moment prosím

Projekt Eko Osada Bílé Karpaty

15.01.2024  

Projekt Eko Osada Bílé Karpaty:

V pěkné střediskové obci Vrbovce v údolí Bílých  Karpat na hranici Moravy a Slovenska nám vznikla malá experimentální osada, kde nyní nabízíme možnost prohlídky, vyzkoušení i prodeje domu či pozemku.

Neházejte nás prosím všechny do jednoho pytle. Každá rodina má soukromou zónu, dům, pozemek a své vlastní aktivity, přirozeně jako v každé jiné vesnici nebo osadě a pouze spolupracujeme na některých projektech.

   

Jakým směrem se bude vyvíjet cesta každého jednotlivce nebo rodiny je pouze na každém jednotlivci nebo rodině.

Rádi vám poradíme s vaším projektem. Můžete přijet na kurz, konzultaci nebo prohlídku osady. Nebo je možné vyzkoušet na vlastní kůži pobyt v www.prirodniubytovani.cz

Osada není developerský projekt, ale vzniká spontálně stejně jako jakákoli jiná vesnice nebo osada V MINULOSTI.

Při stavění klademe na první místo ohleduplnost ke krajině a používání tradičně osvědčených přírodních materiálů převážně z místních zdrojů (dřevo jako základní konstrukční prvek; omítky, zdivo či střešní krytina na bázi přírodních surovin; tepelně izolační materiály z plně obnovitelných zdrojů).

Součástí tohoto výzkumného experimentálního projektu je také využívání přírodních zdrojů energie či zadržování a recyklace vody přímo na pozemcích. Cílem je dosažení ohleduplné trvalé udržitelnosti. Osada by se měla stát ukázkou nového možného směru žití s možností přijet a vyzkoušet si zde pobýt. Evoluční myšlenka počítá s kombinací funkčních technologií (ať jsou staré 5000 let nebo 5 minut) v souladu s přírodou.

 

 

Konečný návrh domu a použité materiály si rozhoduje každý majitel na svém pozemku sám. Vznikají zde domy převážně venkovského charakteru se sedlovými střechami, na některých místech i kruhové přírodní domy se zelenými střechami. Jako ukázka evoluce vesnice, přechod z pěkné tradiční architektury na pěknou a ohleduplnou moderní přírodní architekturu. 

 

Vzniká zde praktická ukázka využívání čisté energie, různé typy větrných

turbín postavených svépomocí, využívání tepla země, využívání slunce pro získávání energie. Fotovoltaiku dnes zná každý, ale například malé bioplynové stanice vyhřívané kompostem - Biomilíř, termočlánky na kamnech zajišťující elektřinu v zimě, když nesvítí slunce zná málokdo. Též se snažíme o soběstačnost v zásobování potravinami ve spolupráci se sousedy a farmami v okolí za pomoci tzv. lokální svépomocné sítě

 

 

Lidé v Osadě:

Dum prihrnuty zemi LammasPředpokládáme, že projekt přiláká vzdělané, evolučně a zároveň k přírodě ohleduplné smýšlející mladé rodiny, tedy bude zde jistě zastoupení různých tradičních řemesel a učitelé, léčitelé, farmáři, bojovníci apod..  Cesta k poznání a duchovnímu růstu je naším cílem a naopak.

 

Doufáme, že projekt přiláká praktické lidi, kteří si uvědomují širší souvislosti a věří v šťastné žití vytvořením soběstačné pracovité společnosti podobně směřujících a přitom samostatně hospodařících sousedů.

   

Občanské sdružení Eko-osada o.z. pomáhá realizovat obydlí pro trvale udržitelný život.
 
email.: ekovesnice@gmail.com

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz