moment prosím

O nás

26.04.2016  

 Vítáme vás na stránkách neziskového sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z., které pomáhají realizovat zdravé a soběstačné bydlení.


 

Jsme skupina lidí, která se rozhodla založit občanské sdružení, aby mohla být nápomocna vzrůstajícím snahám stát se kreativně tvořivými :-).
 
 
Preferujeme svobodu, soběstačnost, nezávislost a decentralizaci ve všech oblastech života.
 

 

Jsme nezisková organizace, která nebere žádné dotace a dary od institucí a firem přispívající k degradaci společnosti a přírody. Fungujeme na principu dobrovolnictví. Prostředky na naší činnost si vyděláváme dobrovolnou prací nebo získáváme dary a dobrovolné příspěvky od běžných občanů (Alternativa zdola). Proto nejsme závislý od jednoho velkého a bohatého sponzora. Jdeme cestou směřující k trvale udržitelnému životu. Prosazujeme spolupráci a družtevnictví namísto konkurence.

Zaměřujeme se na projekty v oblasti vzdělávání a realizací obydlí pro trvale udržitelný život v ČR a na Slovensku.

Mimo jiné hostujeme i dobrovolníky, roční studenty přes operační program EDS - Erasmus+. Projekt je spolufinancován ze zdrojů EÚ. Podporujeme rozvoj zručností, schopností a postojů. Moderní vzdelávání pro vědomostní společnost v spolupráci s Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Naše o.z. je  akreditovaný spolek pro vysílání a hostování dobrovolníků ze zahraničí přes EDS(Európska dobrovolnícka služba).

 

Představení a popis organizace: V oblasti stavitelství ukazujeme zajímavé možnosti eko-logického stavění, zkoušíme nové metody, zjišťujeme výhody a nevýhody materiálů, podporujeme tradiční řemesla, vznik permakulturních zahrad, obnovu pěstování starých odrůd ovocných stromů.

Pomáháme šikovným řemeslníkům, vynálezcům šířit potřebné návody, plány, zkušenosti a nabyté poznatky. Snažíme se šířit dobře využitelné praktické informace směřující k trvale udržitelnému životu na naší planetě, stavění, získávání potravy a energie, tedy k udržitelné soběstačnosti na všech úrovních.

Chceme, aby se informace šířily co největšímu počtu populace, proto také pořádáme přednášky a semináře, jak teoretické, tak praktické. Na seminářích vysvětlujeme různé souvislosti vlivu bezprostředního životního prostředí na kvalitu života.

Poskytujeme návody na „ozdravění“ životního prostoru chováním a jednáním v souladu s přírodními principy. Zejména vyzdvihujeme nutnost eko-logického myšlení ve všech aspektech běžného každodenního života.

 

Reference najdete v kalendáři akcí dole. Diskuse, fotky a videa z předchozích seminářů najdete zde na strankach  "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v galerii na nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

Pomáháme při stavbách svépomocí. Nabízíme poradenství a konzultace ohledně zdravých a soběstačných domů.

 

Podporujeme tzv. "garážové vynálezce" - odkupujeme funkční vynálezy, které jsou poté u nás vystaveny na ukázku (výroba elektřiny z tepla: malý parní stroj, solární sušička, solární paraboly apod..). A připravujeme ve spolupráci návody ke stažení, tzv. opensource (Lis na hliněné cihly, lis na rákosové panely, tkalcovský stav atd.).

Vytváříme výuková videa, články a návody. Propagujeme trvale udržitelné způsoby soužití člověka s přírodou. Publikujeme v časopisech, novinách a televizi.

 

Stavíme experimentální stavby z přírodních nebo recyklovaných materiálů na nichž testujeme nové a málem zapomenuté metody a technologie.

 

Organizujeme dobrovolnické akce: Putovní ekofestival po velkých městech, pomoc na různých stavbách svépomocí apod..

 

Registrujte se na stránkách www.ekovesnice.cz a budeme vás včas informovat o našich akcích.

 

 

Staňte se podporovateli naší činnosti.

 

Veškeré peníze (dary, vklady apod.) nad 500kč, které dorazí na náš účet, evidujeme pod vs. (telefonním číslem). Rádi se věnujeme lidem, kteří nás rádi podporují v naší činnosti. 

 
 
Podporujte prosím naše aktivity příspěvkem 100Kč měsíčně (300 Kč kvartálně).
 
 
 

 

 

 

 

Projekt Eko Osada Bílé Karpaty

V pěkné střediskové obci v údolí Bílých Karpat na hranici Moravy a Slovenska vzniká soběstačná a eko–logická osada.

Pozemky v okolí jsou, práce také. Rádi bychom přitáhli do osady někoho, kdo má zájem se spolupodílet na tvoření komunity směřující tvořivou cestou k všestranému rozvoji osobnosti (rozvíjení různých umění, zručností, pravidelné cvičení Ju-jutsu (nebo jiné bojové umění), Kyusho... a jiné podle příchozích).  Hledáme ty jenž chtějí jít cestou soběstačnosti, žít odpovědný život a něco již umí. Každá rodina má soukromou zónu, společné jsou prostory pro zvířata a na cvičení. Hledáme také někoho, kdo se bude rád podílet nejen prací, ale i finančně na výrobním programu (mobilní soběstačné domky). Můžeme pronajmout i odprodat slaměnou jurtu (50m2 vybavenou bytovou stěhovatelnou jednotku za výhodnějších podmínek pro příchozí).

 

Berte prosím na vědomí, že toto je zatím jen vize, představa, jak by se mohl projekt Eko Osady vyvíjet. Zda nebo jakým směrem se bude vyvíjet záleží na všech zúčastněných stranách a vložené energii. Tedy není nic připraveného, koho tento projekt zajímá, tak může přijet, pobýt delší čas, abychom se poznali  (případně pomoci) na naší slaměno-hliněné stavbě, seznámit se a prohlédnout si okolí. Mohu vám ukázat pozemky a domy v okolí, které vím, že jsou na prodej. viz návštěvy u nás. Osada vzniká spontálně stejně jako jakákoli jiná vesnice nebo osada V MINULOSTI.

 

Vážní zájemci o projekt Eko Osady nám mohou napsat něco o sobě, svých schopnostech a praktických zkušenostech, které mohou nabídnout pro život v osadě.

 

 

 

 

Ekovesnice z.s., Bílé Karpaty, Slovensko,

0042194429322300421944293223, 0042073948655300420739486553, ekovesnice@gmail.com

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz