moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

PRO-BIO-LIGA a její časopis biospotřebitel

18.12.2012  

Kdo jsme?

PRO-BIO LIGA - logoJsme spotřebitelé biopotravin a přátelé ekologického zemědělství. V roce 2002 jsme založili občanské sdružení PRO-BIO LIGA, které je samostatnou spotřebitelskou pobočkou největšího českého spolku ekologických hospodářů - Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO Šumperk. Je nás cca 300 členů, ve věku mezi 25 - 70 lety, zastoupení mužů a žen je zhruba stejné a polovinu tvoří mimopražští členové.

PRO-BIO LIGA byla založena jako pobočka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců s vlastní právní subjektivitou a vlastními stanovami. Stanovy jsou ke stažení zde:Stanovy PRO-BIO LIGY.

Naše cíle

 

  • informovat a vzdělávat širokou veřejnost o možnostech a souvislostech trvale udržitelné spotřeby v oblasti potravin
  • přispět k pozitivní změně spotřebitelských návyků
  • sdružovat spotřebitele biopotravin a vytvořit silnou spotřebitelskou organizaci

Hlavní aktivity 

 

 

 
Infocentrum PRO-BIO LIGY
 
Web biospotřebitel
 Informačně-poradenské centrum o biopotravinách ekologickém zemědělství a ekologicky šetrném životním stylu.  Server www.biospotrebitel.cz pro všechny uvědomělé spotřebitele se zájmem o biopotraviny a ekologický životní styl.
 
Knihovna
 
Kurz přírodního zahradničení
 Knihovna s 1 500 knižních titulů z oblasti ekozemědělství, biopotravin, životního prostředí, udržitelného rozvoje, přírodního zahradničení, permakultury, atd.  Pořádání exkurzí, brigád, kurzů a pracovně-poznávacích výletů na ekofarmy či do výroby biopotravin.
 
Vzdělávání ve školách
 
Bedýnky
  Vzdělávací programy pro školy o ekologickém zemědělství, biopotravinách a lokální produkci, včetně zavádění biopotravin do škol. Organizace a koordinace bedýnkových systémů a bioklubů - propagace a usnadňování přímého prodeje z ekofarem.www.bio-bedynky.cz.
 
Nákup
 
Přebal Jak se rodí bio
 Pravidelný srovnávací test cen biopotravin a konvenčních potravin a monitoring nabídky.  Publikace, letáky, časopis a další infomateriály o biopotravinách a EZ.  Publikace pro děti -  Jak se rodí bio


ČASOPIS BIOSPOTŘEBITEL

Elektronický čtvrtletní bulletin Biospotřebitel pro členy PRO-BIO LIGY a další zájemce, který pravidelně přináší novinky v českém biosvětě, hlavní téma, kalendárium akcí, zajímavé dotazy z IC, nové výsledky výzkumů a anket, novinky v knihovně v IC, recepty či příspěvky členů (zkušenosti s agroturistikou, wwooferstvím apod.)

www.biospotrebitel.cz
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz