moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Rodinná zahrada pro nezahradníky

21.06.2017  

Plánujete zelenou střechu? Vyvýšené záhony nebo bylinkovou spirálu?
Budete osazovat zelenou střechu sukulenty, vytvářet bylinkovou spirálu a dodělávat vyvýšené záhony nebo něco podobného, o čem jste již slyšeli a láká vás? Pojďme se si o tom popovídat  a nabrat zkušenosti přímo na naší Živé škole přírodního stavitelství.

Základem je dobrý a promyšlený plán. Bude prostor pro vaše plány a dotazy a budeme pracovat na údržbě našich stávajících projektů. Máte tady kořenovou čistírnu, zelenou střechu, suché zídky, skleník a závlahu z recyklové vody. Večer posedíme u ohně a popovídáme si o výhodách a nevýhodách těchto uspořádání. Program bude upraven podle počasí (například přes polední vedro pracovat nebudeme) a vašich zájmů.

Přidejte se a přijeďte načerpat informace od lidí, kteří už mají s podobnými věcmi zkušenosti. Každý majitel pozemku by rád, aby byl úrodný a všechno krásně rostlo, kvetlo a plodilo. Jenže ne vždy se všechno podaří. O tom, jak předejít chybám, které vznikají z nevědomosti, jak se vyvarovat chyb, které nejdou jednou pro vždy napravit, a jak si zařídit zahradu, která nás bude obdarovávat a těšit, je právě tento kurz.

Případně můžete pomoci s budováním Ekomuzea...

"Živé Ekomuzeum a veřejné řemeslné dílny"

(Ekocentrum pro rodinu a řemesla)

Pro rodinné hospodařící soběstačné jednotky a podporu řemeslníků.

Při této příležitosti můžete přivést exponáty, vaše prezentace, fotky vaší práce, domů a nebo pro vás již nepotřebné věci, které by byli vhodné nebo které poptáváme dle sbírky zde....

Tento kurz Rodinná zahrada pro nezahradníky  přináší informace, které Vám pomohou ušetřit spoustu starostí, času a peněz. Nemusíte být zahradníkem, aby vaše zahrada byla plodná a krásná!

Seminář povede: Bc. Petra Sehnalová

Pořádá a kontaktní osoba pro záležitosti ohledně zahrady a organizaci kurzu:

1. den večer
Seznámení a krátký úvod do tématiky. Vaše přání a dotazy.
Legislativa, bonita, výběr lokality, ev. úpravy nevhodných pozemků.
Film o souvislostech.
 
2.den
Základní informace o pozemku, které je potřeba vzít v úvahu. Tvar pozemku, lokalita, nadmořská výška, typ půdy, spodní voda, ph půdy, umístění staveb, vodní a větrný režim pozemku.
Plánování zahrady pro rodinu – užitnost. Kolik ročně spotřebujeme? Co vlastně musíme vysadit, abychom byli soběstační? Co k obhospodařování budeme potřebovat a co to bude stát? Kolik práce tomu budeme muset věnovat?
Vodní režim na pozemku - zahradní jezírka, drenáže a deštová voda, kořenové čistírny, závlaha, studna.
Zelené střechy
Stavební práce na zahradě – skladovací prostory, posezení, cestičky, drenáže, studna, kompost, bazén... Jak stavební činnost ovlivní výsledek našeho snažení anebo proč nám to tu neroste?
Okrasná zahrada – posezení, cestičky, osvětlení, dekorační prvky, feng shui, energetická místa.
Trávník – jaký typ zvolit a proč? Nároky a péče.
Život v zahradě – zvířátka a jiní tvorové. Užitková zvířata, ano či ne? Přirozený život v zahradě.
Jak si naplánovat a vytvořit jídelníček pro trvale udržitelné zdraví a pohodu. Víme, co jíme? Je opravdu zdravější to, co si vypěstujeme? Je přírodní kosmetika opravdu přírodní? A jak se to pozná? Přírodní lékárna na vlastní zahradě.
Krátký film o souvislostech.
 
3.den
Plánování zahrady a péče o ni
Výsadba zahrady – co, kam a proč?
Údržba zahrady – kolik času a práce bude potřeba a jak ji ušetřit? Výživa a koloběh látek v přírodě, dioxiny, biologická ochrana, lunární vlivy, vliv monokultury, základní pravidla řezů a obhospodařování půdy.
Sklizeň zahrady – uskladnění jedlých částí, zazimování.
Jednotlivé druhy dřevin, ovoce a zeleniny. Proč ano a proč ne? Jedlé části rostlin.
Logika lidského života – Smysl zahrad a vliv zeleně na lidskou psychiku. Základní informace a zajímavosti o složení základních potravin, a vlivu zeleně na člověka. GMO rostliny, hnojení, výroba potravin, estetika a psychologie zeleně v lidském světě, prach, hluk, hygiena...
Hospodaření na „vlastním“ a další souvislosti – ekologické mytí a praní, vaření, topení, zdroje energie - solární energie, geotermální energie a jiné „zlepšováky“

Začínáme 1. den večer v 18:00 (Přednášky 19:00 - 22:00). 2. den začínáme v 9:00 a končíme v 22:00. Konec semináře 3. den mezi 15-16 hodinou. Informace o ubytování a stravování jsou shodné s režimem Živé školy přírodního stavitelství.

Místo konání: Živá škola přírodního stavitelství v Bílých Karpatech je přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Bližší informace posíláme přihlášeným, kteří poslali zálohu na účast.

Spolujízda zde: ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

Doporučený příspěvek na naše vaše aktivity (aktuální sbírka je na dětský přírodní tábor, komunitní centrum Živá škola)

Hodnota pobytu, výuky, včetně ubytování a celodenní stravy,

tedy nejnižší příspěvek pro sdružení,

Kč 2700,- ( 100 EUR), záloha  Kč 1350,- ( 50 EUR)

Co sebou

Každému asi 7-14 dnů před akcí posíláme podrobnější informace. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako "Toto není SPAM".

Určitě je dobré si vzít vybavení, jako když jedete za dobrodružstvím nebo na tábor (spacák, deku, oblečení a obuv do bláta, deště i na slunce, tužku, blok, svítilnu-čelovku, přezůvky) a pracovní oblečení.

Případně přivést cokoli co můžete darovat, viz seznam...

Ubytování

Program a ubytování je na dětském táboře Polana s dřevěnými chatkami, kde se mohou ubytovat celé rodiny s dětmi.

1. Spát zde lze ve vlastním spacáku v dřevěných 2 a 4 lůžkových chatkách na postelích nad sebou (palandy s madracemi). Nebo v Týpý či vlastním stanu..

Pokud potřebujete pohodlnější bydlení se soukromím, tak se domluvte s námi - V okolí jsou penziony.

Strava

Bude společná, vegetariánská až spíše veganská…

Záloha a příspěvek

Pro rezervaci místa nám prosím pošlete celý příspěvek, případně zálohu Kč 1350,- ( 50 EUR)na 4200270652/6800 v Kč (CR) nebo v EUR (SK) na IBAN: SK28 8330 0000 0025 0028 8855 a pro platby z ciziny IBAN: CZ1720100000002500288855, Bic/Swift: FIOBCZPPXXX (účet je veden v ČR na Ekovesnice o.s.). Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo bez státní předvolby a bez mezer. Děkujeme.

V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu jsme vděčni za včasné informování a rádi vás přesuneme na jiný termín nebo jiné využití. Příspěvek vám zůstává evidován v naší Živé kreditní bance pro budoucí výměnu. Zbylé příspěvky lze provést i na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...

Přihlásit se můžete zde:   ZDE...

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

Kontakt pro záležitosti ohledně zahrady a organizaci kurzu:

 

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz