moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Petr Skořepa

13.06.2022  

Většinu se snažím soběstačně, tedy co neumím, rád se učím. Ke spokojenému životu stačí zdravý obytný dům, klidně i mobilní nebo byt s malým, klidně i mini hospodářstvím, což je takový homemarket. Tak máme vše k životu potřebné kolem sebe! Jako zdravé potraviny, lékárnu, ale též zábavu, posilovnu a pohyb i práci bez závislosti a minimem dopravy. Jde to na vesnici i ve městě.

 

 

 

Autor knih a kurzů:


 1. Kde domov můj - Manuál soběstačnosti  
  (212 stran A4, autor Petr Skořepa)  
   
 2. Přírodní stavitelství    
  (208 stran A4, autor Petr Skořepa)
 3. Jak na soběstačný dům - ekniha


       

                                

Podrobný obsah kapitol kurzů a knih najdete v popisu Kalendáři akcí nebo NoPatent.eu

 

Chcete být skutečně svobodní?

„Co když existuje způsob, jak mít vlastní supermarket přímo přede dveřmi, svou lékárnu na zahrádce a v záhonech, elektrárnu na střeše? Způsob, jak být sám sobě bankou, ochrankou i zaměstnavatelem? Jak být za všech okolností spokojený, ať se děje kolem nás cokoli? Soběstačný dům a nezávislý život určitě nevyřeší všechny problémy světa, ale mnohé snad ano…“

Nabízím vám zkušenosti a návod jak se můžete sami a snadno osvobodit od závislosti na druhých. Svépomocí a soběstačně, tedy dále je to jen na vás!

 

 

 

Ve Škole přírodního stavitelství, učím formou kurzů jak z materiálů kolem sebe jako slámy, dřeva, kamene, hlíny a upcyklací lze postavit krásný léčivý a soběstačný dům nebo jak upravit starý. Rád využívám jednoduché fyzikální přírodní zákony na větrání, klimatizaci a topení. V jednoduchosti je krása...

 

Přes to, že nejsem žádný odborný řemeslník, vybudoval jsem tzv. z bláta, slámy, dřeva a upcyklací odpadu celou Eko-osadu, viz videa z pohádky:

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - myšky a krtko

Spievankovo 6 a kráľovná Harmónia - ježko zmrzlinár a zežica Evelína

Spievankovo 6 - U myšiaka na návšteve

 

Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí zdravě propojuji, efektivně hospodařím s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. A jako eko nezávislou dopravu sám navrhuji, vyrábím a využívám www.SolaReBike.cz. 

Domy je možné si i vyzkoušet přímo v Eko-osadě - Přírodní ubytování a domky na pobyty v tmě s funkčním fyzikálním větráním bez složité technologie www.terapia-tmou.sk.

  

Chcete investovat?

Pro mne jediné do čeho má význam investovat, je rodina, zdraví a malé hospodářství... Zasadíte jediné zrnko máku, za chvilku, jen z vody, slunce a země máte krásnou květinu a za čas mini trezor s 300 zrny máku. To je 30000% zhodnocení investice během jednoho roku. Podobně je to se zeleninou, kterou dnes kvalitnější než z vlastní zahrádky těžko koupíme. 3 slépky mohou dát 3 vajíčka téměř každý den, výměnou za hrst zrna a zbytky jídla a navíc s radostí pracují celý den na přehrabování kompostu. 3 kozy jako robotické sekačky kosí trávu a nálety, vyrábí z ní hnojivo a dávají dostatek mléka na sýry, kterým lze získat dostatečný měsíční příjem. Pes za misku granulí celý den i noc a sám jako robotický hlídač doběhne, vybaví, případně zazvoní... Každý strom klimatizuje zdarma, vyrábí kyslík a ořechový nebo ovocný dává opravdu velké množství zdravé stravy. Celý rodový statek je nejlepší škola pro děti i dospělé. Hodinka cvičení, otužování a strava, bylinky a práce kolem domu nás udržují silné, zdravé a soběstačné bytosti do pozdního věku... Co víc si přát?

Přeháním? ANO a rád... Nevěřte mi a raději si vše vyzkoušejte sami...

 

 

Byl jsem zapojen v tzv. „MATRIXU“ stejně jako většina z vás.

 

MOTO:  Co je pro jednoho nemožné, může být pro komunitu snadné…

Jsme tu jen na návštěvě, vše máme zapůjčené, abychom sami sebe učili hrou lépe hospodařit, rozvíjeli se a možná se i naučili rozeznat a říkat NE, děkuji, ale nechci.     Petr Skořepa

 

 

Videa z přednášek na Akademii soběstačnosti:
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/profil/petr-skorepa2
a
http://www.akademie-sobestacnosti.cz/video/ziva-skola-prirozene-vzdelavani

 

 

 

 

Osada a veškeré mé projekty jsou nyní na prodej či přenechání. 

V Eko-osadě zůstáváme na menším pozemku s menším domem a rád bych se nyní věnoval více těmto aktivitám:

 1. Individuální hodiny lukostřelby, házení noži či točení s jedním či dvěma meči, šavlemi, míčky nebo nunchaku. Mohu nabídnout lukostřelbu pro děti na akce, archerygame nebo ukázku.
   
 2. Beseda nebo celodenní kurz "Výroba elektrokola svépomocí", kde si zájemci sami vyrobí elektrokolo ze svého běžného kola. Jezdím celoročně na elektrokole a sám vyrábím upcyklací silnější a s delším dojezdem než se běžně prodávají.  www.solarebike.cz 


 3. Rád stále přijedu na pozvání s přednáškou "Přírodní stavitelství a soběstačnost" 1-2hod. Mohu vést i kurz "Finanční soběstačnost", tedy jak legálně žít i podnikat mimo systém na 2-3hod. Či besedou na téma "Zážitky z pobytu v tme" nebo "Život s dětmi v komunitě", třeba na 30-120 minut.
   
 4. Osobní konzultace, tedy vědomosti a zkušenosti si cenním na 40-80€/hod.

 

Možné je nás navštívit v Eko-osadě (prohlídka je 20€/hod do 5ti lidí) nebo mohu přijet. Čas na fyzickou práci či cestování si cením na 5-10€/hod plus náklady na cestu od Myjavy a zpět. 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz