moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přírodní stavitelství Praha

22 - 24.03.2013 místo konání: Praha

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních letech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Tato nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě! Několik možných rozdílných konstrukcí a jak si ušetřit peníze i práci si ukážeme na příkladech několika staveb.

 

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...
 

Práce se slámou a hlínou se zdá na první pohled jednoduchá, ale pokud chcete opravdu postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je daleko náročnější na informace než se může zdát...
 
Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.
Seminář povede stavitel Petr Skořepa 
 
Jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají
. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.
Ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, baubiologie, feng-šuej, bioarchitektura, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí, tedy seminář bude plný praktických postřehů ze staveb. 
Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.
Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.
Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku...
 
PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     
PÁTEK
Úvod, představení se navzájem
Krátce o tom jak jezdím autem na vodu a rostlinný olej
Jak zakládáme soběstačné osady v Křižanech a v Bílých Karpatech
Videa o systému Agrokruh a jak založit vlastní soběstačnou biofarmu
 
SOBOTA
Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy
Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody  
Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky
Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou konstrukci si vybrat
Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů
Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč
Jak postavit rodinný dům svépomocí do 1mil. Kč
Stěhovatelné modulové dřevostavby a slámostavby
Stavba celoroční slaměné jurty - jak postavit jurtu
Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, možnosti, které se jinde nedozvíte
Materiály – vlastnosti a použití u nás běžně dostupných materiálů
 
NEDĚLE
Alternativní získávání energie a vody
Solární paraboly, parní stroje, termočlánky, kogenerace, dřevoplyn, bioplyn
Akumulace tepelné energie do pevné hmoty nebo vody
Soběstačné solární domy
Stavba soběstačného domu přihrnutého zemí - Earthships 
Použití recyklovaného materiálu
Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod
Další zajímavé konstrukce a možnosti jiného stavění - ukázky
Nízkoenergetický, pasivní nebo soběstačný dům ?
Kde a jak koupit výhodněji materiál
 
 
Začínáme v pátek večeří v 18:00 (Přednášky 19:00 - 22:00). V sobotu začínáme v 9:00 a končíme ve 22:00. Kdo chce jít dříve domu, může, večer bývají méně důležité informace a videa. Oběd bude vždy ve 13:00 hod, večeře v 18:00 hod, snídaně v 8:00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 16-18 hodinou. Celkem to je 20 přednáškových hodin! Tedy poměrně náročný seminář. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu samostudiu, kontakty, odkazy a seznamem dodavatelů na DVD.
 
Místo konání je: 

Tančírna Nebe na zemi, Jesenická 11, Praha 10 – Záběhlice  

Spojení:
Metro A – Strašnická, bus: 188, 101, 224
Metro C – Pankrác, bus: 188

zastávka – bus Jesenická
http://www.navratkoncovky.cz/img/png/nebe_na_zemi.png
 

 
Cena kurzu
2.400,-  (2.200,-  při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)
Sleva pro páry 1.000 Kč z celkové ceny
Sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 600 Kč.
 
Cenu je možné si i odpracovat nebo vyměnit: Každý něco umí, můžeme se předem domluvit na protislužbě. Pracujeme na emisi vlastních bankovek, které by každý podložil svojí dovedností, pracovním závazkem v hodinách, svým jménem a podpisem jako u šeku...
Co sebou
Každému asi 2-5 dnů před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku, svítilnu, přezůvky, psací potřeby.
Ubytování
Za osobu a noc: 100,- spaní ve vlastním spacáku na vlastní karimatce.
Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. 
Strava
Cena 440,- os./víkend, tedy 6 x jídlo a svačiny, koláč, čaje apod.     Bude společná, vegetariánská… 
Záloha a platba předem
Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 500 Kč (20 EUR) na 2200288853/2010 české nebo slovenské č.ú. 2500288855/2010 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky).
Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. Jinak zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod.. Zbylé platby se provádějí až na místě.
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.
Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem. A prosím nevyplňujte kolonku strava.
Pokud to z nějakého důvodu nejde (může být závada na stránkách, nepřijde vám hned potvrzení apod.), tak přihlášku prosím pošlete emailem na ekovesnice@gmail.com v přesném tvaru takto za sebou, oddělené čárkou, děkujeme:   
Přihlašuji se tímto na seminář, konaný dne.............,  Jméno, ulice, město, telefon, email, ubytování ANO/NE
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.
Kontaktní osoba Petr Skořepa
Telefon zvedám většinu času slovenský a občas český.
 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz