moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Cesta dřeva

16.08.2012  

Cesta dřeva

 

Cesta dřeva se snaží podporovat v lidech lásku ke dřevu a úctu k přírodě, se kterou jsou člověk a strom od nepaměti spojeni. Radami, tipy a prostorem pro diskusi rozvíjí rukodělné řemeslo. 

Při objevování krásy dřeva jsem pocítil uspokojení a naplnění až při práci s ručním nářadím. (Když kdekoliv na našich stránkách mluvím o ruční práci, mám na mysli opravdu ruční práci, s minimálním použitím elektrické energie - el. brusek, el. hoblíků atd.) Nikoho v mém okolí jsem se stejným přístupem ke dřevu neznal. A jako samouk jsem narazil na dva problémy:

  • první – kde sehnat dobré a kvalitní ruční nářadí a
  • druhý – jak s ručním nářadím správně pracovat, seřizovat ho a brousit. 


Popudem pro vytvoření těchto stránek tedy bylo:

  •  Nabízet kvalitní ruční nástroje, které je obtížné sehnat na českém trhu.
  •  Dalším stejně důležitým bodem je snaha o vytvoření místa, kde by se mohli řemeslníci sdružovat a předávat si rady, zkušenosti a mohli se navzájem oslovovat ke spolupráci, což přispívá k rozvoji rukodělného řemesla.

Ruční řemesla nebereme jako „krok zpět“, ale jako trvale udržitelné zpracování přírodních materiálů a ohleduplného přístupu k přírodě. Zároveň si vážíme a prohlubujeme zkušenosti a moudrosti našich předků s nynějšími dokonalejšími nástroji i s technikami z jiných kultur. Toto vše nám umožňuje prakticky neomezené možnosti práce se dřevem.

Chci ještě podotknout, že pro mně cesta dřeva znamená krásnou práci s tímto živým elementem a snahu o zachování ručního zpracování dřeva. Znamená to pro mně i lásku k přírodě a úkol vrátit do ní vše, co si vezmu.

Jan Marek & Zuzana Pěkná

www.cestadreva.cz
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz