moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Jak na soběstačný dům? - Praha

25.04.2015místo konání: Praha

Poslední dobou se hodně začaly používat slova jako soběstačnost, nezávislost apod..

 

V tomto semináři nebudeme probírat (krom úvodu) co, kdy, proč by mohlo, ale chtěl bych vám raději poskytnout informace a návody jak se připravit a dobře žít ve svém dobře fungujícím soběstačném domě !

 

Co se vydat cestou, trvale udržitelnou:

Co tak si především základní potřeby (jídlo, bydlení, lékař, ale i el. energie, suroviny, stroje) zajistit v nezávislých komunitách. Aby to bylo ku prospěchu všeho v okolí, krása, funkčnost, co největší soběstačnost... :)...  Jak to bylo vždy !

Soběstačnost začíná u našich obydlí...

Tomu se říká strategická nezávislost a to je právě ona vzývaná vnější svoboda. Taková společenství byla v minulosti ekonomicky i demograficky úspěšná a mohla si vydržovat i bojovníky pro svoji ochranu.

Co vzít konečně zotpovědnost za svůj život a zdraví do svých rukou.... Jsme duchovní silné bytosti s přístupem k opravdu velkému množství informací. Dokážeme daleko více, než si většina jen dovede představit.

 

Budeme se věnovat cestě k větší nezávislosti na centralizovaných dodávkách energie a nákupech v supermarketu. Zakládání rodových osad. Jak postavit nebo upravit své obydlí na soběstačný dům bez přípojek apod.. Není to tak těžké a už vůbec né drahé :-)... je to jen náročné na informace ...

Nemusí to být nutně krok zpět, právě naopak. Určitě více zpět k přírodě, ale komfort bydlení dokážeme zachovat stejný nebo dokonce lepší... Dnes zbytečně hojně plýtváme. V domácnosti vystačíme průměrně s asi 100-200W/h, což vystačí na osvětlení, lednici, PC a základní spotřebu a například ohřev TUV lze kombinovat ze solárního a teplovodního zdroje, ukáži vám několik možností. Stroje a nářadí můžeme pohánět jak dosud z centrální sítě a nebo mít generátor na bioplyn, geniální malý parní stroj nebo termočlánky a jiné.

Bylinky a živou stravu si najít a vypěstovat sám, ve městech aplikovat vertikální a patrové zahrady, studovat a praktikovat bojová nebo jiná zdravotní cvičení, energii si vyrábět. Kde hledat informace, co nakupovat, jaké dělat zásoby - co mít doma (za potraviny, zařízení a vybavení), pro případ Ekonomického kolapsu - hyperinflace. 

Rodová osada je ekovesnice sestávající z přírodně hospodařících usedlostí.
Každá rodina obhospodařuje v souladu s přírodou 1-3ha pozemku (rodový statek). Znovu oživit již po staletí osvědčené a málem zapomenuté způsoby soužití lidí, splňující jejich přirozenou potřebu sdružovat se do větších společenských celků.

 

Naučit se býti opět dobrým hospodářem, tvořit zásoby na rok a více. Budovat lokální svépomocné sítě.
Spolupracovat.

 

Seminář povede  Petr Skořepa 

Jenž učí jak stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Reference na naše semináře najdete zde... A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů jsou zde na stránkách v části: Co nabízíme - "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo na youtube nebo na Facebooku...


Program je načrtnut zhruba na 10 hodin přednášek

PROGRAM SEMINÁŘE - Jak přežít ekonomický kolaps - cesta soběstačnosti  Přednáška - úvod - Proč a jak může přijít ekonomický kolaps-hyperinflace a jak se připravit?

Zakládání soběstačných osad a vytváření lokálních svépomocných sítí


Seznam věcí, co prioritně pořídit, změnit, zařídit, naučit se...

Jaké zásoby se naučit vytvářet


Potraviny - skladování, vertikální a patrové zahrady, zimní zahrady, skleníky

Vybavení - věci, nářadí, zbraně, knihy


Jak upravit obydlí (i starší dům) tak, aby byl co nejvíce soběstačný


Soběstačný dům - základní návrhy a nákresy soběstačného domu z různých materiálů

Vytápění a větrání - popis fyzikálních principů, které fungují stále a bez dodání el. energie v různých ročních období. Využití nárazníkových pásem, efektivně na prosklené plochy a solární zisky! Teplovzušné vytápění, trombeho stěny, předsazené skleníky apod.
Energie a sítě - jak si jednoduše svépomocí vyrábět a skladovat energii - návody (bioplyn, dřevoplyn, parní energie, Stirling, solární energie, vodní energie, větrná energie, thermočlánky, kogenerace, akumulace do hmoty a vody)
Doprava - elektropohony, kola, auto na rostlinný olej, líh, vodu nebo bioplyn
Hospodaření s vodou - skladování a čištění deštové vody, samospády, větrná čerpadla
Odpady - využití odpadů k energetickému zisku nebo k hnojení a zalévání, kořenovky, kompostovací WC

Zdraví - bylinky, léčitelství, cvičení, Kyusho Jutsu, Qi gong, bezkontaktní boj

Domy kryté zemí

V jednoduchosti je krása - funkční jednoduché, lehko opravitelné a vyrobitelné systémy na vytápění, větrání, výrobu energie, pěstování, chovatelství... 

 

Začínáme v sobotu v 9:00, přijďtě prosím raději dříve, tedy příchod mezi 8-9, abychom zvládli prezentaci včas...
Končit budeme asi 20-21:00. Přestávka na oběd bude 13-14:00 hod, na večeři 18-19:00 hod, další přestávky vždy dle potřeby. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, doporučení, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu použití a samostudiu, kontakty, odkazy a seznamem dodavatelů a informací na DVD.  

 

Místo konání je: 
Studio DanceLab
U Zvonařky 9, Praha 2 - Vinohrady - blízko metra I.P.Pavlova a Náměstí Míru
Kde nás najdete: 
www.dancelab.cz/prostory/mapa/


 

 

Cena kurzu

1.800,-  (1.600,-  při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)
Sleva pro páry 800 Kč z celkové ceny nebo sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 400 Kč. Slevy se nesčítají.
 

Co sebou

 

Každému asi týden před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco na sezení pod sebe, deku, polštářek, karimatku, přezůvky, psací potřeby. Je to tančírna, tedy židlí tu moc není :).

 


 

Strava

NEPOSKYTUJEME
v okolí restaurace, potraviny, rychlé občerstvení, Indická jídelna nebo třeba Čajovna jedna báseň www.jednabasen.unas.cz/indexbasen.html

Záloha a platba předem

Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 500 Kč (20 EUR) na

4200270652/6800 české nebo slovenské č.ú. je 2500288855/8330 (pro mezinárodní prevody IBAN: CZ1720100000002500288855, Bic/Swift: FIOBCZPPXXX). Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky abychom platby dohledali. Děkujeme.

Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. V případě neúčasti zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací. Zbylé platby se provádějí až na místě.

 

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem.
Pokud to z nějakého důvodu nejde (míváme závadu na stránkách, nebo vám nepřijde obratem potvrzení na email),

tak přihlášku prosím vyplňte  ZDE...

 

 

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz