moment prosím

O nás

17.05.2021  

 Vítáme vás na stránkách neziskového sdružení Eko-osada o.z., které pomáhá realizovat zdravé a soběstačné bydlení.


 

Jsme skupina lidí, která se rozhodla založit občanské sdružení, aby mohla být nápomocna vzrůstajícím snahám stát se kreativně tvořivými :-). žijeme v eko osadě na hranicích CR/SR, více zde... Projekt Eko Osada Bílé Karpaty
 
 
Preferujeme svobodu, soběstačnost, nezávislost a decentralizaci ve všech oblastech života.
 

 

Jsme nezisková organizace, která nebere žádné dotace a dary od institucí a firem přispívající k degradaci společnosti a přírody. Fungujeme na principu dobrovolnictví. Prostředky na naší činnost si vyděláváme prací nebo získáváme dobrovolné příspěvky výměnou energie za naše znalosti, zkušenosti, pobyty v tme, jurtě nebo naší Škole přírodního stavitelství. Proto nejsme závislý od jednoho velkého a bohatého sponzora. Jdeme cestou směřující k trvale udržitelnému životu. Prosazujeme spolupráci a družtevnictví namísto konkurence.

Zaměřujeme se na projekty v oblasti vzdělávání a realizací obydlí pro trvale udržitelný život.

 

 

Představení a popis organizace: V oblasti stavitelství ukazujeme zajímavé možnosti eko-logického stavění, zkoušíme nové metody, zjišťujeme výhody a nevýhody materiálů, podporujeme tradiční řemesla, vznik permakulturních zahrad, obnovu pěstování starých odrůd ovocných stromů.

Pomáháme šikovným řemeslníkům, vynálezcům šířit potřebné návody, plány, zkušenosti a nabyté poznatky. Snažíme se šířit dobře využitelné praktické informace směřující k trvale udržitelnému životu na naší planetě, stavění, získávání potravy a energie, tedy k udržitelné soběstačnosti na všech úrovních.

Chceme, aby se informace šířily co největšímu počtu populace, proto také pořádáme přednášky a semináře, jak teoretické, tak praktické i online. Na seminářích vysvětlujeme různé souvislosti vlivu bezprostředního životního prostředí na kvalitu života.

Poskytujeme knihy a návody na „ozdravění“ životního prostoru chováním a jednáním v souladu s přírodními principy. Zejména vyzdvihujeme nutnost eko-logického myšlení ve všech aspektech běžného každodenního života.

 

Reference najdete v kalendáři akcí dole. Diskuse, fotky a videa z předchozích seminářů najdete zde na strankach  "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii na nebo na youtube nebo na Facebooku...

Nabízíme poradenství a konzultace ohledně zdravých a soběstačných domů.

Vytváříme výuková videa, články a návody. Propagujeme trvale udržitelné způsoby soužití člověka s přírodou. Publikujeme v časopisech, novinách a televizi.

 

Testujeme a stavíme experimentální stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů na nichž testujeme nové a málem zapomenuté metody a technologie. Organizujeme dobrovolnické akce: úklidy černých skládek nebo charitativní pomoc na různých stavbách svépomocí apod..

 

 

 

Staňte se podporovateli naší činnosti.

 

 

 

 

Eko-osada o.z. Bílé Karpaty, Slovensko,

00421944293223, ekovesnice@gmail.com

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz