moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Prodej Eko-osady

21.11.2022  

Hledáme investora a správce Eko-osady. Nejlépe i včetně projektů www.ekovesnice.cz , www.prirodniubytovani.cz a www.terapia-tmou.sk

Důvod prodeje je uveden níže. Rádi bychom aby projekt pokračoval.

Cíl je najít vhodné sousedy, chápající výhody soběstačné komunity nejen v této době. Ideálně jedna až dvě rodiny, s kterými si budeme vzájemně rozumět, tedy i naše děti a plně předáme nebo si v případně zájmu rozdělíme příjmy i starostlivost o zahradu, zvířata, pobyty v tme apod.. Vše podle dohody.

 

Zajímá nás hlavně Váš záměr!

 
Prodáváme náš Rodový statek včetně celé Eko-osady na slovenské straně Bílých Karpat, na kopci a polosamotě, 550mnm, mezi Myjavou a Hodonínem. Končí zde asfaltová cesta a nad osadou jsou již jen louky a lesy. Ideálne všechno spolu nebo po částech, viz dole a/b/c.
 
Soběstačné pro 2 až 4 rodiny. Pozemky - cca 4ha zahrad, louk a polí. Tři domy:
 
  1. 6+1 po kompletní rekonstrukci na nízkoenergetický solární dům z jiho-východu prosklený - solární elektrárna i ohřev vody, zateplený lněnou a konopnou izolací, hliněné omítky, vytápění na dřevo centrální vytápění, ohřev TUV. Druhý sporák na dřevo je v kuchyni, který může sloužit jako náhradní menší vytápění, sporák na pečení, vaření i ohřev jídla. Může být i dvougenerační nebo lze druhé patro využívat na akce. Sklepy, dílna, kotelna, Koupelna s vanou, Kuchyň, sporák na plyn a elektřinu. Obývák, ložnice s proskleným jihem a balkónem, dětský dvou pokoj, šatna, tělocvična a posilovna či další pokoj. Celkem asi 300m2 užitné plochy.
  2. Slaměno - hliněný dům s rákosovou střechou ve tvaru Srdce asi 50m2, dole kuchyň, obývák, hliněné omítky, zateplení lněnou a dřevovláknitou izolací a základy z poěnového skla. Stavěná kamna - sporák a koupelna z marockého štuku a nahoře dva pokoje, fyzikální větrání a klimatizace ze studny. Solární ohřev vody. Vytápění pecí nebo centrálním radiátory z kotelny na dřevo z vedlejšího velkého domu. Dům má nyní zatemněná okna, protože se používá na pobyty v tmě.
  3. Kruhový dům - slaměno-hliněný a mobilní 50m2 vybavený apartmán, zateplený ovčí vlnou a slámou a pod ním sklep, pokoj  a skleník s kuchyňským koutem 25m2 - dříve jako zázemí pro dobrovolníky. Výroba elektřiny a teplé vody z termočlánků na kamnech, větru a soláru. Kolem domu solární sušička, zahrada, bylinky i aquaponický chov ryb. www.prirodniubytovani.cz. Tento dům je mobilní, tedy lze jej i přestěhovat.
 
Ukázková permakulturní plodící zahrada pro 3-4 rodiny, sady, živý plot, jedlý les i louka, léčivé bylinky, koření, rozmanitá zelenina a ovoce, ořechy, vajíčka, a případně i ryby a maso. Také pec na chleba a pizzu, solární sušička, aquaponie na chov ryb, bioplynka vyhřívaná kompostem, splachovací i kompostovací toalety, kořenová čistírna, seník, skleník, 2x kurník krytý zemí, 4x sklep, kůlny, ohrady pro ovce, případně kozy nebo koně na zónové spásání místo kosení. V okolí je celkem 4ha luk a polí a lze přikoupit další. Voda z vrtané studny na kopci, tedy samospádem, funguje stále i bez čerpadla a elektřiny. Celkem 4 studny. Dílna a sklad. Areál je vybaven dokonce i na občasné pořádání poklidných, nehlučných akcí pro 20-50 lidí.
 
 
Na cvičení a zábavu je zde opičí dráha, pingpong, lezecí stěna, meditační pyramida, velkovní i vnitřní posilovna a tělocvična, terče na lukostřelbu a házení. Hobití sauna, zemljanka, minidomek a další drobné stavby.
 
Osada je oplocena, viz mapa a je připravena na změny ve společnosti, tedy soběstačná potravinově, zdrojově i energeticky. Nabízíme vše včetně zařízení, materiálu, nářadí, nábytku, vybavení i příjmů. Nebo i po částech.
 
Děkujeme za případnou nabídku sousedství. My zůstáváme jako přímí sousedé, kde si postavíme nový soběstačný dům, tedy případně i nadále rádi pomůžeme se starostlivostí o zahradu, zvířata nebo pobyty v tme.
 
Nebudeme závodit, rádi podebatujeme o Vašich záměrech při návštěvách, tedy prohlídce osady (příspěvek průvodci 20€/hod a prohlidka do 5ti lidí je možná téměř kdykoli po tel. dohodě). Každý měsíc se budeme snažit plánovat společné prohlídky současně s nějakou akcí a postupně vše vyplyne. Termíny dole a více osobně.
 
 
 
 

Popis Eko-osady

 

Eko-osada je na kopci v CHKO Bílé Karpaty, obklopena přírodou, loukami a zvěří. Na našem pozemku se nacházejí dva domy pro dvě rodiny a dva domky pro pobyty ve tmě. V okolí je asi 16 domů čí hospodářství dalších rodin. Je zde asi 15 dětí a funguje zde i lesní klubík. Náš pozemek je tedy spíše rodový statek – minifarma určená hlavně k rodinnému soběstačnému životu stranou od neustálého shonu světa pro mne (Petr Skořepa) a mou rodinu (žena Zuzka a děti, kluci ve věku 8 a 13 let). Zuzanka má ráda zahradu, bylinky a zvířátka. Já i moji kluci máme rádi bojová umění hrou, box, lukostřelbu, hod nožem, šerm. Proto je v osadě posilovna, parkour a opičí dráha, lezecká stěna, všudypřítomné terče a u oveček je ze slámy vytvořeno hřiště na Airsoft a Archerygame. S dětmi každé ráno cvičíme. Přes den pracujeme na farmě. Umět si vše vyrobit, vypěstovat, bránit se a mít vše potřebné k životu a zdraví je pro nás priorita a svoboda.

 

Příběh Eko-osady, cena a proč je na prodej?

Po mnoha pokusech s pronájmy hledáme a nabízíme další možnost jak projekt rozvíjet. Už moc dlouho většina organizace, práce, starostlivosti o domy, zahradu a zvířata zůstavá převážně na nás. Proto jsme se nakonec rozhodli raději snížit lpění, a nabídnout více možností prodeje po částech nebo i komplet celou Eko-osadu, včetně všech nemovitostí i webových projektů a odejít do pozadí, tedy zahájit karierní sestup. Čímž věříme, že zajistíme pokračování a efektivní využívání zdrojů jenž Ekoosada nabízí. Náš záměr je přenechat nebo rozdělit se o příjmy a práci kolem nemovitostí, zahrady, lidí a zvířat.

a) Hlavní dům 6+1 má celkem 300m2 užitné plochy a vyrábí energii pro celou osadu. +Vedlejší dům SRDCE má okna na zahradu hlavního domu, proto je vhodný například jako vejminek k hlavnímu domu. Může být vytápěn vlastními zděnými kamny nebo společným kotlem z hlavního domu. Nyní má zabedněná okna a je využívám na pobyty ve tmě, což tvoří stabilní příjem a práci v místě. Tyto dvě nemovitosti se těžko oddělují. Oceněno na min. hodnotu 300tis.€.

b) Kruhový soběstačný slaměný dům o hodnotě asi 60tis.€ je asi jediný dům, který lze částečně oddělit od Ekoosady nebo dokonce tím, že je mobilní jej lze kdykoli i přestěhovat.

 

c) Další pozemky a projekty:

Pozemky 4ha - různé pozemky po okolí, převážně zemědělské jako louky a pole, které lze oddělit po částech: 12000m2 u cesty a domů, zde je možné i plánovat změnu územního plánu, 1800m2 u lesíka uprostřed louky (třeba jen na maringotku), 8800m2 na samotě u lesa a další.

Příjmy zajišťují dva spolky (český a slovenský), které rádi přenecháme případně též.

www.terapia-tmou.sk a www.prirodniubytovani.cz - Rezervační systém je plně automatický.

www.ekovesnice.cz - kalendář akcí a automatický systém na kurzy a akce.

www.nopatent.eu (www.eco-sci-fi.com) – online kurzy a eknihy. Nabízíme prodejní stránky na přeložení do jiné jazykové mutace k prodeji našich produktů s 80% marží a nebo i jako hotový web k úpravě a vložení vašich produktů.

Nebo hledáme správce webových projektů.

 


 

Těšíme se na vaše záměry a přirozený vývoj při osobních či společných setkáních. Inspirace na decentralizované získání prostředků prostřednictvím menších investorů je například na www.xixoio.com.

 

Do doby, než se natrvalo obsadí, nabízíme víkendový či týdenní (mimo léta měsíční i delší) pobyt v kruhovém domě pro zájemce o vyzkoušení žití v Eko-osadě. www.prirodniubytovani.cz

 Zajímáte se o soběstačný způsob života bez potřeby sítí systému. 

Vlastní zdroje jako potraviny, léky, palivo, energie, voda i příjmy.

Směna je možná i v BTC.

Rádi bychom přenechali práci a příjmy z pobytů ve tmě, zahrady, sadů a zvířátek. Po dohodě i nadále rádi pomůžeme.

Prosím, poskytněte nám nějaké informace o vás a vašich zkušenostech se životem na vesnici či minifarmě a tedy váš záměr na email ekovesnice@gmail.com.


 


Nabízíme soběstačnost, vlastní zdroje jako potraviny, léky, palivo, energie, voda, doprava i příjmy.

Doporučujeme týdenní či měsíční vyzkoušení na www.prirodniubytovani.cz.

 

Možné varianty podle priority:

1. Prodej celé Eko-osady + 4ha pole a louky + ponikání, spolky, pobyty a online projekty.

2. Prodej jen hlavního domu a domu Srdce s pozemkem.

3. Prodej jen jurty, pozemků nebo podnikání.

4. Hledáme správce online projektů. Nabízíme za provizi dle dohody přenechat správu všech internetových projektů.

 

 

 

 

 

Něco více o
Eko-osada: http://ekovesnice.cz/229-projekt-eko-osada-bile-karpaty.html
O nás: http://ekovesnice.cz/508-o-nas.html

Děkujeme za pochopení.

Petr Skořepa


 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz