moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Kde domov můj? Bez účtů a splátek, krásný a svobodný do 600 tis.

11.03.2018místo konání: Praha

Věřím, že svobodné bydlení bez závislosti na inž., obchodních i bankovních sítích si zaslouží každý. Žiji to v co věřím a domy můžete u nás vidět i vyzkoušet. Že skutečně jde postavit krásný malý 40m2 dům pro dva do 150tis. Kč, nebo rodinný a dokonce i nezávislý dům 100m2 do 600tis.Kč. Že jde i byt nebo starý dům upravit na svobodný.

Celodenní úvodní seminář pro získání přehledu, co vše je nejen ve stavitelství dnes možné, který vám změní pohled na vaše možnosti.

 

Chcete, aby jste Vy, vaše děti a dokonce i vaše vnoučata byli skutečně svobodní, nemuseli 8 a více hodin denně pracovat na živo-bytí, tak postavte nebo změňte starý spotřební dům na svobodný dům. Propojte jej s permakulturní zahradou. A budete se moci více věnovat koníčkům, sportu, zdraví a tvoření.

Nemusíte být ekolog, odborník a ani řemeslník na to, aby jste si dokázali sami navrhnout nezávislé a tedy svobodné řešení bydlení.

 

 

 

Seminář povede: Petr Skořepa

Nemám žádné stavební vzdělání, nemažu med kolem pusy a nejsem žádný kolem krku padající a vítající sluníčkář, můj přímý přístup některé dráždí. Vše sám zkouším na vlastní kůži, proto vyprávím spíše z praxe a jako venkovský sedlák s logikou, humorem a rýpavým nadhledem. Jsem rebel, žiji to v co věřím a jsem na to hrdý. Nemusíte se mnou ve všem souhlasit, o to mne ani nejde, přesto můžete využít typy a zlepšovací návrhy, které výrazně šetří přírodu, práci a vaši peněženku…
Ať jde o  "klasiku"  nebo  "eko". 

Navrhl a postavil jsem již několik zajímavých domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. A že i různé technologie a tvary (kruhový, hranatý, šestiúhelníkový, hobití, kopulovitý) mají nějaký význam. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat nebo jak správně kombinovat? 

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě Vrbovce a informace a inspiraci sdílet v Živé Ekomuzeum.


Již 8 let učím ve škole přírodního stavitelství, přes to nejsem extremista na slaměné domy a hlínu. 
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály a technologií, tedy tradičním a moderním stavitelstvím. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít. 

Rád efektivně využívám prostor a zjednodušuji, nebo stavím postupně po malých částech. Tvoření bez hypotéky znamená změnu myšlení.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze nová lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za opravy, údržbové věci, renovaci, selský rozum, pohyb, cvičení a pocitové vnímání.

Více o Petrovi najdete tu...

 

 

 

 

Rád vám s humorem předám nasbírané zkušenosti, ukáži vám:

 • Jak si sami dokážete levně vyrobit izolační trojskla, nebo lehce upravit stará okna na izolační.
 • Jaký stavební systém a technologie zvolit, jejich vliv na zdraví a peněženku.
 • Jak si vyrobit vlastní izolační materiál a čím jej ekologicky ošetřit.
 • Jaký materiál vybrat, výhody a nevýhody, porovnání různých oken, izolačních i konstrukčních materiálů.
 • Jak recyklovat ze staveb kámen, kvalitní cihly, tašky, dřevo, okna, dveře a jiné…
 • Jak vyrobit mobilní dřevostavbu jako stavebnici pro velké
  18m2 garsonka do 120 tis. Kč, 60m2 2plus1 za 350 tis. Kč. (I pro lesní školky)
 • Jak jsem postavil malý nízkoenergetický dům pro dva  40m2 s kuchyní, teplou vodou, sprchou za 150tis. Kč. Izolace sláma a ovčí vlna, hliněné omítky, sedlová zelená střecha na stovky let.
 • Rostoucí dům, přistavíte časem dle potřeby.
 • Jak lze postavit soběstačný mobilní dům 60m2 na klíč, nebo 120m2 svépomocí za 1,2mil. Kč.
 • Jednoduchý svobodný efektivní FREEDOME dům 100m2 do 600tis. kč.
 • Jak vyrobit na místě speciální voděodolné hliněné omítky a jak venku ošetřit, aby měli životnost až 80 let.
 • Jak vyrobit speciální substrát na zelenou (zatravněnou) střechu.
 • Jak si vybrat vhodný pozemek a intuitivně si vytvořit projekt na vlastní život.
 • Co je a jak vyrobit odpařovací lednici, která nepotřebuje elektřinu, vydrží 50 let a proto vám ušetří až 150tis. Kč.
 • Jak dodělat u domu sklep s 6-8st.C a s dveřmi přímo z kuchyně jako spižírnu.
 • U staré stavby jak se elegantně zbavit vlhkosti bez podřezávání domu, nebo jak se zbavit červotoče bez chemie.
 • Jak ze starého domu nebo i bytu udělat nové, zdravé a soběstačné bydlení. Praktická ukázka na našem domě.
 • Jak lze ve městě využít vertikální zahrady, záhony na střechách a Aquaponii – pěstování a chov ryb.
 • Jednoduché využití solární energie svépomocí.
 • Využití tepla kompostu.
 • Termočlánky na kamnech, které nám vyrábí elektřinu a TUV.
 • Co je fyzikální, solární větrání, případně chlazení bez elektřiny. Přírodní klimatizace, Trombeho stěna.
 • Jaký záchod vybrat nebo jak splachovat odpadní vodou a tím ušetřit.
 • Jak postavit levně nezávislý a kvalitní dům na stovky let. Co kolik stojí a kde lze ušetřit.
 • Cesta z města nebo byt ve městě? Vše má své výhody, stačí si najít svou cestu.
 • Jaké to je z města odejít na venkov. Vlastní zkušenost ze zakládání Eko-osady.
 • Bioarchitektura – jaký tvar místnosti nebo domu zvolit na daný účel
 • Baubiologie – zdravé osvětlení, větrání, vytápění a dostatek záporných aniontů, stínění proti elektromagnetickému smogu.

 

 

Víte, že naše domy nebo byty jsou dnes spotřebním zbožím, mívají tzv. „kurvítka“ a proto jsou zároveň i našimi otrokáři, kteří nás nejvíce nutí chodit do práce… abychom si to tzv. „pohodlí“ a luxus mohli dovolit… viz zdarma kniha ke stažení zde: „Slobodný otrok“ od Ing. Stanislav Števo, PhD.

 

Dnes se bohužel neučí na odborných školách šetrné stavitelství, udržovatelné domy nebo jak postavit z toho co najdete kolem stavby a jak recyklovat starý, ale kolikrát kvalitnější materiál. Naše pozornost stagnuje na bodě co je třeba nové kupovat, co vyrábí průmysl, spotřeba, plýtvání zdroji a penězi.

Zděné domy se dnes lepí polyuretanem, používají folie a stavební chemii s malou životností. Plastové bezúdržbové věci nelze opravovat a udržovat, proto jsou jich plné skládky a kupují se stále nové. Přitom folie s 3 dírkami jen špendlíkem na 1m2 již nefunguje vůbec, jako by tam tedy žádná nebyla! A co životnost folie, mravenci nebo šikovní řemeslníci?  Moderní okna, dveře, izolace, folie, střešní krytiny mají často mnohem menší životnost, než si myslíme.

Někdo vám řekne, že byt je nejekologičtější bydlení, nebo dům s malou zahrádkou vás nezadluží a sám vybízí k zdravějšímu životnímu stylu, pobytu venku a sportu. Druhý vám poví, proč bych měl stavět malý dům za velké peníze, když mohu postavit velký za malé peníze. Třetí říká, že přírodní domy jsou chýše, co nevydrží nebo příliš drahé Eko domy a čtvrtý beton je beton a cihla je cihla. Já si myslím, že je dobré najít rovnováhu a vybrat to nejlepší podle možností pro harmonické, funkční a krásné obydlí.

Nevím jak vy, ale já si nejlépe odpočinu ve svém a bez hypotéky!

Věřím, že informace jak můžeme býti všichni soběstační a nezávislý bez plýtvání je v této době potřebné co nejvíce šířit pro lepší budoucnost pro naše děti a vnoučata. Abychom zabránily stále více hrozící přírodní katastrofy, ekonomický kolaps a války.

Proto podporujeme vznik Živého Ekomuzea.

 

Víte, že obyčejný hospodář před 150ti lety, byl 150x energeticky efektivnější než moderní zemědělec. A dnešní permakulturista, využívající moderní vědomosti je dokonce ještě efektivnější.

Je spousta věcí, o kterých Vám bude mnoho lidí tvrdit, že si je musíte koupit, ale tak tomu není. Otázka spíše zní zda to skutečně potřebujete a zda se bez toho obejdete? Aktivní přístup a tvorba přináší léčení nás samotných. Postav dom, zasaď strom je zároveň cesta ke svobodě, nezávislosti a přesně to co potřebujeme pro svůj duchovní i tělesný rozvoj. Každý muž by měl, ženy rády zdobí a děti, mladí i staří se tím učí i baví.

 

Můj poslední návrh a vlajková loď je projekt Freedome. Pasivní, nebo spíše aktivní dům z betonu a hlíny, krytý zemí, který nepotřebuje vytápění, vydrží stovky a možná i tisíce let, přežije hurikán, tornádo, dokonce i požáry, možná i jaderný výbuch :) a může být plně nezávislý.

 

 

 

Úvodní celodenní seminář pro získání přehledu co je vůbec možné. Aby jste se mohli sami lépe rozhodnout zda červenou nebo modrou pilulku. A jak hluboko chcete jít. Vlastní hranice a omezení si tvoříme jen my sami.  Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám různých stavebních a izolačních materiálů, technoligií a tvarů staveb. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních letech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Což vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné.

Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě a při nevhodném použití zkrátit životnost!

 

Proto si ukážeme stučně jako TIP i stavbu slaměného domku nejefektivnější a nejvhodnější technikou pro stavbu svépomocí, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí.

 

 

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...
 
Místo konání je: 

DanceLAB Praha - (Blízko u I.P. Pavlova a Náměstí Míru)
U Zvonařky 9, 120 00 Královské Vinohrady, Hlavní Město Praha, Czech

POZOR! Ale podle počtu účastníků, budeme muset možná hledat větší prostory.
Aktuální dopravní spojení můžete získat na zde : idos.cz

 

Začínáme v 10 00 (přijďte prosím dříve, mezi 9-10 je prezentace) a končíme v 18 00. Oběd bude 13-14 00 hod, další menší přestávky zhruba po 2h.
 

 

Instrukce k akci:

CENA

Doporučený příspěvek
(aktuální sbírka je na www.Živé
Ekomuzeum.cz)

950,-Kč  (38EUR)

 

Sleva pro členy spolku Ekovesnice z.s. je 500kč/20EUR. Výhody členství a jak se stát členem je zde v sekci o nás.
Co sebou
Každému asi týden před seminářem posíláme připomenutí. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako "Toto není SPAM".
Určitě je dobré si vzít něco na sezení pod sebe, deku, polštářek, karimatku, přezůvky, svačinu, psací potřeby.
Ubytování
Na tomto     NEPOSKYTUJEME, (lze se domluvit s tančírnou)
Strava
Na tomto bohužel    NEPOSKYTUJEME
Příspěvek

Pro závaznou rezervaci místa nám prosím pošlete celý příspěvek 950 Kč (38 EUR) na:

Pro platby v CZK: 2200288853/2010
Pro platby v EUR: IBAN: SK28 8330 0000 0025 0028 8855 (EUR (SK)). Jako variabilní symbol uveďte VS, který vám přijde na email po odeslání přihlášky. Děkujeme.

Bohužel pouze u těchto úvodních přednášek není možné měnit termín, ani se přesouvat. V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu prosím vyhledejte náhradníka sami.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz