moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přírodní zážitkový rodinný a řemeslný festival

05 - 19.08.2017 místo konání: Živá škola Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)

Vhodné pro všechny věkové kategorie, rodiče s dětmi, děti do 15ti let v doprovodu, nad 15let i bez doprovodu.

Zážitková Živá škola proběhne jako letní tábor "Lidé lidem". Program i pro děti.

Učení se vzájemně od sebe navzájem, každý může něčím přispět.

Program se tvoří volně na místě, tedy spontálně, přirozeně, podle zájmu a zapojení účastníků.

Od našich aktivních členů můžeme očekávat: přírodní stavitelství, řemesla, různá tvorba (nejen stavění) z hlíny, dřeva, slámy, rákosu, ovčí vlny, bavlny.(Pozor toto není výukový kurz, seminář přírodního stavitelství, spíše takové zábavné tvoření, dovolená pro vás i pro nás...)

Pohybové aktivity: Capoeira, Chi-kung, Tai-tchi, Kung-fu.

Další: muzikoterapie, keramika, meditace, bylinky, feng-shui.

Přijíždět a odjíždět můžete dle vašeho uvážení (jen to prosíme zkuste do rezervace alespoň odhadnout).

 

Zažijete Živou školu, a její sociální princip který je: Po několika dnech se lze domluvit na dobrovolničení za stravu a ubytování a při delším pobytu ještě za kapesné případně další výhody z dobrovolnické služby.

 

Případně můžete přiložit ruku k dílu na budování Ekomuzea...

"Živé Ekomuzeum a veřejné řemeslné dílny" (Ekocentrum pro rodinu a řemesla)

Pro rodinné hospodařící soběstačné jednotky a podporu řemeslníků.

Při této příležitosti můžete přivést exponáty, vaše prezentace, fotky vaší práce, domů a nebo pro vás již nepotřebné věci, které by byli vhodné nebo které poptáváme dle sbírky zde....


 

 

 

Místo konání: Škola přírodního stavitelství. Letní tábor Polana je v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Umístění: Na samotě v Bílých Karpatech, na moravské straně jen 150 m od česko-slovenské státní hranice. Nejkratší přístup je 300 m ze slovenské obce Vrbovce - části Šance, zde je i autobusová zastávka. Vlakové nádraží Vrbovce 1 km (nádraží je na Slovensku, ale je zařazeno do integrované dopravy Jihomoravského kraje, přímé vlaky z Hodonína i Nového Mesta nad Váhom). Přímo před nádražím máme velkou budovu budoucího "Centra pro rodinu a řemesla". I zde lze zaparkovat a ubytovat se v pokojích. Nejbližší obchod je na moravské straně v Javorníku nad Veličkou (8 km) nebo ve Velké nad Veličkou (9 km), na Slovensku ve Vrbovcích (6 km). Město Myjava 8 km (supermarkety). Příjezd autem je možný až k táboru.

Více zde: www.ldt-polana.cz nebo zde: www.taborpolana.cz

Prosím domlouvejte se na společném cestování ! Kdo jedete autem (kdy, kam od kud a telefon), tak kdo se rádi svezete s někým (kdy, kam, od kud, telefon) zde:

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

Využijte většího množství podobně zaměřených lidí a vemte si na letní školu vaše výrobky a služby, které zde můžete spontálně nabídnout k výměně.

 

Doporučený příspěvek na naše vaše aktivity (aktuální sbírka je na dětský přírodní tábor)

Přispíváte si jen na stravu, ubytování a případně něco na program nebo přímo lidem programově aktivním.

 

Hodnota stravy, ubytování a podíl naší práce na jednoho studenta, návštěvníka je asi 550Kč (20EUR) což je zároveň doporučený příspěvek na den, děti asi 1/2.

Co sebou

Každému asi 7-14 dnů před akcí posíláme podrobnější informace. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako "Toto není SPAM".

Určitě je dobré si vzít vybavení, jako když jedete za dobrodružstvím nebo na tábor (spacák, deku, oblečení a obuv do bláta, deště i na slunce, tužku, blok, svítilnu-čelovku, přezůvky).

 

Případně přivést cokoli co můžete darovat, viz seznam...

Ubytování

 

1. Spát zde lze ve vlastním spacáku v dřevěných 2 a 4 lůžkových chatkách na postelích nad sebou (palandy s madracemi). Nebo v zatím nezařízených pokojích v Ekocentru 1km od tábora, kde nemáme ještě dostatek madrací a postelí. Nebo v Týpý nebo vlastním stanu.

3. Pokud potřebujete pohodlnější bydlení se soukromím, tak se domluvte s námi - K dispozici je apartmán  "Slaměná jurta" a ješte domeček Srdce určen jinak na pobyty v tmě. Podmínky a rezervace najdete viz. odkazy. Toto ubytování je u nás v osadě, 10km od tábora (očekáváme, že pár aut bude spolujízdou asi denně dojíždět).

Strava

Strava bude zdravá, bezmasá (spíše i bez vajec, mléka, lepku apod.) domácí. Máme výborné kuchařky, viz. jejich kurzy vaření.

Je zde vybavená kuchyň, tedy čaje a kafe si můžete uvařit. Ale jinak prostor kuchyně i lednice se budou využívat na společné vaření, proto není možné si zde individuálně vařit.

Záloha a příspěvek

Pro rezervaci místa nám prosím pošlete celý příspěvek, případně zálohu 550 Kč (20 EUR) na 4200270652/6800 v Kč (CR) nebo v EUR (SK) na IBAN: SK28 8330 0000 0025 0028 8855 a pro platby z ciziny IBAN: CZ1720100000002500288855, Bic/Swift: FIOBCZPPXXX (účet je veden v ČR na Ekovesnice o.s.). Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo bez státní předvolby a bez mezer. Děkujeme.

V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu jsme vděčni za včasné informování a rádi vás přesuneme na jiný termín nebo jiné využití. Příspěvek vám zůstává evidován v naší Živé kreditní bance pro budoucí výměnu. Zbylé příspěvky lze provést i na místě.

 

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

 

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz