moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Nebaví Vás třídění odpadu? Omezte jeho produkci - kupujte výrobky bez obalu!

22.05.2012  
Pokaždé, když nesu ve švech praskající tašky s plastovými obaly k popelnici, připadá mi až neuvěřitelné, jaké ohromné množství plastových obalů vyprodukuji. A to prosím nepiji kupované minerálky! Vždy mi vrtá hlavou, jak by se dalo tento strašný nešvar omezit.
 
KOSMETIKA
 
Nejjednodušší cesta je kupovat pouze výrobky, které nemají obal! V dnešní době naštěstí už i takové existují. Jejich výrobou se zabývá firma LUSH.
 
Její sortiment je velmi široký a rozmanitý a jde o kosmetické výrobky. Najdete zde bohatý výběr přípravků pro koupel, sprchu, vlasy, tvář, tělo, parfémy, vůně a dárky.
 
Jde o čerstvou ručně vyráběnou přírodní kosmetiku. Výrobky neškodí životnímu prostředí, takže je můžete bez obav použít i v letní sprše, či při koupání v řece.
 
Většinu výrobků lze zakoupit v tuhé formě. Ostatní dostanete v recyklovaném kelímku, který si můžete do kamenného obchodu opět přinést pro doplnění.
 
Výrobky jsou nejen praktické a užitečné, ale i esteticky působivé. Jsou většinou stylizované do tvarů nejrůznějších dobrot, takže si obchodě připadáte docela jak v cukrárně, jenom si dát alžírskou kávu a s chutí se zakousnout do mýdlového dortíku. Malá ukázka sortimentu mýdel je na přiloženém obrázku.
 
Tuhý výrobek si odnesete v papírovém sáčku, doma najdete pěknou nádobku, do které svůj zakoupený výrobek uložíte a umístíte v koupelně na okno, nebo jiné suché výstavní místo.
Kamenný obchod je bohužel pouze jeden, nachází se v pražském nákupním centru Palladium. Jinak lze výrobky objednat přes internet na adrese www.lushcz.cz
 
Značka LUSH bojuje proti testování na zvířatech a podporuje ochranu životního prostředí a veganský životní styl. 80% jejich výrobků je vhodných pro vegany, nabízí však také vegetariánské varianty, které obsahují např. med, jogurt, vejce a lanolin z ovčí vlny.
 
MINERÁLKY
 
A pro milovníky sycených minerálek mám také dobrý tip, jak se nestrhat jak mezek při neustálém odnášení PET lahví. Pamatujete sifon a bombičky? Měl sice takovou divnou pachuť a bombičky se musely často měnit, ale stejně ho měli doma téměř všichni. Dnes je na trhu jeho nová verze! Bohužel nemohu posoudit, jakou má chuť, protože zatím tento výrobek nevlastním, snad se někdo vyjádří formou komentáře.
 
Výrobek nese název: výrobník sody Sodastream. Podrobně si jej lze prohlédnout na adrese www.sodastream.cz. Funguje podobně, jako někdejší sifón. Nejprve je třeba si zakoupit přístroj -výrobník, který obsahuje láhev o objemu 0,9 litru a bobmičku, která vystačí na cca 60 litrů sody. Na přístroji lze dokonce měnit požadovanou intenzitu sycení! Cena tohoto setu se pohybuje okolo 1600 Kč, pokud však nevíte co s pěnězi, lze koupit i dražší.
 
Prázdnou bombičku sijednoduše vyměníte za plnou v nejbližším výměnném místě, kterých je v ČR dostatek, o čemž svědčí skutečnost, že i v Bruntále jsou tato místa dvě! Většinou jde o prodejny elektro-zboží. Na internetových stránkách najdete mapku těchto míst. Výměna stojí 199,- Kč. Nak kolik peněz přijde jeden litr takto vyrobené minerálky dle mého názoru není třeba ani počítat. Pokud máte do kontejnerů dál jak 50 metrů a nechodíte bosky, tak se Vám to určitě vrátí už jen v ceně prošoupaných podrážek :)
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz