moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Brigáda v Ekoosadě a Ekomuzeu

23 - 26.07.2020 místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

Pozývame vás na návštěvu, přátelské setkání, pomoc, pracovní víkend a zážitek z Eko-osady a Živého Ekomuzea.

 

 Léčíme sami sebe prací, přírodou i relaxem a ještě se mnohému naučíme. Práce máme fyzicky náročné, tvořivé i přemýšlivé, co si každá duše řekne podle sebe, ať jí to sedne.

 

Ten kdo pracuje bydlí a má koláče a kdo se raději věnuje poradenství, relaxu, užívá si, ten přispívá třeba penezi, energií hmotnou i jinou na jídlo, spaní, prostor i společnost. Vše mezitím je na vás.

 

Otužování RODiny hrou na školu, práci i boj... Víkendovka s přáteli.

Společně se bavíme řemesly, léčíme se prací, učíme se hrou v pohybu a zabáváme sa rozdílnostmi. Vnímání, pozornost tady a teď u jakékoliv činnosti.

 

 

Děti se během dne zabaví sami mezi sebou, celý areál je dosti herný a naši dva kluci 5 a 10 let jsou někdy i rádi za nové kamarády.

 

 

 


Příležitost vidět, seznámit se a zažít Eko-osadu a Ekomuzeum. Vidět a vyzkoušet výměnou za pomoc přespaní v přírodních domech.

Začínáme ve čtvrtek seznamovací večer po večeři u ohýnku.

Páteční, sobotní a nedělní řemesla jako brigáda, zaposilujeme a protáhneme se přirozeně prací.

Ve volném čase, tedy večer lukostřelba a hod nožem, sekerou, prohlídka osady s výkladem, sauna...

 

Vždy se tu zíde okolo 10 zaujímavých ľudí, z rôznych kútov ČR a SR. Spoločne opravíme strechu zo sena na samonosnej kopule zo slamených balíkov a uděláme z ní hrad pro děti :). Nanosíme a nařežeme dřevo, vymalujeme vápnem domy, natřeme olejem dřevo, pokosíme, připravíme dětem tělocvičnu a hřiště, případně zvířatům ohradu apod., když bude pršet nebo zima, máme Ekomuzeum, kde je místa na pohyb, setkávání i práci dost.

 

Začínáme ve čtvrtek večeří v 18 00. Poté začínáme ráno v 8 00 společnou snídaní. Večer bude posezení u ohně s bubny a jinými hudebními nástroji. Většina odjíždí v NE odpoledne. Tedy přijet až v SO odpoledne a v NE ráno odjíždět je úplně zbytečné, to nám nepomůžete, spíše naopak. Ale můžete nám zase na pobyt přispět finančně...

 

Kdyby jste chtěli odvést od vlaku, dejte vědět. 

Místo konání je:   Eko-osada Vrbovce v Bílých Karpatech, hranice Moravy a Slovenska, mezi Hodonínem a Myjavou.

Podrobnější popis cesty, posíláme až přihlášeným týden před akcí.

 

SPOLUJÍZDU si prosím zadávejte a domlouvejte sami zde: www.blablacar.cz. Určitě vás spousty cestuje z různých koutů přímo k nám a nemusíte každý přijet vlastním autem sám! Navíc tím motivujeme, začít využívat tento zajímavý systém ohleduplnosti-spolujízdy i jindy.

 

Pracujeme a budujeme bez dotací...

Celkové výdaje na akci, (průvodce, přípravu, prostor, vybavení a stravu) jsou přibližně 80EUR na osobu, což samozřejmě rádi hradíme z našich zdrojú výměnou za pomoc a práci. Kdo nechce pracovat, nám může přispět hmotou, energií i finančně... Děkujeme.

Co sebou

Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, karimatku, spacák, stan, nebo vlastní prostěradlo a povlečení, svítilnu, hudební nástroje, přezůvky a dobrodružně, pracovně sportovní obuv a oděv, který si můžete zamazat. Co potřebujete k pobytu venku proti dešti. Budeme určitě rádi i za nějaké vaše dobroty :-)...

Ještě je pár věcí, které máte možná na vyhození nebo darování. Seznam, co poptáváme je zde...  Můžete i nějaké potraviny a dobroty z vaší zahrady.

Ubytování

 

Pracovití pomocníci (nad 5-6 hodin denně) nepřispívají nic!

 

 

1. Spaní ve vlastním spacáku, v 2-4 lůžkových pokojích, společných prostorech, venku pod přístřešky, v mini stavbách, na seníku nebo táborovém stanu (týpý). Kdo chce mít soukromí, může si postavit i vlastní stan.

Rodinní příslušníci a jiní neúčastnící se prací, nebo po předchozí domluvě 150-350 kč za osobu a noc podle komfortu.

 

2. Pokud potřebujete luxusnější bydlení a rádi nás tím více podpoříte, tak se domluvte s námi a rezervujte předem – Máme k dispozici celý přírodní vybavený s vlastní koupelnou a kuchyní apartmán "Slaměná jurta" a "Srdce" jen pro vás, nebo domek „Hříbek“ na tmu, kde jen odbedníme okno pro 1-2 osoby (1postel 200x130cm). Tyto domy je potřeba předem rezervovat zde www.přírodní ubytování.cz.

Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Máme ovce, kočky, smečku 3 psy (a ten největší, salašnický nemá vůbec rád jiné psy), slepice, volnou přírodu apod.! :-)

Psy si musíte nechávat mimo osadu, nebo na Ekomuzeu (10km od osady), kde se můžete ubytovat i se psy. Jedna skupina bude v osadě a druhá na Ekomuzeu.

 

Strava

Bude společná, vegetariánská… Pracovití pomocníci (nad 5-6 hodin denně) nepřispívají nic. A pro ostatní je příspěvek na jídlo 300,- kč (děti 1/2) na den.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

 

 

 

 


 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz