moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Pomoc na stavbě pro děti ze slámy a hlíny...

19 - 20.11.2012 místo konání: Liberec

 

Máte chuť aktivně se zapojit do vytváření slaměnohliněného nízkoenergetického domku?

Zajímá vás přírodní stavitelství?

Láká vás vyzkoušet si práci s hlínou a nebojíte se fyzické práce za každého počasí?

Vítáme každého s chutí do práce, se zájmem o přírodní stavitelství.

Budeme v Liberci v PO 19.11. a možná i 20.11. dodělávat už jen finální hliněné omítky a penetrovat parapety a kolem oken lněným olejem.

Stačí poslat SMS nebo zavolat na 00421944293223 nebo 739486553 a informovat nás, že dorazíte. Od 18.11. budu snad již na českém čísle... 

Rádi možnost pracovního pobytu u nás nabízíme, neboť je výhodná pro obě strany, avšak opravdu přínosné jsou pro obě strany hlavně dlouhodobější pobyty nad 7 dní. Tentokráte vyjímka, jelikož tam budeme jen jeden nebo dva dny... tedy spaní bude možné ve slaměném skorodokončeném domečku, kde lze zatopit...

Pokud za námi přijedete, můžete si vyzkoušet různé zajímavé činnosti související se stavbou. Věříme, že se setkáme s příjemnými a uvědomělými lidmi, s kterými bude radost tvořit zajímavé dílo.

 

Záleží na domluvě kolik času chcete trávit prací. A od toho se pak také odvíjí, zda budete přispívat na stravu. S pracovitými pomocníky se můžeme přímo na stavbě domluvit i na případné placené brigádě dle vaší samostatnosti, zručnosti a pracovitosti.

 

Pracovní pobyty nejsou workshop ani výukový seminář - je to setkání party lidí, kteří se chtějí podílet na tvoření zajímavého díla.

Učíte se tedy prací na tom, co je zrovna aktuálně potřeba a tím nám zároveň velmi pomáháte uskutečňovat naši vizi.

   

Ale také apeluji na vaše rozhodnutí, aby jste případně nebyli sklamáni, že se vám nemůžeme plně osobně věnovat, nebo vás učit. Jako výuka je určitě vhodnější přijet na nějaký praktický seminář, které pořádáme jako zhuštěnou víkendovou výuku, aby jste nemuseli pobývat delší čas a vše potřebné se naučili...

Pro návštěvy, které přijdou se jen podívat, povídat si apod.. tak zde máme kasičku na dary na naši práci. Pokud hledáte konkrétní informace nebo rady, chcete přijet na pár hodin, nebo využít víkend jako výuku ke stavbě vlastního domu, je to po předchozí domluvě samozřejmé také možné. Vezměte ale prosím, na vědomí, že čas, který vám budeme věnovat je pro nás čas, který nám pak chybí při práci na stavbě, a proto nabízíme tyto návštěvy po dohodě jako placené osobní konzultace, ať už přímo na stavbě nebo v rámci osobního krátkého setkání. Nebo můžete využít pořádaného semináře přímo na této stavbě o víkendu (což je nejlevnější možnost jak se dostat k velkému množství ucelených informací). Děkujeme za pochopení.

 

Využití slámy a hlíny ve stavebnictví - vlastnosti slaměných balíků a nepálené hlíny a různé konstrukční systémy - jejich výhody a nevýhody a další související věci dole uvedené se spíše dozvíte na pořádaném semináři a přednášce dle kalendáře akcí.

 

 • Kvalitní a levné základy (a sklep) z nabíjených pneumatik.
 • Úsporná dřevěná konstrukce a hutnění slaměných balíků do konstrukce podle Toma Rijvena a její výhody oproti jiným.
 • Hliněné omítky na různé povrchy - úprava přídržnosti, výroba a aplikace hliněných směsí.
 • Hliněné omítky - příprava kvalitní a odolné vlastní směsi z místních zdrojů - na hrubé a jemné omítky. Zlepšení odolnosti hlíny přidáváním fermentace.
 • Příprava hliněné jemné malty z pytlovaných směsí.
 • Probarvování omítek, barevné nakopané jíly.
 • Finální omítky - dekorace, plastiky, vyškrabávání, nanášení více barevných vrstev.
 • Výroba vlastních hliněných cihel
 • Jak vyrobit hliněnou polici, lampu, lavici, nebo dekoraci, kterou až po vyschnutí připevníte.
 • Malování a dekorace hlínou na sklo nebo hladké, lakované povrchy.
 • Finální voděodolná úprava hlíny (voskování hliněné podlahy, natírání sprchového koutu lněným olejem, velkovní malování vodoodpudivým vápeným nátěrem).

 

Nepálená hlína je uznávaným materiálem jak pro své přednosti spojené s energetickými úsporami, tak i pro příznivé působení na zdraví člověka.

Příprava hliněné hrubé a jemné malty z lokálních zdrojů a z pytlovaných směsí.


 

Budeme na stavbě slaměnohliněného domku, takže se určitě zašpiníme :-).

Stavbu povede stavitel Petr Skořepa

Staví netradiční, kruhové nebo stěhovatelné domy z přírodních a recyklovaných materiálů, nejvíce však ze dřeva, slámy a hlíny. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Staví EKO-LOGICKY - ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí.

 

Vhodné pro zájemce, kteří si chtějí stavět slaměno hliněný dům svépomocí nebo se chtějí naučit jak si vlastní uměleckou tvorbou vyzdobit dům.

Také vhodné pro řemeslníky, kteří se chtějí hlínou zabývat.

Začínáme vždy ráno kolem 8-9té a končíme až po setmění!

Fotky z našich staveb a pozemku najdete postupem času na facebooku a v galerii. 

Stavíme nyní pro ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec kruhový domek, který bude sloužit jako "Terénní stanice pro výukové programy" pro děti a na různé akce pro školy a školky. Zároveň bude sloužit jako ukázka přírodního stavitelství v Liberci. Tvoříme ukázky ze slámy a hlíny jako například COB (lavice a ornamenty tvarované z hlíny smíchané se slámou a pískem), dekorace ze starých lahví a skel zasazených do hlíny. Střecha bude izolována surovou ovčí vlnou.

 

 


Když prší budeme dělat hliněné omítky a cihly pod střechou.

 


Místo konání:

Liberec. U obchodního centra Globus, nad Decathlonem je odbočka vedle bilboardu:

ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec

Ostašovská 570
460 11 Liberec 11

Stavíme nyní pro ARCHA - Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec kruhový domek, který bude sloužit pro děti jako lesní školka a na různé akce pro školy a školky.

 

Prosím domlouvejte na společném cestování ! Kdo jedete autem (kdy, kam od kud a telefon), tak kdo se rádi svezete s někým (kdy, kam, od kud, telefon) zde:

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

 

   

Co sebou

Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku, svítilnu, přezůvky a něco do deště a pracovní obuv a oděv, který si můžete zamazat od hlíny.

Ubytování

Spaní ve vlastním spacáku na vlastní karimatce buď na stavbě nebo vlastním stanu nebo na slámě i jinde na pozemku :-).

Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Strava

Bude společná, vegetariánská.

   

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem. A prosím zaškrtněte zda si přejete stravu a ubytování.

Pokud to z nějakého důvodu nejde (může být závada na stránkách, nepřijde vám hned potvrzení apod.), tak přihlášku prosím pošlete emailem na ekovesnice@gmail.com v přesném tvaru takto za sebou, oddělené čárkou, děkujeme:   
Přihlašuji se tímto na seminář, konaný dne.............,  Jméno, ulice, město, telefon, email, strava ANO/NE, ubytování ANO/NE
 

Stačí poslat SMS na 00421944293223 nebo 739486553 a nebo zavolat od 18.11. budu snad již na českám čísle... a informavat nás, že dorazíte...

 
 
 

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s. 

Kontaktní osoba Petr Skořepa

Telefon většinou zvedám slovenský a jen občas český, SMS na obou.

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz