moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Petr Skořepa

16.06.2020  

Jsem pro mnohé mimozemšťan, ale to nevadí :). Chci svobodně a šťastně žít se svou rodinou na této krásné (i bláznivé s peněžním soupeřo-urychlovačem) Smolíkově planetě, kde se zdá být vše naopak :).

Již 11 let žiji jako sedlák a šířím inspiraci na zdravé bydlení a spokojený jednoduchý život. Stačí obytný dům nebo byt s malým, klidně i mini hospodářstvím, což je takový homemarket. Tak máme vše k životu potřebné kolem sebe! Jako zdravé potraviny, lékárnu, ale též zábavu, posilovnu a pohyb i práci bez závislosti a minimem dopravy. Jde to na vesnici i ve městě.

 

 

Pojďme společně najít tu správnou a zdravou rovnovánu mezi leností a dřinou, plýtváním a chudobou, pohodlím a otužováním, sobectvím a altruizmem, mocí a nemocí, prací a prázdnotou. Všichni už snad víme, že každý extrém je chyba, která vede k utrpení, nemoci a neštěstí.

 

Založil jsem kdysi Školu přírodního stavitelství, kde ukazuji jak z přírodních materiálů kolem sebe jako slámy, dřeva, kamene, hlíny a recyklací starých staveb lze postavit krásný léčivý a soběstačný dům nebo jak upravit starý. Rád využívám jednoduché fyzikální přírodní zákony na větrání, klimatizaci a topení. V jednoduchosti je krása...

Přes to, že nejsem žádný odborný řemeslník, vybudoval jsem tzv. z bláta a odpadu celou Eko-osadu, která je nejen krásná jako z pohádky:

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - myšky a krtko

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - ježko zmrzlinár a zežica Evelína

Spievankovo 6 - U myšiaka na návšteve

 

Ale hlavně funkční! Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí zdravě propojuji, efektivně hospodařím s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Je zde soběstačný kruhový dům svépomocí (kombinované získávání energie ze slunce, kompostu a kamen), stavebnicový hranatý mobilní dům, krásné SRDCE, malý slaměný domek se zelenou střechou na tmu, mini hobití domček (jak postavit dům bez peněz), ukázková permakulturní zahrada a ze starého hliněného domu je nyní solární nízkoenergetický. A jako eko nezávislá doprava SolaReBike. 

A tyto domy, dopravu i sedlácký život je možné si i vyzkoušet přímo v Eko-osadě - Přírodní ubytování a domky na pobyty v tmě s funkčním fyzikálním větráním bez složité technologie www.terapia-tmou.sk, jelikož se první týden cizím lidem vyhýbám :).

 

Snažím se nabídnout byty a prostory k prodeji a tak založit 9km od osady soběstačnou komunitu  Živé Ekomuzeum, kde žijící mají hned v domě tělocvičnu, halu, kuchyň a živobytí – výrobu sýrů, čajovnu, řemeslnou dílnu apod..

Napsal jsem knihu „Jak na soběstačný dům“, která je součástí knihy „Manuál ekologickej výstavby“. Kniha je již bohužel vyprodána, možná na internetu ji ještě najdete.

 

Chcete investovat?

Pro mne jediné do čeho má význam investovat, je rodina, zdraví a malé hospodářství... Zasadíte jediné zrnko máku, za chvilku, jen z vody, slunce a země máte krásnou květinu a za čas mini trezor s 300 zrny máku. To je 30000% zhodnocení investice během jednoho roku. Podobně je to se zeleninou, kterou dnes kvalitnější než z vlastní zahrádky těžko koupíme. 3 slépky mohou dát 3 vajíčka téměř každý den, výměnou za hrst zrna a zbytky jídla a navíc s radostí pracují celý den na přehrabování kompostu. 3 kozy jako robotické sekačky kosí trávu a nálety, vyrábí z ní hnojivo a dávají dostatek mléka na sýry, kterým lze získat 600EUR měsíčně příjem. Pes za misku granulí celý den i noc a sám jako robotický hlídač doběhne, vybaví, případně zazvoní :)... Každý strom klimatizuje zdarma, vyrábí kyslík a ořechový nebo ovocný dává opravdu velké množství zdravé stravy. Celý rodový statek je nejlepší škola pro děti i dospělé. Hodinka cvičení, otužování a strava, bylinky a práce kolem domu nás udržují silné, zdravé a soběstačné bytosti do pozdního věku... Co víc si přát?

Přeháním? ANO a rád :)... Nevěřte mi a raději vyzkoušejte si sami...

 

 

Byl jsem zapojen v tzv. „MATRIXU“ stejně jako většina z nás.

 

MOTO:  Co je pro jednoho nemožné, může být pro komunitu snadné…

Jsme tu jen na návštěvě, vše máme zapůjčené, abychom sami sebe učili hrou lépe hospodařit a trvale se rozvíjeli.     Petr Skořepa

 

 

 

Krátké video z Eko-osady a o živém Ekomuzeu.

 

 

Videa z přednášek na Akademii soběstačnosti:
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/profil/petr-skorepa2
a
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/video/ziva-skola-prirozene-vzdelavani

 

 

 FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz