moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Domy v Ekovesnici Křižany

16.08.2012  
Dle lokality předpokládáme, že zde vyrostou zděné domy, dřevostavby, roubenky a na nás je, abychom sjednotili vzhled domů v jednotlivých ulicích. Například, aby v jedné ulici byli převážně domy venkovského charakteru se sedlovými střechami a v jiné například nekubické, moderní ekodomy se zelenými střechami.

Nebo domy které jsou ze severní, východní a západní strany přihrnuté zemí, čímž vznikne zelená zahrada s kopečkem a pouze z jižní strany budou prosklené plochy, tím se i lépe dosahuje velmi odolného a pasivního domu. Samozřejmě s ohledem na vzhled místa.

 

Tedy měla by to být taková evoluce vesnice, přechod z pěkné tradiční architektury na pěknou a ohleduplnou moderní venkovskou architekturu. Aby lokalita vznikla jako krásné, společenské, funkční a co nejvíce soběstačné místo pro žití, tedy aby přilákala ohleduplné nové obyvatele do vesnice.

 

Všechny domy budou dle spotřeby energie řazeny mezi nízkoenergetické a pasivní. Takové domy dnes vyjdou jen o pár procent více než klasické a investice se brzy zaplatí na úsporách za energie. Najdou se zde i nulové, soběstačné nebo aktivní domy, které nepotřebují dodávat žádnou energii, ba naopak v některých případech přebytečnou energii dodávají do sítě.

 

 

 

Konečný návrh domu a použité materiály si bude rozhodovat každý majitel sám, ale pro zájemce bude k dispozici poradenství a přednášky o souvislostech, které nejsou běžné populaci známy.


Architekt - Ing. arch. Helena Hlávková
 

Jednotlivé parcely se nabízejí i s realizací vámi vybraného vhodného domu. V případě stavby svépomocí se převod parcely uskuteční až po udělení stavebního povolení. Tím zabráníme tomu, aby zde vznikly domy, které by narušily vzhled. Vše řešíme individuálně dle možností žadatele o pozemek.

 


Architekt - Ing. arch. Helena Hlávková


Kupující se nemusejí obávat ani přemrštěných nákladů, které se obvykle za moderní úsporné domy požadují. Ceny rodinných domů v Křižanech o velikosti 3 + kk začínají již na 1,5 milionech korun. Dále bude možné využít moderní úsporné technologie jako fotovoltaickou elektrárnu, tepelné čerpadlo, kogenerační jednotku na bioplyn, solární ohřev vody. Majitel u takto koncipovaného domu může zažádat o státní dotaci.

 

Občanské sdružení Ekovesnice o.s. pomáhá realizovat obydlí pro trvale udržitelný život.


V této lokalitě jsou aktuálně na prodej stavební parcely od 280kč/m2.

Pokud máte zájem o koupi pozemku nebo postavení domu v Křižanech, tak prosím kontaktujte koordinátora projektu:Petr Skořepa
Tel.: 739486553, většinou jsem na Slovensku na 00421944293223
email.:
stastnedomy@seznam.cz

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz