moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Návštěvy u nás v osadě:

17.09.2021  

 Vážení přátelé,
pro Váš zájem jsme se rozhodli obnovit prohlídky Eko-osady.

 


Prohlídky jsou nyní po SMS nebo telefonické domluvě předem.
Pokud se chcete podívat do konkrétního domku, podívejte se na kalendář obsazenosti (http://www.prirodniubytovani.cz/index.php?section=calendar)  a vyberte si volný termín nebo když se střídají, tak odchází do 11 dopoledne a přichází od 16 odpoledne.

Preambule:
 

VŠECHNO JE NA DOHODĚ

KAŽDÝ NĚCO UMÍ, MůŽEME SE PŘEDEM DOMLUVIT NA PROTISLUŽBĚ

 

Návštěvní kniha – pravidla pobytu

Vítejte na stránkách sdružení Eko-osada o.z., kde se snažíme o výzkum a šíření  informací vedoucích k žití cestou soběstačnosti a trvalé udržitelnosti.

Velmi nás těší váš zájem o naší osadu, ale kapacitně již nezvládáme věnovat se návštěvám a emailům. Pochopte prosím, že máme velmi mnoho vlastní práce se stavbami, zvířaty a pozemkem. 

Nabízíme vám tyto možnosti návštěv, pobytu nebo dobrovolnické pomoci:

  • V rámci praktických workshopů nebo online teoretických seminářů dle Kalendáře akcí 
  • Jako předem domluvenou prohlídku osady. Exkurze s výkladem od Petra Skořepy - 500 Kč (20 EUR) zhruba asi na hodinu (do 4 účastníků)
  • Jako předem domluvenou osobní konzultaci.
    Pokud potřebujete řešit Váš konkrétní dotaz, stavbu, projekt - rádi vám pomůžeme za příspěvek kolem 3000 Kč (120 EUR)/ na hodinku konzultace a poradenství k vašemu konkrétnímu projektu. Nebo u vás (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo doprava k Vám 10-12 Kč/km. Osobní schůzku je možné domluvit i u nás v osadě.

    Dostanete odpovědi na vaše otázky: co, jak, kde pořídit, ceny, životnosti, odolnosti materiálů, konstrukce, jak co děláme apod.Prohlídka staveb z přírodních nebo recyklovaných materiálů (slaměná jurta, plátěná jurta, hliněný dům izolovaný hofatexem, slámou a konopným pazdeřím, aplikovaná bioarchitektura – netradiční tvary, tvarové zářiče, pyramida, výroba vlněné izolace.). Alternativní získávání energie: (větrná a solární elektrárna, thermosolární systém, solární paraboly, solární pec, parní stroj, termočlánky, malá bioplynka, Trombeho stěna, akumulace tepla do hmoty, fyzikální (podtlakové) proudění – využívané na větrání, vytápění a jiné. Permakulturní zahrada: vyvýšené záhony, staré odrůdy ovocných stromů, živé ploty, jedlý les, získávání tepla a energie z kompostu, slepičí traktor. Nebo například typy na podnikání nebo dokonce "Jak legálně žít a podnikat mimo systém".

 

 

 

POZOR, vstup jen na vlastní nebezpečí. Nenabízíme žádné služby pro veřejnost, neprovádíme žádné terapie ani jiné léčivé metody, nenabádáme ani k preventivnímu použití tmy. Do doby, než se zde natrvalo usadí další rodina, nabízíme týdenní, měsíční i delší pobyt pro zájemce o práci na sobě a vyzkoušení žití v Eko-osadě.

Rád vám v případě zájmu poradím na vaší cestě, třeba při prohlídce osady nebo při práci. Ale současně vás raději varuji, že nejsem vítající sluníčkář, nebudu na vás čekat a mazat vám med kolem pusy a některé povyšovací charaktery dokonce až dráždím svou přímou selskou povahou. V extrémních konfliktních případech mohu působit až agresivně (pro někoho egoisticky, pro mne je to obrana), proto tímto chováním nezapadám do očekávání některých osob :). Po předchozích zkušenostech s návštěvníky a dobrovolníky regulujeme účel a počet návštěv. 

 

Máme psa, který jiné psy bere jako vlky a chrání si svůj domov, ovce, jehňata, kočky, slepice apod. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem a ručíte za veškeré případné škody u nás i sousedů! :)

 

 

 

Eko-osada o.z., Bílé Karpaty, Slovensko,

Petr Skořepa, 00421944293223 SMS, ekovesnice@gmail.com

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz