moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Nový humorný seriál

30.07.2016  

Nový humorný seriál – Osada v čase

Vlastní stát – Ministerstvo štěstí a času

Natáčený ze začátkem budování nové osady – kulisy 2017

 

Vtipný seriál se zajímavou zápletkou. O tom jak skupina lidí tvoří novou osadu, cestují s celou osadu (možná i s celou vesnicí) v čase a prolínají se různé pohledy z různých dob na svět, řízení i hospodaření a stavění. Budují alternativní experimentální osadu. Tedy zároveň výukový, ale s humorem, dělání si srandy sami ze sebe. Více humoru, tančení, zpívání, učení. Cestování v čase s dobrou kombinací postav, které se mohou měnit, dává velké možnosti na úspěšný seriál, kde je humor, ale i akce a mezilidské vztahy. Tím lze hravou formou oslovit lidi, ukazovat možnosti, návody, stavby, tradiční způsoby žití.

Je nyní spousty lidí, kteří by rádi zkusili žít přírodně, vidí alternativu jako romantiku, jen nemají odvahu, nevědí jak uchopit realitu. Na semináře, výukové filmy, nebo odborné knihy má již málokdo čas a náladu… Ale vtipný seriál ano, lidé se o tom rádi baví, vypráví si scénky posílají si odkazy apod.. Navíc můžeme vycházet z populárních filmů a seriálů jako (Farma, ZOO, Zelená je krásná, Červený trpaslík, Hvězdná brána, Matrix, Avatar, Battlestar Galactica, Hvězdná brána, Simpsonovi, Futurama).

Z práce děláme umění a srandu.

Jsme skupina mladých lidí – dobrovolníků, jenž chtějí tvořit, co je baví a očekáváme, že nám to přinese vše, co k životu potřebujeme. Chceme ukázat cestu, která se může zdát pro jednoho nemožná, ale pro skupinu společně spolupracujících dobrovolníků je snadná - realizovat velkou věc a bez peněz. Že lze společně, dobrovolně skromně hospodařit.

 

Scénář:

Partička sedí u stolu u nás v osadě v kruhové stavbě a debatují.

Veselé rozhovory improvizace proložené vtipy. Sranda z postaviček vzájemně, rýpají do sebe a do celého fungování světa. Jak vše kazí peníze a nejlepší by bylo je zrušit, ale za co si pak budeme kupovat všechny ty pěkné věci se nelíbí druhému apod.. Že je celý plýtvající a bezohledný systém postavený na vydělávání peněz na hlavu a zvrhlo se již moc věcí. Ale většině lidem se líbí a jsou ochotni za něj dokonce bojovat, tedy změna nepřipadá v úvahu. Jsme jen chyba v Matrixu a když jsme jiní, jsme jistě i schopni se dobrovolně uskromnit a zkusit žít jinak, tedy založit si alespoň osadu, komunitu s vlastními pravidly a vyzkoušet, jak by to mohlo fungovat jinak, samozřejmě lépe, ale to má svá úskalí. Mezilidské vztahy, city, situace, hluboké myšlenky jako Battlestar Galactica.

6 rozdílných postaviček, jak v seriálu Červený Trpaslík, kteří se spolu musí učit žít :  

  • Koumák.
  • Vypravěč, postavička z osady, posuzuje, popichuje, hecuje.
  • Matematik, vědec, programátor, teoretik – žena.
  • Silák, drsňák -  akční scénky vtipné a rychlé bez zbytečně protahovaného násilí (jako Jean Reno nebo ve filmech Zatoichi, Yojimbo, Sanjuro, Indie Sivaji – muzika, boj na velkých bubnech).
  • Anarchista, hipík, lenoch, povaleč, neschopný, ale cítí se náramně chytrý.
  • Léčitel (Ministr zdraví, bylinky, slovanské vykuřování, otužování, běhání v zimě v trenkách).
  • Ministr štěstí - Mág – Gandalf, šaman, čaroděj (vykládá karty, budoucnost, čísla, telepatie, intuice).
  • Slovanský lukostřelec – prosazuje tradice, oblečení – vliv na naši psychiku, barvy, styl, křivý luk a šípy, ale pozitivní myšlení a vždy se trefí, ani neví jak, ohňové rituály.

 

Koumák nadšeně vždy něco objeví, návod, video na internetu jako volná energie (prodlužovák do sebe, magnety, perpetum mobile) a hned a stále neodrazen neúspěšně zkouší. Pak objeví na ruském serveru návod na stroj na volnou energii a sestrojí jej. Mezitím se již buduje nová osada na zelené louce a najednou z ničeho nic záblesk a okolí osady se změní. Přesunuli celou osadu do dávnověku nebo pravěku. Objevil a postavil stroj času! Ty jo a co ted budeme dělat? Můžeme toho využít a konečně založit vlastní stát a soběstačnou komunitu, osadu, obec…  A tak debatují jak to udělat, co s osadou, pěstování, zvířata, obrana (jako seriál Terra Nova).

Na téma jak by šlo založit vlastní stát a jak by asi měl fungovat, kdo by měl vládnout. Proberou různé funkční i nefunkční systémy vládnutí a rozhodování a voleb. Zda král a kdo by ho dělal, zničený celý život i celé rodiny, nebo volit prezidenta každé 4 roky, ale to pak láká si hrabat jen pro sebe, když má omezené období. Kdežto když se jednou podaří zvolit silného a moudrého prezidenta, tak by měl mít větší pravomoce, zůstávat stále v úřadě a i vybírat, vychovávat nástupce. To už dává možnost hrát si na dobrého hospodáře nad svěřeným státem. Ale také se to může pěkně zvrhnout L, viz. historie.

Nadřazené Ministerstvo štěstí by mohlo přeci řešit spousty věcí. Těž kdyby funkce byli dobrovolnické bez mzdy, jen by se z rozpočtu pořizovalo vše, co pro svou funkci potřebuje. Tím by byli osvobozeni od hmotných statků a vlastnictví, hamižnictví. Ale zase je dobré motivovat, třeba jako družstevní byty, domy, auto a přecházejí, dědí se na děti nebo lze družstevní právo převést, prodat apod..

Podobně by tak měli být všechny úřednické funkce, jen by asi všeci měli být odvolatelní.

No jo, ale jak a kdo bude koho volit. V každém případě zrušíme strany a veškerou reklamu na politiky. Důležité jsou osobnosti, v obecní politice též nikoho nezajímají strany, ale činy politika, zde je alespoň výhoda, že se lidé vzájemně znají. Ale i tak, když politik použije sociální lákadla, typu podpora v nezaměstnanosti tak jej zvolí. Proto by asi bylo vhodné, aby volební právo bylo zasloužené, jenže jak?

Nakonec zvolí a určí funkce… starosta, obrana, štěstí, potrava, školství, zdraví, stavění,

A jak cestují v čase (před 10000, 2000, 200, 40 ti lety, budoucnost, přítomnost) se prolínají bytostí z různých časů. Za Marie Terezie vznik nové lidové architektury (Takto to bude dokud lidé nepochopí, že to může být pěkné a funkční tak i tak, stačí aby lidé získali dobrý vkus). Ve středověku, Germáni, Slované, tradice, zvyky proč a jak. Vznikají vtipné situace, každý díl jiný (Hvězdná brána, Smolíkova dobrodružství, Spievankovo, Simpsonovi, Futurama). Učí se od kmenového rodového soužití lidí, přes otroctví, nevolnictví, šlechtu až po dobrovolnictví a to chtějí zkoušet… Vtipné scénky mohou vznikat přesouváním v čase i osob z nějakého období, rytíř jde řešit na úřady, nebo úředník vyjednává ve středověku jak by to měli dělat apod..

Najednou nemají elektřinu, potraviny a vše se musí naučit si zajistit sami, soběstačně. Zároveň se celá osada učí stavět od jednoduchých přístřešků, zemljanky, kamenné, dřevěné domy až po moderní nízkoenergetické přírodní stavby, kde je použit materiál dostupný v okruhu do 20km od stavby. Jak vypěstovat, sušit, obchodovat v různém období apod..

 

Hledáme dobrovolné osadníky do filmové a reálně fungující komunity:

Néé jako realityshou ! Ale spíše umělce-dobrovolníky, jenž rádi tvoří smysluplně, odpovědně a s humorem. A chtějí, aby se s humorem informace šířili… Mají zájem si vyzkoušet takto žít, v komunitě, osadě, Zóně bez peněz - celé založené na dobrovolnictví a podpoře. Když bude příjem ze seriálu, rozhoduje poté sama partička o rozdělování prostředků, hospodaření apod. přesně podle vize seriálu.

Scénárista – psaní příběhů, nápady, náměty, alespoň vtipy použitelné do seriálu. Seriál by měl celý fungovat na otevřeném formátu. Kdokoli má zájem, může se dobrovolně spolupodílet i na dálku.

Režisér, herci, zvuk, střih, kulisy, efekty, kamera apod.

Vaše náměty, vtipy, návrhy a scénáře posílejte na email. V případě zájmu o žití v osadě posílejte prosím životopis, motivační dopis, pozice, nápady, přínos, fotku na: ekovesnice@gmail.com

Více informací je zde:  ekovesnice.cz/1120-film 

 

Nový humorný seriál “Osada cestující v čase”: Hedáme osadníky, herce,  kameramana,  režiséra a scénáristu na vznik nově komunity Zóna bez peněz. Celé točené a založené na dobrovolnictví a podpoře. Více  info  je  zde:     www.ekovesnice.cz/1120-film

Vaše náměty, vtipy  a  scénáře  posílejte  na  email.

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz