnout ruku.  Více je zde...

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

5.      Kalendář našich akcí je zde...

 

 

Podzimní tábor - Budování hliněného hradu a přírodních domků - (18.9.-31.10. - Živá škola “Z pohádky do rozprávky” v království Bílé Karpaty) - Můžete přijet s dětmi jen tak na víkend, vyrazit na výlety. Přijeďte podpořit anebo se zapojit do budování 1.československé sdílené inovativní, tvořivé a hlavně pohádkové lesní školy pro všechny věkové kategorie - takový celoroční tábor.

 

Přírodní stavitelství - (15-16.10. Praha, 5-6.11. Bratislava, 18-20.11. Košice, 3-4.12. Brno) - Tento teoretický seminář pro odbornou i laickou veřejnost vám přinese přehled o nových i původních technikách, kombinování a správném používání přírodních materiálů. Praktické návody jak a hlavně z čeho stavět kvalitní, zdravý aktivní dům s dlouhou životností, který v mnoha ohledech předčí dnešní moderní výstavbu.

 

 

Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků - praktický workshop s hlínou a slámou, kde se určitě zašpiníme - (23-25.9. Škola přírodního stavitelství - Bílé Karpaty)

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

6.        Hledáme nové aktivní členy naší komunity:

 

 

Hledáme někoho, koho baví vytvořit, řídit si vlastní internetový shop a zároveň je společenský a bavilo by jezdit po festivalech a jarmarcích s informačno prodejním stánkem s věcmi pro inovativní vzdělávání Živé školy.

 

Hledáme, kdo rád přepíše naše přednášky do tištěné podoby, aby mohla vzniknout obsáhlá kniha "Škola přírodního stavitelství" ve více jazycích.

 

Též hledáme pomoc s psaním projektů a získávání prostředků pro neziskovku s cílem budování nové školy.

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------

7.        Šířit informace o našem snažení

 

 

Úplně ta nejlepší věc jakou pro nás můžete udělat. I jakákoli jen zmínka o nás na sociálních sítích a diskusích může velmi pomoci všem zapojeným. Moc děkujeme za podporu našeho snažení. Tyto pozvánky a letáky lze stáhnout, vytisknout a vyvěsit třeba ve škole nebo knihovně a nebo poslat kamarádovi. Zde... Pozvánky, leták, loga a bannery ke stažení  Stáhnout a volně šířit.

 

Nebo naše nové letáky v tištěné formě vám rádi zašleme poštou (stačí na email napsat adresu, telefon a kolik kusů?). Můžete je umístit třeba v knihovně, čajovně, prodejně zdravé výživy, jen tak když jdete kolem apod.. Na jedno místo dáváme tak 50ks. Velmi děkujeme za tento druh podpory. K nahlédnutí nebo stažení zde: 1. strana, 2.strana

 

 

 

 

 

S přáním odpočinkových dní a nocí :).

 

Děkujeme moc za pomoc a šíření, ať se vše daří tak jak má, Petr.

 

Za Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. , www.ekovesnice.czekovesnice@gmail.com

 

Pokud jste dostali tento email od přátel a zajímá vás, co děláme, zaregistrujte se prosím na našich stránkách...

 

Když vám náš email padá do složky Nevyžádaná pošta, tak jej prosím označte že "Toto není SPAM". Děkujeme.

 

Pokud se vám líbí, co děláme, inspirujte další :-)...

 

Odkaz na tento email je zde...

 

 

PS: Pro jednoduché vyřazení z našeho adresáře jen odpovězte na tento email a napište "NEPOSÍLAT".

 

 

 

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz