moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Vesnice budoucnosti

15.06.2012  

I přes obrovský technologický pokrok, jenž proběhl za posledních 10 let v oblastech jako IT, telekomunikace, využívání obnovitelných zdrojů energie, se naší civilizaci nedaří najít jasnou odpověď na současné globální problémy. Mimo začínající 2. vlnu globální finanční krize, jenž vznikla v důsledku nenasytností politických a ekonomických elit, se potýkáme s celou řadou jiných, především ekologických problémů. Stále častěji se setkávám s diskusemi, jestli vůbec existuje životaschopná alternativa umožňující zajistit důstojný život také naším dětem a vnukům? Právě těmto tématům a aplikacím řešení se budeme věnovat v rámci cohousingu 9 pramenů.

Chceme být příkladem toho, jak může vypadat vesnice budoucnosti podporující Trvale udržitelný život.


Než se ovšem dostanu k tomu, jak by měly podle našeho názoru vesnice i města budoucnosti vypadat, rád bych shrnul hlavní globální problémy současnosti. Bohužel se o nich veřejně hovoří jen velmi zřídka nebo jsou nejrůznějším způsobem zesměšňovány či zlehčovány.

Jak je všeobecně známo, aby člověk či skupina chtěli cokoliv změnit, potřebují extrémně silnou motivaci, jenž je probudí k akci. V opačném případě totiž skončí jakákoliv diskuse pouze konstatováním, že to je pěkné, ale ať to zařídí starosta, ministerstvo, nebo kdokoliv jiný, kdo za to bere peníze. Snad se mi podaří tímto článkem alespoň v některých takovou motivaci probudit.

Výčet hlavních globálních problémů současnosti a jak by je měly řešit vesnice budoucnosti "po našem" najdete v blogu zde >

Napsal: Michal Martoch, www.9pramenu.cz

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz