moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Prodej Eko-osady

17.07.2022  

Hledáme investora a správce Eko-osady. Nejlépe i včetně projektů www.ekovesnice.cz , www.prirodniubytovani.cz a www.terapia-tmou.sk

Důvod prodeje je uveden níže. Rádi bychom aby projekt pokračoval.

Cíl je najít vhodné sousedy, chápající výhody soběstačné komunity nejen v této době. Ideálně jedna až dvě rodiny, s kterými si budeme vzájemně rozumět, tedy i naše děti a plně předáme nebo si v případně zájmu rozdělíme příjmy i starostlivost o zahradu, zvířata, pobyty v tme apod.. Vše podle dohody.

 

Zajímá nás hlavně Váš záměr!

 
Prodáváme náš Rodový statek včetně celé Eko-osady na slovenské straně Bílých Karpat, na kopci a polosamotě, 550mnm, mezi Myjavou a Hodonínem. Končí zde asfaltová cesta a nad osadou jsou již jen louky a lesy. Ideálne všechno spolu nebo po částech, viz dole a/b/c.
 
Soběstačné pro 2 až 4 rodiny. Pozemky - cca 4ha zahrad, louk a polí. Tři domy:
 
  1. 6+1 po kompletní rekonstrukci na nízkoenergetický solární dům z jiho-východu prosklený - solární elektrárna i ohřev vody, zateplený lněnou a konopnou izolací, hliněné omítky, vytápění na dřevo centrální vytápění, ohřev TUV. Druhý sporák na dřevo je v kuchyni, který může sloužit jako náhradní menší vytápění, sporák na pečení, vaření i ohřev jídla. Může být i dvougenerační nebo lze druhé patro využívat na akce. Sklepy, dílna, kotelna, Koupelna s vanou, Kuchyň, sporák na plyn a elektřinu. Obývák, ložnice s proskleným jihem a balkónem, dětský dvou pokoj, šatna, tělocvična a posilovna či další pokoj. Celkem asi 300m2 užitné plochy.
  2. Slaměno - hliněný dům s rákosovou střechou ve tvaru Srdce asi 50m2, dole kuchyň, obývák, hliněné omítky, zateplení lněnou a dřevovláknitou izolací a základy z poěnového skla. Stavěná kamna - sporák a koupelna z marockého štuku a nahoře dva pokoje, fyzikální větrání a klimatizace ze studny. Solární ohřev vody. Vytápění pecí nebo centrálním radiátory z kotelny na dřevo z vedlejšího velkého domu. Dům má nyní zatemněná okna, protože se používá na pobyty v tmě.
  3. Kruhový dům - slaměno-hliněný a mobilní 50m2 vybavený apartmán, zateplený ovčí vlnou a slámou a pod ním sklep, pokoj  a skleník s kuchyňským koutem 25m2 - dříve jako zázemí pro dobrovolníky. Výroba elektřiny a teplé vody z termočlánků na kamnech, větru a soláru. Kolem domu solární sušička, zahrada, bylinky i aquaponický chov ryb. www.prirodniubytovani.cz. Tento dům je mobilní, tedy lze jej i přestěhovat.
 
Ukázková permakulturní plodící zahrada pro 3-4 rodiny, sady, živý plot, jedlý les i louka, léčivé bylinky, koření, rozmanitá zelenina a ovoce, ořechy, vajíčka, a případně i ryby a maso. Také pec na chleba a pizzu, solární sušička, aquaponie na chov ryb, bioplynka vyhřívaná kompostem, splachovací i kompostovací toalety, kořenová čistírna, seník, skleník, 2x kurník krytý zemí, 4x sklep, kůlny, ohrady pro ovce, případně kozy nebo koně na zónové spásání místo kosení. V okolí je celkem 4ha luk a polí a lze přikoupit další. Voda z vrtané studny na kopci, tedy samospádem, funguje stále i bez čerpadla a elektřiny. Celkem 4 studny. Dílna a sklad. Areál je vybaven dokonce i na občasné pořádání poklidných, nehlučných akcí pro 20-50 lidí.
 
 
Na cvičení a zábavu je zde opičí dráha, pingpong, lezecí stěna, meditační pyramida, velkovní i vnitřní posilovna a tělocvična, terče na lukostřelbu a házení. Hobití sauna, zemljanka, minidomek a další drobné stavby.
 
Osada je oplocena, viz mapa a je připravena na změny ve společnosti, tedy soběstačná potravinově, zdrojově i energeticky. Nabízíme vše včetně zařízení, materiálu, nářadí, nábytku, vybavení i příjmů. Nebo i po částech.
 
Děkujeme za případnou nabídku sousedství. My zůstáváme jako přímí sousedé, kde si postavíme nový soběstačný dům, tedy případně i nadále rádi pomůžeme se starostlivostí o zahradu, zvířata nebo pobyty v tme.
 
Nebudeme závodit, rádi podebatujeme o Vašich záměrech při návštěvách, tedy prohlídce osady (příspěvek průvodci 20€/hod a prohlidka do 5ti lidí je možná téměř kdykoli po tel. dohodě). Každý měsíc se budeme snažit plánovat společné prohlídky současně s nějakou akcí a postupně vše vyplyne. Termíny dole a více osobně.
 
 
 
 

Popis Eko-osady

 

Eko-osada je na kopci v CHKO Bílé Karpaty, obklopena přírodou, loukami a zvěří. Na našem pozemku se nacházejí dva domy pro dvě rodiny a dva domky pro pobyty ve tmě. V okolí je asi 16 domů čí hospodářství dalších rodin. Je zde asi 15 dětí a funguje zde i lesní klubík. Náš pozemek je tedy spíše rodový statek – minifarma určená hlavně k rodinnému soběstačnému životu stranou od neustálého shonu světa pro mne (Petr Skořepa) a mou rodinu (žena Zuzka a děti, kluci ve věku 7 a 12 let). Zuzanka má ráda zahradu, bylinky a zvířátka. Já i moji kluci máme rádi bojová umění hrou, box, lukostřelbu, hod nožem, šerm. Proto je v osadě posilovna, parkour a opičí dráha, lezecká stěna, všudypřítomné terče a u oveček je ze slámy vytvořeno hřiště na Airsoft a Archerygame. S dětmi každé ráno cvičíme. Přes den pracujeme na farmě. Umět si vše vyrobit, vypěstovat, bránit se a mít vše potřebné k životu a zdraví je pro nás priorita a svoboda.

 

Příběh Eko-osady, cena a proč je na prodej?

Po mnoha pokusech s pronájmy hledáme a nabízíme další možnost jak projekt rozvíjet. Už moc dlouho většina organizace, práce, starostlivosti o domy, zahradu a zvířata zůstavá převážně na nás. Proto jsme se nakonec rozhodli raději snížit lpění, a nabídnout více možností prodeje po částech nebo i komplet celou Eko-osadu, včetně všech nemovitostí i webových projektů a odejít do pozadí, tedy zahájit karierní sestup. Čímž věříme, že zajistíme pokračování a efektivní využívání zdrojů jenž Ekoosada nabízí. Náš záměr je přenechat nebo rozdělit se o příjmy a práci kolem nemovitostí, zahrady, lidí a zvířat.

a) Hlavní dům 6+1 má celkem 300m2 užitné plochy a vyrábí energii pro celou osadu. +Vedlejší dům SRDCE má okna na zahradu hlavního domu, proto je vhodný například jako vejminek k hlavnímu domu. Může být vytápěn vlastními zděnými kamny nebo společným kotlem z hlavního domu. Nyní má zabedněná okna a je využívám na pobyty ve tmě, což tvoří stabilní příjem a práci v místě. Tyto dvě nemovitosti se těžko oddělují. Oceněno na min. hodnotu 300tis.€.

b) Kruhový soběstačný slaměný dům o hodnotě asi 60tis.€ je asi jediný dům, který lze částečně oddělit od Ekoosady nebo dokonce tím, že je mobilní jej lze kdykoli i přestěhovat.

 

c) Další pozemky a projekty:

Pozemky 4ha - různé pozemky po okolí, převážně zemědělské jako louky a pole, které lze oddělit po částech: 12000m2 u cesty a domů, zde je možné i plánovat změnu územního plánu, 1800m2 u lesíka uprostřed louky (třeba jen na maringotku), 8800m2 na samotě u lesa a další.

Příjmy zajišťují dva spolky (český a slovenský), které rádi přenecháme případně též.

www.terapia-tmou.sk a www.prirodniubytovani.cz - Rezervační systém je plně automatický.

www.ekovesnice.cz - kalendář akcí a automatický systém na kurzy a akce.

www.nopatent.eu (www.eco-sci-fi.com) – online kurzy a eknihy. Prodejní stránky v jakékoli jazykové mutaci - Hotový WEB za 1618€. Nebo Kopie WEBu za 1000€ na prodej jiných online produktů.

 


 

Těšíme se na vaše záměry a přirozený vývoj při osobních či společných setkáních. Inspirace na decentralizované získání prostředků prostřednictvím menších investorů je například na www.xixoio.com.

 

Do doby, než se natrvalo obsadí, nabízíme v létě výkendový či týdenní, a mimo léta měsíční i delší pobyt v kruhovém domě pro zájemce o vyzkoušení žití v Eko-osadě. www.prirodniubytovani.cz 

 Zajímáte se o soběstačný způsob života bez potřeby sítí systému. 

Vlastní zdroje jako potraviny, léky, palivo, energie, voda i příjmy.

Směna je možná i v BTC.

Rádi bychom přenechali práci a příjmy z pobytů ve tmě, zahrady, sadů a zvířátek. Po dohodě i nadále rádi pomůžeme.

Prosím, poskytněte nám nějaké informace o vás a vašich zkušenostech se životem na vesnici či minifarmě a tedy váš záměr na email ekovesnice@gmail.com.


 

Nabízíme k prodeji celou Eko-osadu + 4ha pole a louky.

Vlastní zdroje jako potraviny, léky, palivo, energie, voda, doprava i příjmy.

Doporučujeme týdenní či měsíční vyzkoušení na www.prirodniubytovani.cz.

 

Každý měsíc je setkání zájemců. Snažím se setkání plánovat vždy na nějakou vhodnou zážitkovou akci, kde je i prohlídka.

Aktuální termíny setkání:

16.7.        9 00 - 12 00 Setkání + Brigáda v Eko-osadě

17.8.        11 00 - 13 00 Setkání + Turnaj v hodu nožem, sekerou, střelba z luku

 

 

Něco více o
Eko-osada: http://ekovesnice.cz/229-projekt-eko-osada-bile-karpaty.html
O nás: http://ekovesnice.cz/508-o-nas.html

Děkujeme za pochopení.

Petr Skořepa


 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz