moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Ekocentrum, náves, koupací jezírko

16.08.2012  

Využití navazujících obecních pozemků:

Připravujeme ve spolupráci s obcí využití navazujících obecních pozemků, kde by měla vzniknout nová ukázková náves v souladu s přírodou. Tedy vznikne zde přírodní čistící koupací jezírko pro letní osvěžení s malou pláží a zimní bruslení, experimentální ukázková permakulturní zahrada - park. Budou zde ukázky využití slunečních pastí (správně položené větší kameny) pro teplomilnější rostlinky, bylinková spirála – skalka, jedlý les s ovocnými stromy a keři. Tento park bude sloužit pro obec jako místo setkávání a odpočinku a také pro výuku okolních škol jako praktická ukázka trvale udržitelného a zdravého soužití člověka a přírody.

 

Projekt je natolik ojedinělý v České republice, že očekáváme po dokončení výstavby zvýšenou turistickou aktivitu, jak ze strany studentů architektury, tak běžné populace, proto vznikne mimo obytnou zónu Ekocentrum s informacemi o použitých technologií a galerií z výstavby jednotlivých domů a malé parkoviště. Aby v klidové obytné zóně nejezdili auta, zájemci i zvědavci si budou moci v klidu posedět u čaje nebo kávy, prohlédnout fotky, a poté se projít po okolí.

Ekocentrum bude jako ukázková soběstačná experimentální budova s využitím dešťové vody, kořenovou čistírnou, solárními panely, malou větrnou turbínkou, izolovaná slámou s hliněnými omítkami, se zelenou střechou, před ekocentrem budou pod střechou trampolíny, hliněné lavičky a prolézačky. Také zde vzniknou pro místní děti a dospělé tvořivé dílny, jako keramická dílna, vyřezávací, malovací nebo batikovací a šicí koutek.


 

Občanské sdružení Ekovesnice o.s. pomáhá realizovat obydlí pro trvale udržitelný život.

V této lokalitě jsou aktuálně na prodej stavební parcely od 280kč/m2.
Pokud máte zájem o koupi pozemku nebo postavení domu v Křižanech, tak prosím kontaktujte koordinátora projektu:

Petr Skořepa
Tel.: 739486553, většinou jsem na Slovensku na 00421944293223
email.:
stastnedomy@seznam.cz

 

Navazující články:

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz