moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přírodní stavitelství Brdárka

26 - 28.10.2012 místo konání: Brdárka u Rožňavy

Radi by ste postavili zdravý a cenovo dostupný dom?
Radi by ste si zlepšili vnútornú klímu domu hlinenými omietkami?
Zaujímajú Vás sťahovatelné domy a jurty?

Pozývame Vás na seminár, na ktorom sa budeme venovať výhodám a nevýhodám stavebných a izolačných materiálov, tvarov stavieb. Povieme si, kde nakúpiť aký materiál a ako, kde a prečo postaviť slamený domček, nízkoenergetický, pasívny alebo sťahovatelný dom ...

V súčasnej dobe sa dostáva čoraz viac do popredia spotreba energií u stavieb. V posledných rokoch narastá počet stavieb nízkoenergetických a pasívnych domov. Táto nízkoenergetické výstavba vyžaduje použitie veľkého objemu izolácií. Tu sa ponúka možnosť použitia prírodných materiálov, ktoré sú energeticky nenáročné pri spracovaní a tým cenovo výhodné. Jednoznačne najviac používaným materiálom v prírodnom staviteľstve je slama a hlina. Tieto materiály sú veľmi lacné, ale podľa spôsobu ich použitia môže prudko narásť pracnosť na stavbe. Niekoľko možných rôznych konštrukcií si ukážeme na príkladoch niekoľkých stavieb.

 

Kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

 

Ďalej si preberieme praktickú stavbu slameného domčeka a výrobu vlastných omietok a tehál. Preberieme zoznamy dodávateľov, kde a čo kúpiť, čo sa oplatí si nechať vyrobiť a kedy sa mi oplatí stavba svojpomocne. Seminár bude vedený prevažne z pohľadu staviteľa, teda plný jednoduchých a praktických postrehov.

 

Seminár povedie Petr Skořepa,

ktorý stavia domy z dreva, slamy a hliny - netradičné kruhové alebo sťahovatelné domy. Testuje nové techniky na svojich stavbách a teda bude hovoriť o výhodách, problémoch a chybách na rôznych konkrétnych stavbách. Okrem praktických informácií Vám môže sprostredkovať nadobudnuté informácie z oblastí: pasívne domy, prírodné staviteľstvo, zelené strechy, sebestačné domy - earthships, získavanie energie, Geomantia, feng-šuej, liečiteľstvo, poriadok prírody.


PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     
PÁTEK
Úvod, představení se navzájem
Krátce o tom jak jezdím autem na vodu a rostlinný olej
Jak zakládáme soběstačné osady v Křižanech a v Bílých Karpatech
Videa o systému Agrokruh a jak založit vlastní soběstačnou biofarmu
 
SOBOTA
Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy
Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody  
Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky
Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou konstrukci si vybrat
Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů
Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč
Jak postavit rodinný dům svépomocí do 1mil. Kč
Stěhovatelné modulové dřevostavby
Stavba celoroční slaměné jurty - jak postavit jurtu
Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, jak na úředníky - možnosti, které se jinde nedozvíte.
Materiály – vlastnosti a použití u nás běžně dostupných materiálů
 
NEDĚLE
Získávání energie (bioplyn, dřevoplyn, solární parabola, pára, vítr, voda)
Akumulace energie do vody, hlíny.
Nízkoenergetický, pasivní, solární nebo soběstačný dům ?
Použití recyklovaného materiálu
Stavba soběstačného domu přihrnutého zemí - Earthships  
Další zajímavé konstrukce a možnosti jiného stavění - Kopule, superadobe
Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod
Kde a jak koupit výhodněji materiál

 

Začínáme v pátek večeří v 18:00 (Přednášky 19 00-22 00). V sobotu začínáme v 9 00 a končíme v 22 00. Kdo chce jít dříve domu, může, večer bývají méně důležité informace a videa. Oběd bude vždy ve 13 00 hod, večeře v 18 00 hod, snídaně v 8 00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 15-16 hodinou. Celkem to je 20 přednáškových hodin ! Tedy poměrně náročný seminář. Každý si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu samostudiu, kontakty, odkazy a seznamem dodavatelů na DVD.

  

Místo konání je: 

Brdárka mezi Popradem a Rožňavou.

Ako sa do Brdárky dostanete:

Autobusom zo Štítnika, ktorý sa nachádza asi na polceste medzi Rožňavou a Revúcou na južnej hranici košického a banskobystrického kraja.
Do Rožňavy sa dostanete tak autobusom ako i vlakom Bratislava - Košice / „spodnou trasou“

Autobusové spojenie (stav - júl 2006)

Štítnik - Brdárka (necelých 13 km)
6:35, 11:00, 13:15, 15:10, 18:40
Cesta trvá cca 1/2 hodiny.

Rožňava - Brdárka
10:30, 18:15

Cez víkend k nám momentálne (august 2006) autobusy nechodia. Najbližšie k nám sa však môžete dostať na rázcestie Hanková - kam ide cez víkend autobus zo Štítnika o 6:45, 14:40, 22:30. Odtiaľ to je už iba cca 2 km.

Ak nestihnete tieto autobusové spoje, môžete ísť pešo (zo Štítnika po ceste, alebo cca 5-6 km lesom z Dobšinej), alebo iným dopravným prostriedkom... vedie tu i cyklotrasa - z Rožňavy cez Honce a Štítnik. My ale chodievame na bicykli (horskom) z Rožňavy cez Betliar, Nižnú Slanú a Kobeliarovo - z Kobeliarova dohora po zelenej turistickej značke (táto trasa je malebnejšia, ako prvá spomenutá - výlučne cestná.)
Z Vyšnej Slanej (od kostola) po červenej cyklistickej značke to k nám trvá asi hodinu na bicykli, cca 1 a 1/2 hodiny pešo.

Aktuálne dopravné spojenia si môžete zistiť na www.cp.sk

 

 

Mapka umiestnenia Brdárky - pohľad na celé Slovensko (178kB)
   
 
   
Mapka umiestnenia Brdárky - pohľad na región Gemer (90kB)
   

    Mapka obce Brdárka    

   

Alter Nativa o.z., SK 049 34 Brdárka 11,  Tel/fax: +421 587 931 056, Mob/SMS: +421 903 318 499

alternativa@alter-nativa.sk, www.alter-nativa.sk

 

 

Podrobnosti posíláme týden před akcí. 

 

Pokud se někdo chcete svést, tak napište do poznámky od kud jedete a my vám asi týden před konáním pošleme kontakty na ostatní účastníky z vašeho okolí a můžete se pak přímo domluvit na společném cestování, aby byla auta maximálně vytížena !

 

Cena kurzu

89,-  (79EUR při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)

Sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 10 EUR nebo SLEVA pro páry 30 EUR z celkové ceny.

Co sebou

Každému nejpozději týden před seminářem posíláme podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku.

Ubytování

Ubytování je 4 EUR na os./noc - v přilehlém domě, ve vlastním spacáku a karimatce (spacáky a matrace můžeme poskytnout).


Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Strava

Bude společná, vegetariánská… Cena 18 EUR os./víkend, tedy 6xjídlo.

Záloha a platba

Vzhledem k omezenému prostoru, musíme upřednostnit vážné zájemce, kteří zaplatí zálohu 20 EUR nebo celou částku předem na č.ú. 2921874561/1100  (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo).

Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. Zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod.. Zbylé platby se provádějí až na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem. A prosím zaškrtněte zda si přejete stravu.

Pokud to z nějakého důvodu nejde (může být závada na stránkách, nepřijde vám hned potvrzení apod.), tak přihlášku prosím pošlete emailem na ekovesnice@gmail.com v přesném tvaru takto za sebou, oddělené čárkou, děkujeme:   

Přihlašuji se tímto na seminář, konaný dne.............,  Jméno, ulice, město, telefon, email, strava ANO/NE, ubytování ANO/NE

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

Kontaktní osoba Petr Skořepa

Telefon zvedám většinu času slovenský a občas český.

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz