moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Šetrnému bydlení sluší zdraví

16.11.2012  

Zen-Touch Shiatsu s tvůrcem léčebného systému 

 

Pokud uvažujete nad výstavbou slaměného domečku, určitě se stejně odpovědně zabýváte otázkou stravování, ekologií a zdravím. Věřím, že přemýšlíte o systému lékařské péče a o tom, co dnes klasická medicína dokáže a hlavně nedokáže a nejste klasičtí polykači prášků, kteří jsou přesvědčeni, že zdraví se koupí v lékárně. Pokud Vás zajímají znalosti a dovednosti, které Vám a blízkým pomohou při zdravotních potížích a při jejich prevenci, doporučuji Zen-Touch Shiatsu, které v Čechách začal vyučovat jeho tvůrce Seymour Koblin. Seymour je mi dvojnásob sympatický, protože je muzikant a vedle Shiatsu se zabývá zdravým stravováním a hudební meditací. Vydal řadu knih a CD.  

 

Základem je cílená úprava proudění energie chi v těle působením pohybů a dotyků na meridiánových drahách a důležitých bodech. Je to obzvlášť účinné, pokud je nemoc v přípravné fázi - současná medicína vlastně tuto fázi nemoci ani diagnostikovat a léčit nedokáže. V okamžiku, kdy nemoc propukne už je pozdě, tělo se začalo vypořádávat se změněnými energetickými poměry po svém -jako když se natahuje struna až praskne. Včas jí povolit je určitě účinnější a jednodušší než strunu posléze pracně vyměňovat.  

 

ZT Shiatsu je postaveno na základech východní medicíny a filosofie a spojuje v sobě teorie jing/jang, pěti elementů, diagnostiku z těla, Feng-Shui, vliv planet, principy zdravé stravy a zdravého životního stylu a v neposlední řadě rozvoj intuice. Prospívá stejnou měrou praktikujícímu i klientovi. Hlavní myšlenkou je soulad, vcítění se do druhého bez násilí a trhavých pohybů. 

 

V této době se v Praze otevírá pobočka mezinárodní školy „School of Healing Arts“ a je jedinečná příležitost si na vlastní kůži za zaváděcí hodně nízké ceny vyzkoušet Seymourovo umění, seznámit se s metodou a popřípadě absolvovat kurz zakončený mezinárodním certifikátem. Seymour zde bude výjimečně letos několik měsíců i když svůj čas musí dělit mezi ostatní státy. 

 

Víc o sérii přednášek, cvičení, hodin terapie naleznete na www.zentouch.cz , kurzy také na www.trezalka.cz.  

 

Miroslav Ešner

 

www.koncovky.cz

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz