moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přírodní stavitelství Praha

11 - 12.10.2014 místo konání: Praha

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních letech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Tato nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě! Několik možných rozdílných konstrukcí a jak si ušetřit peníze i práci si ukážeme na příkladech několika staveb.

 

Seminář pro ty, kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

 

 

Práce se slámou a hlínou je jednoduchá, ale pokud chcete postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je náročnější na informace...

 

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

Seminář povede stavitel: Petr Skořepa 
 
Jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

Ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, baubiologie, feng-šuej, bioarchitektura, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí, tedy seminář bude plný praktických postřehů ze staveb. 

Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 

PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     

 
 
 
 
 SOBOTA

Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy

Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody 

Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky (venkovní voděodolné, sprchové kouty, hliněné podlahy apod.)

Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou kvalitní konstrukci si vybrat

Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů

Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč i s vybavením

Jak postavit rodinný dům 120-140m2 svépomocí do 1mil. Kč

Stěhovatelné modulové dřevostavby a slámostavby bez stavebního povolení

Stavba celoroční slaměné jurty - kruhového domu

Materiály – vlastnosti, ceny, výroba a použití netradičních materiálů (ovčí vlna, konopí, dřevovlákno)

Základy - několik variant, možností (patky, použití plněnch pneumatik, betonová deska bez železa, pěnové sklo, kameny, štěrk apod..)

 


 NEDĚLE

Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, jak jednat s úředníky, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, pojištění, hypotéky. Možnosti, které se jinde nedozvíte

Feng-shui, elektromagnetický smog, geopatogenní zony, anionty, pyramida

Tvary domů, střech, tvarové rezonátory, aplikace bioarchitektury

Akumulace tepelné energie do pevné hmoty nebo vody

Solární domy, Superadobe, DOME, kopule, biosolarhaus apod..

Domy kryté zemí, Earthships, zemělodě - výhody - nevýhody

Trombeho stěny, větrání, chlazení...

Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod

Nízkoenergetický, pasivní nebo soběstačný dům? Nucené větrání, rekuperace

Kde a jak koupit výhodněji materiál - kontakty


 

Začínáme v sobotu v 9 00 (přijďte prosím dříve, mezi 8-9 je prezentace) a končíme v 19 00. Oběd bude 13-14 00 hod, večeře v 19 00 hod, snídaně v 8 00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 15-17 hodinou, podle množství otázek. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu použití a samostudiu, kontakty, odkazy a seznam dodavatelů na DVD.

 
Místo konání je: 
Studio DanceLab
U Zvonařky 9, Praha 2 - Vinohrady - blízko metra I.P.Pavlova a Náměstí Míru
Kde nás najdete: 
www.dancelab.cz/prostory/mapa/

 

Cena kurzu
2.400,-  (2.200,-  při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)
Sleva pro páry 1.000 Kč z celkové ceny nebo sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 600 Kč. Slevy se nesčítají.
Co sebou
Každému asi týden před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco na sezení pod sebe, deku, polštářek, karimatku, přezůvky, psací potřeby. Je to tančírna, tedy židlí tu moc není :).
Ubytování
Za osobu a noc: 100,- spaní ve vlastním spacáku na vlastní karimatce.
Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. 
Strava
NEPOSKYTUJEME
v okolí restaurace, potraviny, rychlé občerstvení, Indická jídelna nebo třeba Čajovna jedna báseň www.jednabasen.unas.cz/indexbasen.html
Záloha a platba předem
Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 500 Kč (20 EUR) na 4200270652/6800 české nebo v EUR na slovenské č.ú. 2500288855/8330 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky).
Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. Jinak zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod.. Zbylé platby se provádějí až na místě.

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem.
Pokud to z nějakého důvodu nejde (míváme závadu na stránkách, nebo vám nepřijde obratem potvrzení na email),

tak přihlášku prosím vyplňte  ZDE...

 
 
 
Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz