moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Pozemkový spolek

25.04.2017  

Pozemkový sociální spolek pro společné kupování a správu pozemků, nemovitostí a vytváření budování sociálního bydlení. Omlazujeme obec.

 

Nový urbanismus: Inovativní Živá Škola + okolní osady

Výzva pro odpovědné investory...

Skutečný kapitál vzniká tam, kde se odpovědně hospodaří s cílem trvale udržitelného života.

V bance hodnota peněz stále klesá dle inflace jak vtipně ukazuje animovaný film "Americký sen") a co je zajímavé zjištění (dle pravidelného opakování v historii) může přijít každým dnem hyperinflace. Což je vyrovnání nafukující se bubliny a ve skutečnosti to znamená přijít o všechny úspory. Pro zajímavost se podívejte na rostoucí státní dluh zde  www.verejnydluh.cz. Myslíte si, že je to trvale udržitelné? Ne méně zajímavě jsou i tyto světové statistiky v reálném čase  www.worldometers.info

 

Vytváříme most spojením kapitálu... Co je pro jednoho nemožné, může být pro komunitu snadné, třeba takto:

 

 1. Příspěvky a dary jsou příjemné na chod spolku, osvětu a budování školy, rádi podle naší filozofie dobrovolnosti a zachování energie měníme tuto energii daru na oplátku hodnotou našich schopností a služeb jako jsou naše akce a semináře, vyzkoušení pobytu u nás v slaměné jurtě a nebo pobytem ve tmě... www.terapia-tmou.sk, a připravujeme i teambuildingové akce "Změny návyků" pro firmy výměnou za dary, ale upřímě tyto příspěvky nestačí na správnou funkci pozemkového spolku.
   
 2. Proto nabízíme spolupráci formou trvalého podílu na nemovitostech nebo půjčky našemu spolku od 200EUR (5000Kč) výše neomezeno. U větších půjček na nákup nebo novovýstavbu celé nemovitosti lze lehce dle právního systému státu řešit ručení zástavou této nemovitosti. Spolek Eko-osada o.z. a Ekovesnice o.s. poté plní funkci správce nemovitosti. Něco o našich lidech je zde...

  Přístup, pomoc, půjčky a spolupráci řešíme plně individualně...

  Menší půjčky jsme schopni nastavit s výpovědní lhútou i do 1 měsíce. Větší půjčky jsou vázané koupenou nemovitostí. Ale snažíme se kupovat takové, které jsou v případě nouze možné v krátké době zase prodat novým příchozím osadníkům.
   
 3. Též naši sympatizanti nebo zájemci o přistěhování mají možnost si zde vybrat a sami koupit do vlastnictví z velkého množství nabízejících se nemovitostí na realitním trhu. I zde se lze s námi domluvit, aby náš spolek plnil funkci správce, tedy nemovitost si pronajal ke krátkodobému nebo dlouhodobému užívání pro nově příchozí. Třeba do doby než se najde kupec na tu danou nemovitost z nových přistěhovávajících se rodin.
   

 

   

Naše vize: Omlazujeme obec

 

Projekt Eko Osada Bílé Karpaty: v pěkné střediskové obci v údolí Bílých Karpat na hranici Moravy a Slovenska vzniká soběstačná a eko–logická osada, více info je zde...

Eko-osada O.Z. je dlhodobo konfrontovaná s náporom mladých tvorivých ľudí (učitelia, remeselníci, ľudia z oblastí ako reklama a marketing, so skúsenosťami s prácou v zahraničí, celkovo - schopní aktívni ľudia), ktorí chcú žiť a pracovať na našich aktivitách. Zistili sme, že aj keď je mnoho domov neobývaných, domáci obyvatelia veľmi nedôverujú spôsobu prenajímania cudzím osobám mimo kruhu známych a skôr sa prikláňajú k predaju ako prenájmu.

Naše O.Z. na druhej strane ako nezisková organizácia nedisponuje dostatočnými prostriedkami, aby mohlo akýkoľvek objekt alebo pozemok odkúpiť a využiť na poskytnutie sociálného bývania. Máme ale dostatok skúseností a chute do práce, aby sme akýkoľvek objekt nám zverený dali do obývateľného stavu a obývali ho mladí ľudia a rodiny, ktorí budú prínosom nielen pre našu činnosť, ale predovšetkým pre obec napríklad vytváraním sociálnych bytov a dielní k tvorbe a remeselnej výrobe.

Eko-osada O.Z. tým získa kapacity pre ubytovanie budúcich dobrovoľníkov a v prípade potreby rekonštrukcie, príp. úpravy priestoru, aj zároveň priestor realizácie pre všetkých záujemcov o výuku stavebných prác v praxi.

Máme aj nápady na vytvorenie malých výrobných družstiev alebo manufaktúr v spolupráci s miestnymi obyvateľmi, t.j. vytvárania nových pracovných miest. V obci je niekoľko zručných remeselníkov, ktorých umenie a výrobky poznajú Slováci aj mimo Vrboviec. Všetko je to o ľuďoch a ich chuti.

Ľudia, ktorí nás kontaktujú, chuť do práce majú. Peňazí majú však pomenej. Pomôžme im a vymyslime správny koncept.

Do budúcnosti je možné predpokladať, že tí, ktorí budú chcieť zostať natrvalo, budú mať záujem odkúpiť nehnuteľnosť do osobného vlastníctva. Pre investora vzniká teda investícia iba dočasná.

 

 

Konkrétní projekt na sdílené dílny a "Centrum pro rodinu a řemesla" je zde...

 

Přednáška z EVOLUTION na Akademia soběstačnosti

Nebo jen video z prezentace bez hlasu (třeba v práci):
 

 

Vize Živé školy propojením s táborem je zde...

Vize Nový urbanismus: Živá škola s ekoosadou zde...

Sbírka, seznam věcí, vybavení a práce které poptáváme je zde...

Vydáváme ekodluhopisy na Centrum pro rodinu a řemesla zde...

 

Pro zakoupení trvalého podílu pozemkového spolku nebo na poslání půjčky (zakoupení ekodluhopisu) čísla účtů jsou:
Ekovesnice o.s.
Kč č.ú. 2200288853/2010 
EUR č.ú.: 2500288855/8330
Jako variabilní symbol uvádějte váš telefon bez mezer a bez státní predvolby. Po přijmutí trvalého nebo dočasného podílu (půjčky) vám pošleme ekodluhopis, list podílníka nebo smlouvu o půjčce.

 

Občanské sdružení Ekovesnice o.s. a Eko-osada o.z. pomáhá realizovat obydlí pro trvale udržitelný život.

Tel.: 00421 944 293 223
       00420 739 486 553
email.: ekovesnice@gmail.com


 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz