moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Vydáváme ekodluhopisy na "Živé Ekomuzeum a veřejné řemeslné dílny"

24.05.2017  

Vydáváme příspěvkové (ekodluhopisy na dva roky) na:

"Živé Ekomuzeum a veřejné řemeslné dílny" (Ekocentrum pro rodinu a řemesla)

Pro rodinné hospodařící soběstačné jednotky a podporu řemeslníků.

Navrhujeme společnými silami zprovoznit komunitním způsobem starší objekt a vybudovat společné ekocentrum přímo na hranici CR a SR, kam mohou jezdit celé rodiny s dětmi, školy a zájemci o řemesla, soběstačnost, permakulturu nejen se podívat, ale hlavně umožnit prostor využívat a vzájemně si zážitkově předávat zkušenosti, získávat přátele a zanechávat zde nějaký svůj otisk pro dnešní i budoucí generace na velké stěnové mapě Oázy Života.

Tedy Živé ekomuzeum řemesel, recyklace a hospodaření, kde bude část vystavených a popsaných exponátů zároveň možné přímo vyzkoušet, používat v praxi ve veřejných dílnách.
Propojeno s Živou školu a bazarem, tak aby mohl kdokoli přijet se učit řemesla tím, že si sám vyrobí pod odborným dohledem nějaké své vlastní vybavení, stůl, postel, kuchyň. Které si může odvést nebo ponechat a nabízet.

Na zprovoznění staršího objektu, který může s menšími investicemi ještě dobře sloužit lidem. Možné aktivně využívat různými spolky, jednotlivci i školami zabívající se hlavně Permakulturou, přírodním stavitelstvím, hospodařením, soběstačností, řemeslami, osobním rozvojem apod..

 

Na obrázku je návrh na projekt, jen místo mateřského centra a v dalších okolních prostorech bude Ekomuzeum. Jelikož bude živé, tak jídelna, tančírna a učebny, jsou veřejné prostory, tedy možnost některé exponáty používat a tím se dané řemeslo učit.
Přímo v suterénu a horním patře objektu budou veřejné dílny, učebny a aktivní prostory. Vzniknou zde různé dílny (učebny, ateliéry, jako truhlářská, tesařská, šicí, keramická, apod...). Dokonce asi 11km od nás je již veřejná klempířská dílna.

Komunitní financování: Nabízíme možnost koupě ekodluhopisů na dva roky. Případně zvažujeme nabídnout družstevní podíl nebo i úvěr bychom tentokráte přijali. Raději než jít cestou dotací, chceme prostředky získávat prací a příspěvky za naši práci a předem nabídnutý prostor. Takto doufáme získáme úvěr na rozběh a vybavení bez úroku.

 

 
Vydáváme příspěvkové ekodluhopisy na dva roky od 1.5.2017: 
200 ks po 5500kč nebo 200 EUR.
Po dvou letech vám vystavený ekodluhopis vyplatíme zpět, pokud si jej do té doby nevyberete i s úroky jinak. Pro zájemce o trvalou podporu může být ekodluhopis podílový.
Nepočítáme s tvořením a rozdělovaním zisku. Jako neziskovka hodláme získané prostředky používat na rozvoj tohoto charitativního projektu.

 

Celý projekt na "Živé Ekomuzeum a veřejné svépomocné řemeslné dílny" propojený s Živou školou je zde...

 

Co získáváte:

Jako podporavatelé, nebo členové spolku se můžete spolupodílet na rozhodování a plánování. Získáváte přístup do všech veřejných prostor a dílen.

A hlavně nemusíte čekat a kdykoli během těch 2 let si můžete ekodluhopis bohatě vybrat právě našimi aktivitami - letní školou, táborem, naším kurzem, přijet si vyrobit část vašeho domu, nebo pobytem v Živé škole, přírodním ubytování - vyzkoušení pobytu v slaměné jurtě, pobytem v meditačním ústraní - hobití domeček nebo pobytem v tme.

 

Přednášky, vize a projekty Živé školy:

Přednáška z EVOLUTION na Akademia soběstačnosti

Nebo jen video z prezentace bez hlasu (třeba v práci):
 

 

Vize Živé školy propojením s táborem je zde...

Vize Nový urbanismus: Živá škola s ekoosadou zde...

Sbírka, seznam věcí, vybavení a odborných a jiných prací které poptáváme je zde...

 

Za přibližně 1mil. Kč (37tis. EUR) objekt skromě zprovozníme, opravíme rozbitá okna, dveře, zprovozníme vodu, elektřinu. Pořídíme kompostovací velkokapacitní toalety bez potřeby splachování vodou. Zavedeme hospodaření s deštovou vodou. Pořídíme kotel na dřevo a palivové dřevo na zimu. Umístíme exponáty, vybavení, radiátory, které nám již lidé sbírkou dávají apod..

 

Práce za námi je vidět již přes 8 let.

 

Pro Ekovesnice o.s.(Oázy Života z.s.), Eko-osada o.z., Živá škola z.s.,  vypracoval:

Petr Bolf  - petr.bolf@taborpolana.cz ,   00420777677029, 00421950484185

Petr Skořepa – ekovesnice@gmail.com, 00420739486553, 00421944293223

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz