moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Ekovesnice

Prodáme z Eko-osady:

Pracovní elektro tříkolku za 44tis. Kč v inzerci zde...

Malá nová větrací rekuperační jednotka na stěnu (pův cena 10tis.) za 5000 kč.

Motor Mercedes Benz 2,5l.

 

 

Právě tvoříme organizační tým na Slovensku na pořádání www.upracmeslovensko.sk, zájemci odhodlaní pomoci a spolupracovat, at se hlásí.

Hned na konci Letní školy, tedy v SO 1.9.2018 u nás v osadě pořádá velmi zajímavá Evička pro velký úspěch jednodenní kurz na zlepšení zraku přirozenou cestou. Najdete v Kalendáři akcí.

 

 

 

Když dokázali naši předci stavět svobodná bezodpadová obydlí bez závislosti na inž., obchodních a bankovních sítích, tak věřím, že s moderními znalostmi se dnes dokážeme každý osvobodit od hypoték a vysokých účtů! Důkazem jsou mé domy do 150-600tis.kč, jenž jsou k vidění i vyzkoušení v Ekovesnici. Žiji to v co věřím a zkušenosti předávám na nových jednodenních seminářích v Praze, Brnľ, Bratislave a Košicích "Kde domov můj" Petr Skořepa.

 

Nový článek: Jak to celé začalo

 

Ukončili sme Startovač Živého Ekomúzea. Nyní nás čeká práce na budově. Viac na: Živé Ekomuzeum Startovač a odmeny pre Vás

Krátké video o živém Ekomuzeu.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Koukněte na naší Eko-osadu z bláta, která je nejen krásná jako z pohádky pro děti, viz fotky a videa z natáčení nové pohádky Spievankovo a královna Harmonia, která právě na Slovensku běží v kinech.

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - myšky a krtko

 

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - ježko zmrzlinár a ježica Evelína

 

Spievankovo 6 - U myšiaka na návšteve

 

Ale, která je hlavně výuková, viz naše nové video Prezentace Eko-osady, plná experimentálních staveb a trvale udržitelných a přitom příjemných způsobů a návodů k přežití lidí jakékoli možné ekonomické a ekologické katastrofy, které si jako lidstvo sami vaříme.  

 

Zážitek v Eko-osadě.

Vítejte v Ekovesnici Vrbovce. Hledáme rovnováhu mezi životem v přírodě a umožnit zájemcům zažít živou ukázku propojení permakulturní zahrady a nezávislých domů, postavených z mála. Osada je určena hlavně k rodinnému životu (děti kluci 3 a 8 let), proto výši příspěvku regulujeme počet návštěv. Nejsme veřejný prostor a nenabízíme žádné služby! Pro své členy a podporovatele nabízíme si vyzkoušet.

Prohlídky: Bez předchozí domluvy a průvodce (příspěvek  500kč(20EUR) na hodinku do 5ti osob) není možné se do osady jen podívat, je oplocena. Děkujeme za pochopení, že též máme vlastní život.

Náš "Život v Eko-osadě" můžete vyzkoušet jako aktivní zážitek s cvičením, jídlem (vaříte si společně s dobrovolníky) a spaním v krásných domech, podle toho, kde je volno. Příspěvek 950kč (38 EUR) na osobu a den. Nebo pro rodiny a skupiny je výhodnější si rezervovat celé domy na www.prirodniubytovani.cz, dle kalendáře obsazenosti.

 

Zároveň tím podpořte unikátní projekt Živé Ekomuzeum.
Seznam věcí a prací, které na tento projekt poptáváme jsou zde...

Můžete se i sami připojit k dennímu programu v Eko-osadě na vlastní nebezpečí. Hrozí nejen zranění, ale i psychická újma. Petr Skořepa zde žije s rodinou, sám testuje, rád umožňuje zažít a předává informace, třeba při práci, ale není žádný vítající sluníčkář, neskočí vám kolem krku, nebude na vás čekat a mazat med kolem pusy a dráždí svou upřímnou selskou povahou, kterou nezapadá do očekávání některých osob.

 

Většina z vás nás dobře zná a strávili u nás alespoň pár nezapomenutelných dnů, viz. konečně naše nové Fotogalerie I.

 

Naša Eko-osada sa nachádza na hraniciach Česka a Slovenska, mezi Velkou nad Veličkou a Myjavou a tak ako sa prelýnajú naše kultúry, prelýnajú sa aj slovenčina s češtinou v našich textoch. Spájame radšej, ako by sme hľadali rozdiely. Více úplně dole nebo zde...

Během léta se tu sešla krásná parta lidí a podívejte co pěkného úplně sami, bez zkušeností, bez pomoci vytvořili s nadšením: Pec na chleba... už ani zvonice nechybí :)...

 

 Vítáme vás na stránkách dobrovolných sdružení Ekovesnice a Eko-osada o.z., které pomáhají realizovat zdravé bydlení

 

Tyto stránky mají za úkol ukázat širší veřejnosti novou cestu vývoje venkova v třetím tisíciletí. Sloučení zdravého žití s novými technologiemi
Podporujeme rozvoj zručností, schopností a postojů. Moderní vzdelávání pro vědomostní společnost v spolupráci s Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.
 

  • O nás - Jsme spolupráce dvou neziskových organizací, sdružení osob zabívající se kvalitativním zdokonalováním, nebo chceš-li rozvojem všestranné vzdělanosti... Tedy nejobecnějším životním cílem a smyslem existence člověka.
  • Kto sme?- zoznámte sa s ľuďmi, ktorí vyvíjajú, realizujú a zlepšujú naše projekty, aby ste sa stále mohli kde učiť a čerpať nové inšpirácie.
  • Jak nás podpořit - Pomoci nám můžete šířením info o náší Živé škole, na žádost vám rádi pošleme naše letáky. Nebo posláním příspěvku, stát se členy a využívat našich akcí, školy, kurzů, pobytů na vyzkoušení a nebo naše sbírka na Hotel Šance Živé školy přírodní moudrosti - Seznam věcí a služeb, které poptáváme.
  • Naše služby - Škola, kurzy a workshopy... praktické i teoretické - Roční a letní škola přírodního stavitelství a soběstačnosti - nejlepší a zároveň nejlevnější způsob jak se dostat k velkému množství ucelených informací.
  • Slaměnohliněný kruhový dům na vyzkoušení...
    Pokud přemýšlíte nad bydlením v kruhovém domě, nebo jurtě a chtěli by jste vědět jak se v takovém domě člověk cítí a jak se zde bydlí v létě nebo v zimě (rozhodně pobyt v takovém domě je něco jiného, než jen povídání o tom). Nebo jen jako netradiční dovolená. Také tím podpoříte naše aktivity.

  • Terapie tmou - u nás v osadě máme speciálně upravený domek na pobyty v tme.
  • Pomáháme se stavbami svépomocí a spolupracujeme s firmou  Domusnaturalis.cz,
  • Jak přispívat na stránky ? Stránky jsou jako redakční systém, tedy udělané tak aby mohl vkládat kdokoli z členů a tak můžeme stránky tvořit společně :)... Jak vkládat vlastní články, fotky, inzerci? Tedy můžete zde publikovat vaše poznatky a zkušenosti, také své služby, stavby, výrobky...

Aktuality posíláme všem registrovaným na email nebo sledujte kalendář akcí, facebook nebo vpravém sloupci nejnovější příspěvky - komentáře od vás.

 

Osada během roku:

 

 

Naše Ekovesnice:

 

Projekt Eko Osada Bílé Karpaty

V pěkné střediskové obci Vrbovce v údolí Bílých Karpat na hranici Moravy a Slovenska nám za 6 let vznikla malá experimentální osada, kde nyní nabízíme přírodní ubytování na zkoušku, možnost prohlídky v Pá a NE 11-15 00 a kolem je nyní asi 7 mladých rodin plus starousedlíci. Dále spolupracujeme 9km od osady s dětským táborem, na letní akce, kde mimo jiné vzniká lesní komunitní školka a škola a 1km od tábora budujeme Ekomuzeum s veřejnými dílnami a ubytováním.

 

Hledáme pomocníky na umístění našich letáků v čajovnách a zdravých výživách v různých městech.

 

Naši partneři:

Vyzkoušejte nejoblíbenější český nástroj pro 
email marketing. Začněte zdarma a emailujte během 
5 minut jako profesionálové.    www.smartemailing.cz

 

Novinky

Rozkvet Ekoosady

23.07.2018

...

Živá řemeslná dílna „Mýdlaření

24.04.2018

    Řemeslná výroba domácího bylinkového mýdla metodou za studena“ aneb napínavý příběh s „nejasným koncem“.   Milí řemeslníci!   Domácí výroba mýdla je velmi kreativní a zároveň dobrodružná práce; je to krásné řemeslo. Samotný proces výroby mýdla je vlastně řízenou ...

Kalendář akcí

Letní škola přírodního stavitelství a soběstačnosti (CZ/SK)

25.08.2018  místo konání: Živá škola Bílé Karpaty (hranice ČR/SR - Vrbovce/Javorník)

Letní zážitková škola přírodního stavitelství v teorii i praxi. Chcete zažít aktivní dovolenou celá rodina, kde se zároveň naučíte postavit si vlastní vysněný a kvalitní, možná i soběstačný dům do 0,5 mil.Kč. Nebo vytvořit zdravý byt.

Zlepšení zraku přirozenou cestou

01.09.2018  místo konání: Živá škola Bílé Karpaty (hranice ČR/SR - Vrbovce/Javorník)

JEDNODENNÍ KURZ. Udělejte to nejlepší pro zdraví vašich očí a objevte nové způsoby dívání se na svět i na sebe.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz