moment prosím

Návštěvy u nás v osadě:

05.07.2013  
Vážní zájemci o projekt Eko Osady nám mohou napsat něco o sobě, svých schopnostech a praktických zkušenostech, které mohou nabídnout pro jednoroční nebo trvalé žití v osadě.

 

Preambule:
 

VŠECHNO JE NA DOHODĚ

KAŽDÝ NĚCO UMÍ, MůŽEME SE PŘEDEM DOMLUVIT NA PROTISLUŽBĚ

Typickým případem jsou kvalifikovaní pracovníci s praxí odjinud najímaní na stavbu nebo oboustranná výměna zkušeností a navazování spolupráce.
JINAK ALE PLATÍ PRO NÁVŠTĚVY NÁSLEDUJÍCÍ PRAVIDLA:

 

Návštěvní kniha – pravidla pobytu

Vítejte na stránkách sdružení Ekovesnice o.s., kde se snažíme o šíření  informací vedoucích k žití cestou soběstačnosti a alternativy k dnešní společnosti.

Velmi nás těší váš zájem o naší osadu, ale kapacitně již nezvládáme věnovat se návštěvám a emailům. Pochopte prosím, že máme velmi mnoho vlastní práce se stavbami, zvířaty a pozemkem. Ti jenž tu chtějí hledat místo na žití a táhne je to sem si cestu najdou.

Běžné návštěvy už u nás nejsou možné, stavíme ploty a postupně uzavíráme osadu. Chceme se již hlavně soustředit na budování komunity, cvičení a žití. Nabízíme vám tyto možnosti návštěv, pobytu nebo brigády:

  • V rámci praktických workshopů nebo teoretických seminářů u nás v Bílých Karpatech dle Kalendáře akcí 
  • Jako předem domluvenou osobní konzultaci. Vždy by měla být nějaká směna energie, výměna informací, dary, nebo jednoduchá energie za náš čas (příspěvek na naší činnost): 

Osobní konzultace možno aj jako exkurze - prohlídka staveb a pozemku s výkladem od Petra Skořepy - 500 Kč (20 EUR) zhruba asi na hodinu (do 5ti účastníků (každý další 100kč))...

Většinou to využijete i na odpovídání na vaše konkrétní otázky a projekty. Případně můžete využít i jen na prohlídku naší osady nebo okolních pozemků a povídání si o možnosti přistěhování se a koupě pozemku.

Dostanete odpovědi na vaše otázky: co, jak, kde pořídit, ceny, životnosti, odolnosti materiálů, konstrukce, jak co děláme apod.Prohlídka staveb z přírodních nebo recyklovaných materiálů (slaměná jurta, plátěná jurta, hliněný dům izolovaný hofatexem, slámou a konopným pazdeřím, aplikovaná bioarchitektura – netradiční tvary, tvarové zářiče, pyramida, výroba vlněné izolace.). Alternativní získávání energie: (větrná a solární elektrárna, thermosolární systém, solární paraboly, solární pec, parní stroj, termočlánky, malá bioplynka, Trombeho stěna, akumulace tepla do hmoty, fyzikální (podtlakové) proudění – využívané na větrání, vytápění a jiné. Permakulturní zahrada: vyvýšené záhony, staré odrůdy ovocných stromů, živé ploty, jedlý les, získávání tepla a energie z kompostu, slepičí traktor.

 

 

Máme psa, ovce, jehňata, kočky, slepice apod. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem a ručíte za veškeré případné škody u nás i sousedů! :)

 

 

Ekovesnice o.s., Bílé Karpaty, Slovensko,

Petr Skořepa, 00421944293223, 00420739486553, ekovesnice@gmail.com

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz