moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Nabídka prodeje domů v Eko-osadě a prodej/pronájem bytu i nebytových prostor Živého Ekomuzea.

24.04.2020  

Hledáme tvořivé a pracovité lidi, preferující zotpovědnost a spolupráci spojenou s pokorou a vděčností. Se zájmem a radosti z pohybu, řemesel, cvičení, bojová umění i duchovní rozvoj, které spojuje víra v praxi, že Na Zemi bude ráj, až si uvědomíme, že si realitu vytváříme sami.“....

Záměr je vznik soběstačné komunity, která si primární potřeby jako potraviny, školu a energie zajištuje svépomocí. Pravidelné kroužky rozvíjející sebedisciplínu a osobní rozvoj jak po tělesné, tak duchovní stránce, kombinací práce, her a zábavy pro rodiče s dětmi. Tradiční řemesla, podnikání, práce a hospodaření v místě, trh výměny výrobků a vznikl i klub tance, lukostřelby, šermu a boxu. Inspirací nám jsou zemědělské mírumilovné a silné slovanské kozácké osady.

 

A)     Eko-osada - 3 domy, 5 menších staveb, oplocená permakulturní zahrada – rodový statek, sady, pastviny, záhony. Hledáme vědomou RODinu, která chce žít a hospodařit na vlastním v Eko-osadě a starat se o zahradu, zvířata a s kterou si vzájemně rozumíme dospělí i děti. S radostí a štěstím pracujeme na osobním duchovním i tělesném rozvoji. Nabízíme k prodeji Slaměnohliněný kruhový dům (J) s pozemkem, ale nejdříve k měsíčnímu vyzkoušení na www.prirodniubytovani.cz.  
Eko-osada: http://ekovesnice.cz/229-projekt-eko-osada-bile-karpaty.html
O nás: http://ekovesnice.cz/508-o-nas.html

 

B)      Živé Ekomuzeum – Starý ROH hotel na krásné polosamotě u lesa a souboru nových rybníků v CHKO a přitom hned naproti vlakové zastávce, tedy 15minut do města Velká nad Veličkou a Myjava i bez auta. Pozemky, zahrady na pěstování i chov v okolí domu jsou k prodeji i pronájmu.  Např. zahrada 500-1000m2 ke každému bytu nebo zemědělská půda v okolí.

Příklady využití prostoru a výzva, inspirace lidem, které hledáme:

1.      Chci nabídnout komunitě pečení chleba a zdravé vaření i s rozvozem na elektrokole a bezobalovou potravinovou banku. Koupím a zrekonstruuji z hypotéky (nebo klubového úvěru) bytovou jednotku 2+kk 50m2 za 450tis. kč a kuchyň 40m2 za 280tis. kč. V létě si pronajmu venkovní posezení a o víkendech pro pár rodin udělám domácí pizzu v hliněné peci, domácí chléb, sýry, šťávy, klobásy i pivo. 4x za rok využiji nedaleký (2km) tábor s 50ti lůžky na uspořádání akce nebo kurzy zdravého vaření a mám domov i práci co mám rád.  

2.       Můj koníček je lukostřelba, hod nožem a slovanská bojová umění. Koupím si holobyt 3+1 90m2 s krásným výhledem do krajiny za 650tis. kč a ten si sám zrekonstruuji. Koupím nebo si pronajmu Dojo, tělocvičnu s posilovnou, 3x týdně na 2 hodiny halu na lukostřelecký klub nebo využiji 10km Eko-osadu na víkendové soustředění nebo kurz a mám živobytí v radosti z pohybu.

3.       Jsem léčitel a fyzioterapeut, vyrábím bylinkové čaje a masti. Léčím otužováním, vodou a stravou. Koupím si nový byt 2+kk a z jedné místnosti si udělám ordinaci. Jsem v přírodě, využiji tělocvičnu a lidé za mnou dojedou autem nebo vlakem.

4.       Jsem aktivní důchodce a chci být soběstačný a prospěšný. Mám rád zvířátka a tradiční řemesla. Chci bydlet sám. Koupím si vedle pozemek. Postavím si mobilní domek a vytvořím ukázkovou ekozahradu a jedlý les s miniFarmou. Příjem mám v létě od návštěvníků mé miniFARMY, a vyrábím sýry a mám možnost předávat řemeslo a vědomosti, mít pomocníky i prodej výrobků pod jednou střechou.

5.       Rád komunikuji s lidmi, koupím si garsonku na komunitní úvěr a pronajmu si obchůdek ve vchodu s domácími lokálními výrobky, proutěné košíky, slaměnky, keramika, mýdla, likéry a postarám se o návštěvy klubů lukostřelby, posilovny i prohlídky Eko-osady.

6.       Chci podnikat v ekologické výrobě elektřiny - kogenerace. Odpadní teplo se v zimě využije na centrální vytápění objektu, na jaře a podzim skleníků a v létě na sušení dřeva, ovoce nebo bylinek. Těším se i na různé malé alternativní zdroje pro domy i firmy, které budou ukázkou v Ekomuzeu jako inspirace. Pyrolýza, dřevoplyn, kompost, termočlánky, solar, pára, vítr.

 

Projekt Zive Ekomuzeum je zde:  http://ziveekomuzeum.cz (stránky neaktualizované)

Stručný popis vybavení je zde... http://ekovesnice.cz/1413-eko-osada-a-ekomuzeum-vybaveni-na-vase-akce-soustredeni-a-kurzy.html

Komunitní dílna, tělocvična, hala, prodejna, čajovna, pokoje, zahrady.

 

Zvýhodněná nabídka ke koupi nebo pronájmu obsahuje závazek rozvíjet svůj vlastní záměr, který si sami napíšete. Další pravidla se tvoří na schůzích komunity společenství vlastníků (jako u paneláku), kde se domlouvají investice, zateplení, vlastní výroba energie, soběstačnost i aktivity.  Prodej bytových prostor 7-12.000 kč/m2 (zrekonstruovaných bytů 20-30.000 kč/m2), nebytových 2-7.000 Kč/m2, pronájem bytových 1-2tis. kč/m2, nebytových 400-700 kč/m2 ročně nebo dohodou. Zvažujeme nabídnout i komunitní úvěr.

Zájemci napište si sami pro sebe váš projekt na život, jak by jste chtěli šťastně žít. A nám prosím pošlete související část k žádosti o vámi preferované prostory na email ekovesnice@gmail.com. V 1. kole vybereme žádosti pro další společné setkávání možné komunity a poznávání svých budoucích sousedů.

Veřejné prohlídky, schůze s diskusí jsou naplánovány na ..... případně se lze individuálně domluvit na 00421944293223, kdykoli se to hodí vám, jako osobní konzultace za příspěvek 500kč (20EUR) na hodinku pro skupinu do 5ti osob. 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz