moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Osobní prostor a tvorba příspěvků

03.01.2013  

Osobní prostor je sekce, která je přístupná po přihlášení pouze registrovaným uživatelům, (kteří platí členské příspěvky alespoň 100 Kč měsíčně na podporu naší práce) a slouží ke správě osobních informací o uživateli a jeho vlastního obsahu (článků, inzerátů) publikovaných na našich stránkách. Pokud ještě nejste registrovaní a nevíte jak na to, pokračujte zde.

Přihlášení

Přihlaste se zadáním Vaší emailové adresy a hesla do logovacího formuláře, který naleznete v levém sloupci pod kalendářem

Po přihlášení se Vám v levém menu dole zobrazí nová sekce s názvem "Osobní prostor".

Můj profil

Slouží ke správě osobních informací o uživateli. Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit. Vámi vyplněné osobní informace slouží pouze pro interní potřeby našich webových stránek nejsou poskytovány žádným dalším osobám nebo agenturám.

Pokud chcete změnit své heslo, zatrhněte tuto volbu vpravo od pole "heslo". Minimální délka hesla je 6 znaků.

Mé články

Slouží ke správě Vašeho publikovaného obsahu na našich webech. Tato sekce je společná pro ekovesnice, štastné domy, slaměné domy a slaměné jurty. Níže uvedený popis je platný i pro sekce "Mé akce", "Mé fotogalerie" a "Mé inzeráty".

Po otevření se Vám zobrazí seznam Vámi publikovaných článků, který zobrazuje název článku, web, na kterém je publikován a menu pro správu konkrétního článku.

Význam jednotlivých ikon:
zobrazit článek v jeho publikované podobě na webu
editovat článek
publikovat - článek není aktvní (publikován) na webu, kliknutím změníte stav
nepublikovat - článek je aktvní (publikován) na webu, kliknutím změníte stav
odstranit článek, tato akce je nevratná, pokud plánujete v budoucnu článek aktualizovaný opět publikovat, použijte raděju volbu "nepublikovat"

Nový článek

Kliknutím na tlačítko "Nový článek" budete přesměrováni na následující formulář.

Záhlaví článku

  • Název článku: měl by být pokud možno stručný a výstižný
  • Publikovat na webu: zvolte, na kterém z našich webů má být článek publikován. Změna tohoto pole ovlivní obsah pole "nadřazená kategorie"
  • Nadřazená kategorie: zvolte kategorii, do které podle svého obsahu článek patří
  • Zobrazit jako fotogalerii: zobrazí všechny připojené fotografie jako samostatnou galerii v sekci "Fotogalerie"
  • Povolit komentáře: umožnit ostatním registrovaným uživatelům komentovat tento článek (diskuze pod článkem)

Pole označená hvězdičkou je nutné vyplnit.

Text článku
Text článku se vkládá pomocí jednoduchého editoru, který svou funkčností spadá mezi klasické wysiwyg editory (funkčně na úrovni wordu v roce ’95 :-). Pro udržení kompaktního vzhledu stránek doporučujeme psát text článku přímo v tomto editoru a k jeho formátování použít dostupné funkce. Pokud máte již text článku připravený v jiném textovém editoru (např. MS Word), doporučujeme jej vložit přes tlačítko Tímto zachováte základní formátování textu, ale jsou odstraněny přebytečné styly, které narušují vzhled textu. Pokud chcete vložit pouze čistý text a veškeré formátování udělat v editoru, použijte tlačítko které odstraní veškeré formátování textu. Editor má základní formátovací prvky, jako je změna velikosti a typu písma, barvy písma a pozadí, zarovnání a odsazení textu, vkládání obrázků a odkazů. Obecně platí, že přehlednější je text, který má jednoduché formátování a není přeplácaný křiklavým stylováním.

Vkládání obrázků do textu
Umístěte kurzor na pozici, kam chcete vložit obrázek a klikněte na tlačítko
následujícím formuláři zvolte možnost "Vybrat na serveru".

V novém okně se Vám otevře fotogalerie, která je spjatá s aktuálním článkem. Pokud jste už nějaké fotografie k článku připojili/vložili, zobrazí se Vám formou náhledů. Kliknutím na náhled "vyberete" aktuální foto a vložíte jej do dokumentu.

Pokud chcete vložit úplně novou fotku, klikněte v galerii na tlačítko "Přidat". V následujícím dialogu vyberte, kde ve Vašem počítači je foto uloženo a nahrejte jej na server. V případě, že chcete současně nahrát z jednoho adresáře více fotografiií, které posléze použijete v článku, vyberte je s myší s pomocí kláves SHIFT (označí všechny fotky mezi prvním a posledním vybraným) nebo CTRL (označí fotografie jednotlivě). Pokud nezvolíte jinak, první nahraná fotografie bude označena jako "hlavní", což znamená, že se zobrazí v seznamu článků vedle názvu. Všechny fotografie, které tímto způsobem připojíte k článku budou zároveň zobrazeny ve fotogalerii na konci článku. Stejně tak všechny fotografie, které připojíte na konci článku do fotogalerie jsou automaticky dostupné pro vložení do textu.

Vkládání obrázků do připojené galerie
Kliknutím na tlačítko "Přidat", které se nachází pod editorem v části "Připojené fotografie" vyvoláte obdobný dialog pro nahrání fotografií na server, jako v předchozím případě. Postup výběru a nahrání na server je také stejný.

Opět platí, že všechny takto přidané fotografie jsou okamžitě přístupné v editoru pro vkládání do textu článku.

Hotovo

Teď už stačí článek jen uložit a je to. Článek je okamžitě publikován na webu.

Pokud během psaní/editování narazíte na jakýkoliv problém, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo použijte diskuzi pod tímto článkem.

 

Do kalendáže akcí není "zatím" možné vkládat vaše akce! Ale můžete si vytvořit prezentaci (článek, galerii, informace pro zájemce, podstránku) své stavby, sdružení nebo služeb kdekoli v článcích (můžeme na to i případně založit novou sekci) a zde můžete i zvát na vaše akce... tím děláte propagaci vaší práci a zárověň se podílíte na tvorbě těchto stránek...

 

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz