moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Přírodní stavitelství Brno

30.11. - 02.12.2012 místo konání: Brno

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních letech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů. Tato nízkoenergetická výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě! Několik možných rozdílných konstrukcí a jak si ušetřit peníze i práci si ukážeme na příkladech několika staveb.

 

Seminář pro ty, kdo si chcete zlepšit vnitřní klima hliněnými omítkami nebo postavit zdravý dům nebo vás zajímají stěhovatelné domy a jurty. Budeme se věnovat výhodám a nevýhodám stavebních a izolačních materiálů, tvarů staveb. Povíme si, kde nakoupit jaký materiál a jak, kde a proč postavit slaměný domek, nízkoenergetický, pasivní nebo stěhovatelný dům...

 

Již se objevuje po ČR a SR více seminářů na slaměné stavby a hliněné omítky. Je dobře, že se tyto informace šíří, ale také chci tímto varovat architekty a stavaře před některými špatně zvolenými technikami, které mohou poté zbytečně další zájemce odrazovat ! 

Práce se slámou a hlínou je jednoduchá, ale pokud chcete postavit kvalitní dům s dlouhou životností a za nízkou cenu - je náročnější na informace...

 

Dále si probereme praktickou stavbu slaměného domku nejefektivnější technikou, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí a výrobu vlastních omítek a cihel (odolných i přívalovým dešťům). U nás v osadě máme omítky na jedné stavbě bez jakéhokoli zakrytí už rok a není zde žádné vymývání, žádný degrad materiálu! Probereme seznam dodavatelů, kde a co koupit, co se vyplatí si nechat vyrobit a kdy se mi vyplatí stavba svépomocí. Seminář bude převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

Seminář povede stavitel: Petr Skořepa 
 
Jenž staví a učí jak dobře a levně stavět z místních přírodních a recyklovaných zdrojů kvalitní obydlí, jenž užitnou hodnotou a energetickou nenáročností předčí dnešní běžnou výstavbu, životností a odolností se vyrovnají. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapomenuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Vnitřní a vnější prostředí kolem obydlí propojuje, řeší hospodaření s vodou, energií a odpady tak, aby se vše co nejefektivněji využilo. Navrhuje soběstačné domy (i stěhovatelné domy), bez nutnosti napojení na jakékoli sítě.

Ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, baubiologie, feng-šuej, bioarchitektura, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí, tedy seminář bude plný praktických postřehů ze staveb. 

Buduje v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

Snažíme se o ukázky několika modelů ostrovních systémů. Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely. Dřevoplynový generátor, malý parní stroj, solární paraboly. Akumulace vody a energie do různých podzemních zásobníků. Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Mazané návrhy zahrad... Stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů.

 

Reference na naše semináře najdete zde... A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů na kterých se snažíme co nejlevnější formou přenést mezi tvořivé lidí potřebné množství užitečných informací najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii a nebo nayoutube nebo na Facebooku...

 

 

PROGRAM SEMINÁŘE - Přírodní stavitelství     

PÁTEK

Úvod, představení se navzájem

Krátce o tom jak jezdím autem na vodu a rostlinný olej

Jak zakládáme soběstačné osady v Křižanech a v Bílých Karpatech

Videa o systému Agrokruh a jak založit vlastní soběstačnou biofarmu

 

SOBOTA

Přírodní stavitelství - slaměné domy, hliněné omítky, zelené střechy

Stavba slaměno - hliněného domu - praktické návody  

Hliněné omítky - příprava vlastní směsi - na hrubé a jemné omítky

Jaké slaměné balíky a kde sehnat a jakou konstrukci si vybrat

Ukázky, postupy a chyby z několika staveb slaměných domů

Jak postavit malý domek pro dva do 150.000 Kč

Jak postavit rodinný dům svépomocí do 1mil. Kč

Stěhovatelné modulové dřevostavby a slámostavby

Stavba celoroční slaměné jurty - jak postavit jurtu

Stavební zákon – stav. povolení, územní plány, účelové stavby, stavby na zemědělské půdě, možnosti, které se jinde nedozvíte

Materiály – vlastnosti a použití u nás běžně dostupných materiálů

 

NEDĚLE

Alternativní získávání energie a vody

Solární paraboly, parní stroje, termočlánky, kogenerace, dřevoplyn, bioplyn

Akumulace tepelné energie do pevné hmoty nebo vody

Soběstačné solární domy

Stavba soběstačného domu přihrnutého zemí - Earthships 

Použití recyklovaného materiálu

Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod

Další zajímavé konstrukce a možnosti jiného stavění - ukázky

Nízkoenergetický, pasivní nebo soběstačný dům ?

Kde a jak koupit výhodněji materiál

 

Začínáme v pátek večeří v 18:00 (Přednášky 19:00 - 22:00). V sobotu začínáme v 9:00 a končíme v 22:00. Kdo chce jít dříve domů může, večer bývají méně důležité informace a videa. Oběd bude vždy ve 13:00, večeře v 18:00, snídaně v 8:00, další přestávky vždy dle potřeby. Konec semináře v neděli mezi 16-17 hodinou. Celkem to je 20 přednáškových hodin! Tedy poměrně náročný seminář. Každý účastník si odnese všechny použité prezentace, texty, obrázky, návody a ještě mnohem více informací a videí k domácímu samostudiu, kontakty, odkazy a seznam dodavatelů na DVD.

 

Místo konání je: 

Brno - http://www.ddmhelceletova.cz/bystrouska/

CVČ Bystrouška 
Fleischnerova 1a 
Brno-Bystrc   


Kde nás najdete? 
Na konečné tramvají č.1 a 3, zastávka Bystrc - Ečerova. Sídlíme v nízkém malovaném domku kousek od zastávky, cca 50m vpravo od obchodniho domu Albert. Mapa

Aktuální dopravní spojení můžete získat na zde : idos.cz

 

Cena kurzu

2.200,-  (2000,-  při platbě zálohy 14 dní a déle před seminářem)

Sleva pro páry 800 Kč z celkové ceny

Sleva pro absolventy nějakého našeho předchozího semináře, také pro zájemce s malým příjmem, studenty, důchodce a maminky na mateřské dovolené 400 Kč.

Cenu je možné si i odpracovat, co a jak je popsáno v akcích "

Za všechny akce se lze směnit i jinak než penězi".

Co sebou

Každému asi 2-5 dnů před seminářem posílám podrobnější informace. Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, polštářek, karimatku, svítilnu, přezůvky, psací potřeby.

Ubytování

Cena za os/noc je Kč 100,-  za spaní ve vlastním spacáku a karimatce.

Z kapacitních důvodů není možné s sebou brát rodinné příslušníky ani jiné lidi neúčastnící se kurzu. Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Strava

Bude společná, vegetariánská… Cena 440,- os/víkend, tedy 6xjídlo, čaj, zákusky a svačiny.

Záloha a platba předem

Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 500 Kč (20EUR) na 4200270652/6800 české nebo slovenské č.ú. je 2921874561/1100 (Jako variabilní symbol uveďte vaše telefonní číslo tak jak ho uvedete do objednávky).

Samozřejmě, že v případě nemoci nebo jiného závažného důvodu se lze přesunout na nějaký další termín, jsme vděčni za včasné informování. V případě neúčasti zálohu použijeme na pokrytí vzniklých nákladů s organizací, nákupem potravin apod. Zbylé platby se provádějí až na místě.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

Přihlásit se můžete přímo zde kliknutím na "registrovat na tuto akci" nad nebo pod článkem. A prosím zaškrtněte zda si přejete stravu.

Pokud to z nějakého důvodu nejde (může být závada na stránkách, nepřijde vám hned potvrzení apod.), tak přihlášku prosím pošlete emailem na ekovesnice@gmail.com v přesném tvaru takto za sebou, oddělené čárkou, děkujeme:   

Přihlašuji se tímto na seminář, konaný dne.............,  Jméno, ulice, město, telefon, email, strava ANO/NE, ubytování ANO/NE

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice o.s.

Kontaktní osoba Petr Skořepa

Telefon zvedám většinu času slovenský a občas český.

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz