moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Prírodné staviteľstvo Bratislava

15 - 16.02.2014 místo konání: Kopule - Senec u Bratislavy

Radi by ste postavili zdravý a cenovo dostupný dom?
Radi by ste si zlepšili vnútornú klímu domu hlinenými omietkami?
Zaujímajú Vás sťahovatelné domy a jurty?

Pozývame Vás na seminár, na ktorom sa budeme venovať výhodám a nevýhodám stavebných a izolačných materiálov, tvarov stavieb. Povieme si, kde nakúpiť aký materiál a ako, kde a prečo postaviť slamený domček, nízkoenergetický, pasívny alebo sťahovatelný dom ...

V súčasnej dobe sa dostáva čoraz viac do popredia spotreba energií u stavieb. V posledných rokoch narastá počet stavieb nízkoenergetických a pasívnych domov. Táto nízkoenergetické výstavba vyžaduje použitie veľkého objemu izolácií. Tu sa ponúka možnosť použitia prírodných materiálov, ktoré sú energeticky nenáročné pri spracovaní a tým cenovo výhodné. Jednoznačne najviac používaným materiálom v prírodnom staviteľstve je slama a hlina. Tieto materiály sú veľmi lacné, ale podľa spôsobu ich použitia môže prudko narásť pracnosť na stavbe. Niekoľko možných rôznych konštrukcií si ukážeme na príkladoch niekoľkých stavieb.

 

Seminář pro ty, kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

 

 

Práce se slámou a hlínou je jednoduchá, ale pokud chcete postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je náročnější na informace...

 

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

Seminář povede stavitel: Petr Skořepa 
 
Jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

Ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, baubiologie, feng-šuej, bioarchitektura, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí, tedy seminář bude plný praktických postřehů ze staveb. 

Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 

PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     

 
 SOBOTA

Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy

Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody 

Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky (venkovní voděodolné, sprchové kouty, hliněné podlahy apod.)

Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou kvalitní konstrukci si vybrat

Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů

Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč i s vybavením

Jak postavit rodinný dům 120-140m2 svépomocí do 1mil. Kč

Stěhovatelné modulové dřevostavby a slámostavby bez stavebního povolení

Stavba celoroční slaměné jurty - kruhového domu

Materiály – vlastnosti, ceny, výroba a použití netradičních materiálů (ovčí vlna, konopí, dřevovlákno)

Základy - několik variant, možností (patky, použití plněnch pneumatik, betonová deska bez železa, pěnové sklo, kameny, štěrk apod..)

 


 NEDĚLE

Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, jak jednat s úředníky, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, pojištění, hypotéky. Možnosti, které se jinde nedozvíte

Feng-shui, elektromagnetický smog, geopatogenní zony, anionty, pyramida

Tvary domů, střech, tvarové rezonátory, aplikace bioarchitektury

Akumulace tepelné energie do pevné hmoty nebo vody

Solární domy, Superadobe, DOME, kopule, biosolarhaus apod..

Domy kryté zemí, Earthships, zemělodě - výhody - nevýhody

Trombeho stěny, větrání, chlazení...

Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod

Nízkoenergetický, pasivní nebo soběstačný dům? Nucené větrání, rekuperace

Kde a jak koupit výhodněji materiál - kontakty


 

Začínáme v sobotu v 9 00 (přijďte prosím dříve, mezi 8-9 je prezentace) a končíme v 19 00. Oběd bude 13-14 00 hod, večeře v 19 00 hod, snídaně v 8 00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 15-17 hodinou, podle množství otázek. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu použití a samostudiu, kontakty, odkazy a seznam dodavatelů na DVD.

  

Místo konání je: Senec u Bratislavy

2Kopule priemer 11m a 14m - Lesná zahrada s Agrokruhy

Ojedinělá stavba - specificka akustika-ozvucenie nepotrebne.
 

 V ramci kurzu mozte vidiet funkcnu Korenovu cisticku, https://plus.google.com/u/0/photos/105052403565762619646/albums/5818442859828728321?authkey=CIS0t9eooNX3uwE

, solar zo 100 trubicami, tepelne cerpadlo voda/voda, kotol drevospynujuci. Na garazi su zelene strechy, v kupolach hlinene omietky v roznych variantach. Tiez pripravu na sklenik ked jeho zadna stena /severna/ je z masivneho betonu a izolovana stena je  zvnutra budovy. Nuz a geodeticka dvojkupola nema v Europe obdobu a najma seminarna kruhova miestnost pod vrcholom. Mozeme spravit exkurziu a kratsiu prednasku , ci diskusiu o stavbe.

 

Bližší informace, kde se místo nachází, souřadnice, ceník ubytování a stravy v kopuly ke stažení zde...

 

Podrobnosti jak ji najít posíláme týden před akcí. 

 

Pokud se někdo chcete svést, tak napište do poznámky od kud jedete a my vám asi týden před konáním pošleme kontakty na ostatní účastníky z vašeho okolí a můžete se pak přímo domluvit na společném cestování, aby byla auta maximálně vytížena !

 

Cena kurzu

89,-  (79EUR při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)

Sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 10EUR nebo SLEVA pro páry 30EUR z celkové ceny. Slevy se nesčítají.

Co sebou

Každému asi týden před seminářem posíláme podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku a čelovku (svítilnu).

Ubytování

Ubytování a užívání prostor:

Nám platíte jen kurzovné, ostatní jako ubytování, poplatek za pobyt v priestoroch kopule a seminarnej miestnosti nebo spaní na pokojích a stravu - toto vše hradíte na místě našim poskytovatelům tohoto krásného prostoru:

Ceník a informace o ubytování a stravě v kopuly ke stažení zde...


Strava

Stravovanie - vydatna vegetarianska domaca kuchyna, cast z vlastnej bio produkcie...

SOBOTA - obed, vecera, 5+4= 9E
NEDELA - obed      5E

Záloha a platba

Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 20 EUR na slovenské č.ú. 2500288855/8330 nebo 500,- Kč na české 4200270652/6800 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky).
Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. Jinak zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod.. Zbylé platby se provádějí až na místě.
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.
Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem.
Pokud to z nějakého důvodu nejde (míváme závadu na stránkách, nebo vám nepřijde obratem potvrzení na email),
tak přihlášku prosím vyplňte  ZDE...
 
 
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz