moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady

16.11.2012  

Objevte s námi EKOZAHRADU – nový pohled na zahradničení a pěstitelství – a vytvořte si pro sebe a svou rodinu svůj vlastní ráj. 

Kompletní návod k vytvoření
Ekozahrady
a rodového statku

 


 

 

Nejde o žádný „moderní“ přístup. Naopak, vychází z přírodních procesů a principu permakultury, což je logický a zodpovědný přístup k životu, při němž myslíme nejen na nás, ale i naše potomky. Je určen pro každého, kdo si chce vypěstovat vlastní biozeleninu nebo na balkoně zasadit bylinky, touží po vlastním ovocném sadu nebo jezírku uprostřed záhonů kvetoucích květin. Ale také všem, kteří si myslí, že chemická hnojiva nejsou pro zahrádku to pravé a které nebaví nekončící „uklízení“ vlastní zahrady – zdolávání plevele a sekání trávy.

Autor srozumitelně vysvětluje základní pravidla fungování přírody, při jejichž dodržení je velmi snadné vytvářet krásné jedlé a přírodní zahrady. Tyto zahrady vyžadují minimální údržbu a přitom poskytují maximální užitek – bohatou úrodu a bujnou přírodu, v níž si můžete užívat života. Nezáleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici – můžete si osázet balkon, zahrádku, ale i založit rodový statek.

Kniha obsahuje podrobný návod na vytvoření vlastního zahradního designu, který vychází z populárních autorových kurzů. Najdete také informace o málo známých a opomíjených, ale přitom původních českých druzích zeleniny, tradičních a odolných odrůdách ovocných stromů, nechybí kapitola o zvířatech a jejich významu pro přírodní rovnováhu v zahradě nebo o tom, proč je pro děti pestrá louka zajímavější než golfový trávník.

 

 

? Permakultura a její principy ? Plodící balkony ? Biozelenina a vlastní bezúdržbové polykultury ? Jedlý trávník a plody lesa na zahradě ? Přírodní jezírka a kořenová čistírna ? Pralesní zátiší a tajemná zahrada pro děti ? Praktický návod pro vytvoření zahradního designu

 

O autorovi:

Jaroslav Svoboda (1977) získával své znalosti z oblasti permakultury a přírodních zahrad během zahraničních cest. Po návratu do Čech se začal věnovat designu ekozahrad. Protože o jeho návrhy a realizace byl nečekaně velký zájem, začal roku 2005 pořádat kurzy o metodách ekozahradničení a návrzích ekozahrad.

Vede webové stránky www.ekozahrady.com, které pravidelně obohacuje o nové praktické informace lidem i přírodě pro radost, píše články a fotografuje zahrady pro časopisy a jiná média. Své teoretické znalosti i praktické zkušenosti zúročil během dvouleté práce na přípravě této knihy, která je dobrou a zajímavou odpovědí pro ty, kteří se na cokoli ohledně ekozahrad chtějí zeptat.

 

Obchodní informace

Formát 172 x 240, pevná vazba, 352 stran, 599 Kč

Celobarevné, mnoho fotografií a ilustrací

Termín vydání: prosinec 2009

ISBN: 978-80-87049-28-0

 

Nakladatelství Smart Press, s. r. o. se zaměřuje na vydávání úspěšných původních českých kuchařek s výjimečnou grafickou úpravou a atraktivními fotografiemi (např. Biokuchařka Hanky Zemanové, Kuchařka pro dceru, Kuchařka Zpátky domů, kuchařky z edice Jídlo jako lék. Vydává také beletrii (knihy Josefa Formánka), knihy o hubnutí v edici Hubneme s rozumem a další. Novou řadou jsou knihy pro rodiče a o mateřství (Manuál pro začínající maminky).

 

 

 

Andrea Pitková

Redakce: Terronská 985/51, 160 00 Praha 6

E-mail: pitkova@smartpress.cz

Telefon: 233 320 075, Mobil: 775 265 335

www.smartpress.cz


 

 

 

 

O knize řekli:

„Tato kniha je biblí zdravé zahrady, která přírodu neznásilňuje, ale naopak ji nechává vyrůst a vykvést do přirozené krásy. Příroda je v tomto pojetí partnerem pro radost, nikoliv soupeřem, kterého chceme pokořit. Kniha nás provádí zahradou, která se nám odmění za to, že do ní zasahujeme co nejméně – méně se nadřeme a o to víc pak můžeme užasnout, čím vším se nám odmění.“

Sára Saudková

 

 

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz