moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Letní škola přírodního stavitelství a soběstačnosti

25.07. - 04.08.2014 místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

Výsledky mé intenzivní práce za posledních 5 let jsem zpracoval do obsáhlého materiálu, který vám předám za 10 dní u nás ve Škole přírodního stavitelství a soběstačnosti. Jedná se o spojení našich teoretických seminářů "Přírodní stavitelství" a "Cesta soběstačnosti" s praktickým "Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků", které běžně pořádáme.

 

Mé semináře v Praze, Brne, Rožnave a dalších městech se těší již 3 roky velkému zájmu a upřímným ohlasům učastníků, viz. reference... Proto jsem se rozhodl v létě uspořádat intenzivní letní školu. Kde se příjemně prolíná teoretické naslouchání s okamžitou ukázkou a učením v praxi.

 

Workshop bude probíhat jako komplexní výuka zážitkovou formou prolínající se teorie s praktickou ukázkou:

 

Teoretické znalosti předávám podobně jako na semináři "Přírodní stavitelství" a "Cesta soběstačnosti" včetně DVD, které již mnoha lidem ušetřilo nesčetně času a prostředků, podle vícero účastníků má velikou hodnotu. Praxe bude dosti podobná workshopu "Hliněné omítky, izolace ze slaměných balíků". Je to (i kvůli možnosti se účastnit jen části) vlastně volné navazování všech 3 kurzů za sebbou...

 

Přečtěte si prosím program a popis u těchto seminářů v ekovesnice.cz/kalendar-akci   a počítejte s tím, že program bude podobný, jen časový harmonogram se bude vyvíjet podle počasí a našich potřeb.

Což je celkem intenzivních 6 dní od rána do večera. Je to až neskutečné množství a aby vám nepraskla hlava, tak budeme poslouchání prolínat s ukázkami a malou praxí.

 

Naučíme vás jak si sami navrhnout, procítit a postavit domov bez nutnosti připojení na veřejné sítě a hlavně bez hypotéky.
 
 
 
Jako Bonus navíc ZDARMA je praxe 4 dny, kdy se vám budeme věnovat:
 

Následujících 4 dny jsou koncipovány jako praktická výuka, tréning, kde budeme  tvořit to, o čem jsme si nadšeně povídali :).

Každého bude zajímat trochu něco jiného a tak očekávám, že část budu trénovat v dekoracích a specialitách v hliněných omítkách. Jiní budou vyrábět solární pec, sušičku nebo stavět hliněnou venkovní kopuly s odolnými omítkami jako do sprchového koutu... a tedy uvidíte více různé tvorby a sami mezi sebou si vyměňujete získané dovednosti.

 
 
Z nekonečného záběru vybírám: 
 
 

Probereme praktickou stavbu  slaměnohliněného domu nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům).

 

 

Práce se slámou a hlínou se zdá na první pohled jednoduchá, ale pokud chcete opravdu postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je daleko náročnější na informace než se může zdát...

 

Velká výhoda je nyní, že zde máme stavbu právě ve fázi, kdy je vše dobře viditelné a je možné si ukázat a zkusit různé fáze stavby:

 • návrh domu - jak si splnit sen - rostoucí dům
 • základy z kamenů,
 • dřevěná nosná konstrukce,
 • správné skládání balíků slámy,
 • hliněné omítky,
 • šindelová střecha,
 • stavba komína a kamen,
 • Trombeho stěna,
 • zapojení solárního systému, větrné elektrárny a čerpadla,
 • zapojení TEG - elektřina z kamen,
 • hliněná podlaha,
 • COB (lavice a ornamenty tvarované z hlíny smíchané se slámou a pískem), nabíjenice,
 • výroba a stavění z hliněných cihel
 • povrchové úpravy, barvení, dekorace, mandaly,
 • odolnost hlíny na venkovní použití, do sprchového koutu nebo dokonce umyvadla,
 • lepení kachliček do hlíny,
 • venkovní hliněné pece,
 • prolézačky pro děti apod..)
 • Cordwood (stěna z dřevěných polínek lepených hlínou),
 • dekorace ze starých lahví a skel zasazených do hlíny.
 • rákosová střecha
 • Vyroba vlastní izolace načesáváním ze surové ovčí vlny.
 • výroba solární paraboly - vařič na sluneční teplo
 • stavba solární pece a sušičky
 • odpařovací lednice
 • Kompostovací záchod,
 • záhony jako kořenová čistírna,
 • malá bioplynová stanice,
 • vermikompostér


Vhodné pro zájemce, kteří si chtějí stavět slaměno hliněný dům svépomocí. Také vhodné pro řemeslníky a budoucí stavitele, kteří se chtějí stavbami z hlíny a slámy zabývat profesionálně...

 

Absolventi mohou po skončení zažádat o certifikát "Absolvent semináře komplexní výuky baubiologie a přírodního stavitelství".

 

A večer můžeme posedět u ohýnku, povídat si o tom co vás zajímá a případně si zabubnovat a zazpívat.

 

 

Seminář povede Petr Skořepa
 
Jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají
. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

Ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, baubiologie, feng-šuej, bioarchitektura, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí, tedy seminář bude plný praktických postřehů ze staveb.

Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 

Začínáme večeří v 18:00 (Přednáška a seznámení 20:00 - 22:00). Druhý den začínáme v 9:00 a končíme v 19:00. Oběd bude vždy ve 13:00 hod, večeře v 19:00 hod, snídaně v 8:00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře je v pondělí mezi 14-15 hodinou. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu samostudiu, kontakty, odkazy a seznamem dodavatelů na DVD.

  

Místo konání: Škola přírodního stavitelství. Osada je v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Bližší informace posíláme přihlášeným, jenž poslali zálohu na účast.

Prosím domlouvejte na společném cestování ! Kdo jedete autem (kdy, kam od kud a telefon), tak kdo se rádi svezete s někým (kdy, kam, od kud, telefon) zde:

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

 

Cena kurzu

Kč 5.200,-  (Kč 4.800,- /EUR 175,- při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)

Cena je za prvních 6 dní intenzivního semináře, bez stravy. (další dny si platíte již jen stravu)

 

Sleva pro páry je 2400,- kč z celkové ceny nebo sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené Kč 1200,-. Slevy se nesčítají.

 

Pokud jste již byli na našem semináří "Přírodní stavitelstí" a chcete se účastnit jen praxe, tak je příspěvek na praxi 2.000,- Kč.

Co sebou

Každému asi 2-7 dnů před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku, svítilnu, přezůvky. Pracovní oblečení a vybavení do deště.

Ubytování

Ubytování je v ceně a pro neúčastnící (rodiné příslušníky apod.) se školy je za noc: Kč 150,-

 

Spát zde lze ve vlastním spacáku na vlastní karimatce ve vlastním stanu, plátěné jurtě nebo jinde na pozemku. Máme zde i 3 lůžka s lůžkovinami a povlečením v malých domečkách. 

Pokud potřebujete pohodlnější bydlení se soukromím, tak se domluvte s námi - na pronájem je slaměná jurta a dva menší domečky nebo případně dole v dědině (asi 8km) má ještě paní Kovalčíková ubytovací kapacitu ve dvou pokojích (4 lůžka a 2 lůžka) za 8(10)EUR za osobu a noc. na čísle 00421948710218.

Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu bez předchozí domluvě! Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Máme ovce, koťata, štěně, psa, slepice, volnou přírodu apod.! :-)

Strava

Bude společná, vegetariánská… Cena 220,- osoba/den, tedy 3xjídlo, čaj, zákusky a svačiny.

Záloha a platba předem

Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 1000,- Kč /40,- EUR na 4200270652/6800 české nebo slovenské č.ú. je 2500288855/8330 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky).

Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. Jinak zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod.. Zbylé platby se provádějí až na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

 

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem.
Pokud to z nějakého důvodu nejde (míváme závadu na stránkách, nebo vám nepřijde obratem potvrzení na email),

tak přihlášku prosím vyplňte  ZDE...

 

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz