moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Živá řemeslná dílna „Mýdlaření

24.04.2018  

 


 

Řemeslná výroba domácího bylinkového mýdla metodou za studena“

aneb napínavý příběh s „nejasným koncem“.


 

Milí řemeslníci!
 

Domácí výroba mýdla je velmi kreativní a zároveň dobrodružná práce; je to krásné řemeslo. Samotný proces výroby mýdla je vlastně řízenou chemickou reakcí, mýdlaření je napínavý příběh „s nejasným koncem“. Postup je přitom velice jednoduchý a pokud se práce povede, mýdlař je odměněn návalem vlastního pocitu štěstí a spokojenosti.


 

Živá řemeslná dílna „Mýdlaření

 

Pro koho je dílna určena.

Tato živá řemeslná dílna nazvaná „Mýdlaření - výroba bylinkového domácího mýdla metodou za studena“ je vhodná pro všechny, kteří se chtějí výrobě mýdla věnovat doma a nebo jen ze zvědavosti chtějí poodhalit kouzlo jeho výroby. Pokud budete mít s sebou své zvědavé ratolesti, musíte si je však z důvodu bezpečnosti udržet „na uzdě“, neboť budeme pracovat s žíravý louhem.

Kalendář akcí

Mýdlaření, řemeslná výroba domácího bylinkového mýdla

05.05.2018


A co budeme v dílně dělat? Stručně řečeno zahrajeme si na alchymisty! Bude Vám odhalen proces mýdlaření. Zůstaneme přitom ekologičtí, protože se vyhneme použití palmového tuku, který se dnes nachází v mnohé kosmetice i potravinách, a tedy i v běžně prodávaných mýdlech, které nesou označení „rostlinné“. Prakticky si projdeme celý proces výroby mýdla, dostanete recept na jeho výrobu a budeme se věnovat pravidlům, které je třeba při výrobě dodržet. Vyrobíme si mýdlo ze směsi olivového, kokosového a ricinového oleje, vysvětlíme si co je to saponifikace, co dělá mýdlo mýdlem, proč se metoda nazývá „za studena“, když se přitom zahřívá, také proč mýdlo „zraje“ a proč budeme trénovat přesnost a trpělivost. Budeme přidávat sušené bylinky a éterické oleje, takže potěšíte doslova všechny své smysly!


 

Co získáte? Díky této živé řemeslné dílně získáte mnoho důležitých informací, které jak věřím, byste jistě byli schopni získat sami vlastním studiem výroby a experimentováním. Na druhou stranu se vám touto formou dostane již dílo hotové, takže pak přidáte už jen svou odvahu pustit se do domácí výroby mýdla, chuť vytvářet vlastní kreativní nápady a třeba se z vás stanou zapálení „mýdlaři a mýdlařky“.

A abyste nemuseli čekat až jeden měsíc, než mýdlo „dozraje“, budete si moci na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu již mýdlo hotové.Těším se na náš společný alchymistický zážitek!

Vaše mýdlařka Monika

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz