moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Návštěvy u nás v osadě:

30.01.2023  

 Vážení přátelé,
pro Váš zájem jsme se rozhodli obnovit prohlídky Eko-osady.

 


Prohlídky jsou nyní po SMS nebo telefonické domluvě předem (kontakt dole).
Pokud se chcete podívat do konkrétního domku, podívejte se na kalendář obsazenosti (http://www.prirodniubytovani.cz/index.php?section=calendar)  a pokud se chcete podívat dovnitř domů, tak si vyberte volný termín nebo případně je to ještě možné i v den, když se střídají, tak totiž většinou odchází do 11 dopoledne a přichází od 16 odpoledne. Tedy mezi 11-16 00 se lze podívat dovnitř.

Preambule:
 

VŠECHNO JE NA DOHODĚ

KAŽDÝ NĚCO UMÍ, MůŽEME SE PŘEDEM DOMLUVIT NA PROTISLUŽBĚ

 

Návštěvní kniha – pravidla pobytu

Vítejte na stránkách sdružení Eko-osada o.z., kde se snažíme o výzkum a šíření  informací vedoucích k žití cestou soběstačnosti a trvalé udržitelnosti.

Velmi nás těší váš zájem o naší osadu, ale kapacitně již nezvládáme věnovat se návštěvám a emailům. Pochopte prosím, že máme velmi mnoho vlastní práce se stavbami, zvířaty a pozemkem. 

Nabízíme vám tyto možnosti návštěv, pobytu nebo dobrovolnické pomoci:

  • V rámci akcí, přednášek či kurzů dle Kalendáře akcí 
  • Prohlídky v domech jsou možné téměř kdykoli (když jsou volné, dle kalendáře obsazenosti) a po telefonické dohodě předem.
  • Prohlídky Ekoosady míváme pro zájemce již roky asi na hodinku za doporučený příspěvek 12€/300kč za osobu a minimálně 2 osoby. To proto abychom si tu udrželi mírnou návštěvnost, klid a samotu. Třeba i jako podpora muzea lidského umu a nadšení. Děkujeme za pochopení.

  • Doporučujeme týdenní či měsíční vyzkoušení na www.prirodniubytovani.cz.

  • Osobní konzultace a poradenství.
    Pokud potřebujete řešit Váš konkrétní dotaz, stavbu, projekt s Petrem Skořepou - rád se vám pověnuji (doporučený příspěvek asi 2-3000 Kč (80-120 EUR)/ na hodinku konzultace a poradenství k vašemu konkrétnímu projektu. Samozřejmě lze i u vás (nejlevnější je si naplánovat schůzku u vás až pojedu poblíž na nějaký seminář, dle kalendáře akcí) nebo jinak doprava k Vám je drahá 10-20 Kč/km. Osobní schůzku je možné domluvit i u nás v osadě.

    Třeba dostanete odpovědi na vaše otázky: co, jak, kde pořídit, ceny, životnosti, odolnosti materiálů, konstrukce, jak co děláme apod.Prohlídka staveb z přírodních nebo recyklovaných materiálů (slaměná jurta, hliněný dům izolovaný hofatexem, slámou a konopným pazdeřím, aplikovaná bioarchitektura – netradiční tvary, tvarové zářiče, pyramida, výroba vlněné izolace.). Alternativní získávání energie: (větrná a solární elektrárna, thermosolární systém, solární paraboly, solární pec, parní stroj, termočlánky, malá bioplynka, Trombeho stěna, akumulace tepla do hmoty, fyzikální (podtlakové) proudění – využívané na větrání, vytápění a jiné. Permakulturní zahrada: vyvýšené záhony, staré odrůdy ovocných stromů, živé ploty, jedlý les, získávání tepla a energie z kompostu, slepičí traktor. Nebo například typy na podnikání nebo dokonce "Jak legálně žít a podnikat mimo systém".

 

 

 

POZOR, vstup jen na vlastní nebezpečí. Nenabízíme žádné služby pro veřejnost, neprovádíme žádné terapie ani jiné léčivé metody, nenabádáme ani k preventivnímu použití tmy.

Pouze do doby, než se zde natrvalo usadí další rodina, nabízíme prohlídky a dvoudenní, týdenní či měsíční vyzkoušení na www.prirodniubytovani.cz.

Rád vám v případě zájmu Petr nebo Matěj poradí na vaší cestě, třeba při prohlídce osady nebo při práci.

Máme velkého pasteveckého psa, který je pro lidi mazel, ale jiné psy bere jako škodnou a chrání si svůj domov, ovce, jehňata, kočky, slepice apod. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte prosím předem a zkusíme něco vymyslet, třeba lze pejska přenést v náručí :).

 

 

 

Eko-osada o.z., Bílé Karpaty, Slovensko,

+421 940 109 409 Matěj Fabšic, prirodniubytovani@gmail.com

 

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz