moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Enkláva Sychrov

28.01.2013  

Enkláva Sychrov

Ve spolupráci s obcí Sychrov, o. s. Sychrovák a městem Mnichovo Hradiště bychom Vám rádi nabídli možnost bydlení v sadu pod Přírodní památkou Vrch Káčov a svobodnou realizaci těm, kteří se nebojí alternativních přístupů, zajímají se o udržitelnost a architekturu vstřícnou přírodě.
Tento projekt není developerským projektem, tedy odkup pozemků se provádí přímo od města a po konzultacích s Osadním výborem.

Tím je garantovaná cena, která není navýšena o provize RK či prostředníky (aktivity o. s. Sad u nás a o. s. Sychrovák jsou prováděny bez nároku na zisk). Cena se řídí platnou cenovou mapou a koupě pozemku se schvaluje na veřejném zasedání Zastupitelstva.
 

Základní filozofií tohoto osídlení je hledání rovnováhy a takových forem, při kterých by nedocházelo k nárůstu negativních následků, ale k jejich minimalizaci. Projekt spočívá na vzájemně se doplňujících rovinách přístupu. V oblasti hledání a využívání přírodních zdrojů energie a tradičních materiálů chce vnést do obce prvky nových, přírodě přátelských technologií, stejně jako na straně druhé chce s tímto přístupem skloubit prvky přírodní a tradiční, zejména v zemědělských postupech a nezříkat se způsobu současného života.

Celý prostor by měl působit jako celek bez použití nebo s minimem plotů a pevných překážek.

Hlavními společnými prvky staveb je jejich začlenění do sadu, do okolní přírody, inspirace místní krajinou a výraznými prvky okolí.

Realizací jsou dřevostavby, hliněné stavby, kulaté domy, slaměné izolace, dřevěné obklady, hliněné omítky, obilné panely, zastřešení s využitím ozeleněných střech, štěrku, využití dřeva, keramických materiálů, kamene, nepálených cihel v interiéru, prvky celostní architektury, Eartship či Cob house a využívání moderních technologií. Cílem je postavit domy, které budou plnit současné nároky na bydlení, minimalizace tepelných ztrát, architektonickou kvalitu a v neposlední řadě optimalizace zásahů do krajiny.

Kruhové objekty se prolínají do většiny pozemků. Tento průsečík s kruhovými částmi vytváří menší rodinné domy, ateliéry, ale také letní kuchyně a zimní zahrady. U všech těchto kruhových staveb jsou společné prvky, materiály, barvy a částečně i technologické postupy napříč celou enklávou.
 

Možné je zakomponování zelených střech. Ty zjemní zástavbu a vytvoří další soulad s okolím. Domy dále opakují prosklené plochy a dřevěné terasy, díky kterým budou domy opticky prodlouženy a plynule navážou na terén. Tvary i proporce RD a střech, použité viditelné technologie (solární kolektory, ftv. panely…) a barvy povrchů staveb budou navrženy tak, aby domy v co největší míře splynuly s prostředím sadu.

sychrov7.webnode.cz/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz