moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Antimikrobiální měď

29.05.2012  

Představí se vám nejúčinnější antimikrobiální látka používaná na dotykových povrzích

Antimicrobial Copper je nová světová značka, která nastoupila svou cestu v Londýně a umožňuje výrobcům, aby vyjádřili: jejich produkty jsou schopné nepřetržitě ničit patogenní mikroby a snižovat riziko nemocničních infekcí.

Kdekoliv se tato ochranná známka, představená na 4. Mezinárodní společné konferenci a výstavě o nemocničních infekcích (National Joint Conference and Exhibition on Healthcare Associated Infection - HCAI), organizované ve spolupráci Royal College of Nursing, největším svazem ošetřovatelů a zdravotních sester, a Ministerstva zdravotnictví Spojeného království (National Joint Conference and Exhibition on Healthcare Associated Infection - HCAI) objeví, znamená to pro odborníky přes infekční kontrolu, lidem starajícím se o standardizaci, i pro pacienty a uživatele garanci, že produkt označený touto značkou, byl vyroben z nejúčinnější antimikrobiální látky často používaných povrchů: z mědi.

Je vědecky dokázáno, že měď neustále ničí mikroby – od nejnebezpečnějších bakterií, jako jsou MRSA, C. difficile a E. coli, až po viry, jako je chřipka typu „A” (H1N1). Její účinnost dokázaly přísné klinické studie provedené v birminghamské nemocnici Selly Oak ve Spojeném království a ve třech nemocnicních ve Spojených státech amerických, za podpory Ministerstva obrany. Podobné studie probíhaly i v Německu, Japonsku a Chile. Všechny prokazovaly signifikantní úbytek mikrobiálních infekcí na povrzích z antimikrobiální mědi (např. kliky u dveří, vodovodní baterie, záchodová sedátka, spínače a madla) v porovnání s povrchy, které neobsahovaly měď. Navíc je antimikrobiální měď jediným pevným materiálem, registrovaným v USA Úřadem pro ochranu přírody (Environmental Protection Agency), který je vhodným k distribuci v oblasti veřejného zdraví, jelikož vyhovuje všem daným požadavkům.

http://www.medportal.cz/system/files/image/CSEH_SZLOVAK/hirek/antimikrobialni/5kepcz.jpg

 

Vedoucí výzkumů prováděných ve Spojeném království, profesor Tom Elliott, řekl v souvislosti s obdivuhodným 90-100%-ním snížením infekcí na měděných povrzích v nemocnici Selly Oak, následující: „Mohl bych ji nazvat inteligentním kovem. Měď pracuje v pozadí bez povšimnutí, bez přestání ničí mikroorganismy.” Zdůrazňuje, že toto může být vedle obvyklých hygienických předpisů, jedním z účinných doplňujících opatření k potlačení šíření infekcí.
Antimicrobial Copper a Cu+ je jednotné označení a logo, které značí, že produkt byl vyroben z takového materiálu, který je schopen neustále snižovat povrchovou kontaminaci, je ustavičně antimikrobiální a jehož účinnost se nesnižuje, neopotřebovává; je z materiálu, který je úplně bezpečný. A též, když už se nepoužívají, jsou antimikrobiální měděné prvky 100% recyklovatelné, přičemž se jejich vlastnosti nezmění. Tak přispívají k udržovatelnému vývoji.

AS Hardware je ve Spojeném království první firmou, která začala užívat tuto značku a je nadšenou zastánkyní možností, skrývajících se v antimikrobiální mědi od té doby, co se zveřejnily výsledky výzkumu v nemocnici Sally Oak. James Pritchard, odpovědný za prodej ve Spojeném království říká: „Poptávka po antimikrobiální mědi stále roste. My nabízíme produkty označené značkou Antimikrobiální měď, které odpovídají požadavkům hnutí pomáhajícím postiženým lidem (Disability Discrimination Act - DDA), jako jsou rukojeti u dveří a kliky s rozetou, zarážky a značení, pomáhající orientaci, přičemž zásobujem trh barevně sladěnými produkty, které vypadají esteticky a chrání před infekcemi i v době mezi jednotlivými úklidy. Nová značka garantuje našim zákazníkům dokázanou antimikrobiální účinnost.”

Mezitím, co nám Spojené království ukazuje cestu, výrobci na celém světě jednají o aplikaci označení. Londýnské představení je jen první v řadě akcí, které se ještě plánují během evropské kampaně. Ve Spojeném království pečuje o značku asociace Copper Development Association s pověřením mezinárodní asociace International Copper Association, která podporuje trh s měděnými produkty. Tyto organizace garantují drahocenné vlastnosti kteréhokoliv produktu, který nosí toto označení, a potvrzují, že byl vyroben z antimikrobiální měděné slitiny.

Mezinárodní internetová stránka je www.antimicrobialcopper.com (zatím jen v angličtině, česká stránka se připravuje), kde návštěvníci mohou získat informace o značce a o antimikrobiální mědi. Další podrobnosti se dozvíte v anglickém jazyce na portále www.copperinfo.co.uk/antimicrobial, kde můžete najít vedle vědeckých poznatků a výsledků nejnovějších výzkumů i katalog produktů pro architekty a lidem podílejícím se na utváření norem, stejně tak, jako možnost zapojit se do práce studijní skupiny pro antimikrobiální měď (Antimicrobial Copper Interest Group). Tak se co nejdříve můžete dozvědět novinky o nejnovějších výzkumech.

V současné době je nejkomplexnějším zdrojem informací v českém jazyce portál www.medportal.cz. Požadavek na konání přednášky o vědeckém a praktickém užití antimikrobiální mědi přímo na vašem místě působení nebo na získání informací můžete zaslat na adresu info@hcpcinfo.org.

Zdroj: http://www.medportal.cz/antimikrobialni-med

 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
PředmětAutorDatum
dezinfekce dešťové vodyHoráková Vlasta29.05.2012 23:32
Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz