moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Petr Skořepa

17.05.2021  

Jsem pro mnohé mimozemšťan, ale to nevadí :). Chci svobodně a šťastně žít se svou rodinou na této krásné (i bláznivé s peněžním soupeřo-urychlovačem) Smolíkově planetě, kde se zdá být vše naopak :).

Již 11 let žiji jako sedlák a šířím inspiraci na zdravé bydlení a spokojený jednoduchý život. Stačí obytný dům nebo byt s malým, klidně i mini hospodářstvím, což je takový homemarket. Tak máme vše k životu potřebné kolem sebe! Jako zdravé potraviny, lékárnu, ale též zábavu, posilovnu a pohyb i práci bez závislosti a minimem dopravy. Jde to na vesnici i ve městě.

 

 

Pojďme společně najít tu správnou a zdravou rovnovánu mezi leností a dřinou, plýtváním a chudobou, pohodlím a otužováním, sobectvím a altruizmem, mocí a nemocí, prací a prázdnotou. Všichni už snad víme, že každý extrém je chyba, která vede k utrpení, nemoci a neštěstí.

 

Založil jsem kdysi Školu přírodního stavitelství, kde ukazuji jak z přírodních materiálů kolem sebe jako slámy, dřeva, kamene, hlíny a recyklací starých staveb lze postavit krásný léčivý a soběstačný dům nebo jak upravit starý. Rád využívám jednoduché fyzikální přírodní zákony na větrání, klimatizaci a topení. V jednoduchosti je krása...

Přes to, že nejsem žádný odborný řemeslník, vybudoval jsem tzv. z bláta a odpadu celou Eko-osadu, která je nejen krásná jako z pohádky:

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - myšky a krtko

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - ježko zmrzlinár a zežica Evelína

Spievankovo 6 - U myšiaka na návšteve

 

Ale hlavně funkční! Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí zdravě propojuji, efektivně hospodařím s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Je zde soběstačný kruhový dům svépomocí (kombinované získávání energie ze slunce, kompostu a kamen), stavebnicový hranatý mobilní dům, krásné SRDCE, malý slaměný domek se zelenou střechou na tmu, mini hobití domček (jak postavit dům bez peněz), ukázková permakulturní zahrada a ze starého hliněného domu je nyní solární nízkoenergetický. A jako eko nezávislá doprava SolaReBike. 

A tyto domy, dopravu i sedlácký život je možné si i vyzkoušet přímo v Eko-osadě - Přírodní ubytování a domky na pobyty v tmě s funkčním fyzikálním větráním bez složité technologie www.terapia-tmou.sk, jelikož se první týden cizím lidem vyhýbám :).

 


Napsal jsem knihy „Jak na soběstačný dům“, "Kde domov můj" a "Přírodní stavitelství", které jsou součástí online kurzů na http://ekovesnice.cz/kalendar-akci 

 

Chcete investovat?

Pro mne jediné do čeho má význam investovat, je rodina, zdraví a malé hospodářství... Zasadíte jediné zrnko máku, za chvilku, jen z vody, slunce a země máte krásnou květinu a za čas mini trezor s 300 zrny máku. To je 30000% zhodnocení investice během jednoho roku. Podobně je to se zeleninou, kterou dnes kvalitnější než z vlastní zahrádky těžko koupíme. 3 slépky mohou dát 3 vajíčka téměř každý den, výměnou za hrst zrna a zbytky jídla a navíc s radostí pracují celý den na přehrabování kompostu. 3 kozy jako robotické sekačky kosí trávu a nálety, vyrábí z ní hnojivo a dávají dostatek mléka na sýry, kterým lze získat 600EUR měsíčně příjem. Pes za misku granulí celý den i noc a sám jako robotický hlídač doběhne, vybaví, případně zazvoní :)... Každý strom klimatizuje zdarma, vyrábí kyslík a ořechový nebo ovocný dává opravdu velké množství zdravé stravy. Celý rodový statek je nejlepší škola pro děti i dospělé. Hodinka cvičení, otužování a strava, bylinky a práce kolem domu nás udržují silné, zdravé a soběstačné bytosti do pozdního věku... Co víc si přát?

Přeháním? ANO a rád :)... Nevěřte mi a raději vyzkoušejte si sami...

 

 

Byl jsem zapojen v tzv. „MATRIXU“ stejně jako většina z nás.

 

MOTO:  Co je pro jednoho nemožné, může být pro komunitu snadné…

Jsme tu jen na návštěvě, vše máme zapůjčené, abychom sami sebe učili hrou lépe hospodařit a trvale se rozvíjeli.     Petr Skořepa

 

 

Videa z přednášek na Akademii soběstačnosti:
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/profil/petr-skorepa2
a
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/video/ziva-skola-prirozene-vzdelavani

 

 

 FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz