moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Škola života

25.05.2012  

Škola života je prostor pro setkávání se zainteresovaných zájemců o otázky rozvoje dítěte i sebe sama. Je to interaktivní prostor, ve které hledáme odpovědi na různé otázky týkající se podoby školy pro současné dětí a podáváme příklady, jak by taková škola mohla vypadat. Pro utváření podoby večera je důležitý každý divák - téma, hosté a moderátor tvoří osnovu večera, do nejmenších detailů je podoba setkání "setkána" všemi zúčastněnými.

Tento „prostor“ vznikl nejdříve jako povídání o unikátní „Škole akademika M.P. Ščetinina“ na Kavkazu (Rusko), kam jsem v roce 2004 zavítal jako stážista spolu s Ladou Fialovou (ČR) a manžely Trochtovými (Slovensko). „Škola života“ bylo výstižné nazvání toho, co jsme měli tu čest ve škole jako první učitelé z Česka a Slovenska pozorovat a prožívat. O toto povídání byl velký zájem, a proto vznikly také informační stránky, které za několik let doznaly různé podoby až do své aktuální, kterou nyní sledujete.

Do této školy postupně zavítalo více a více lidí od nás i ze Slovenska na stáž, studium nebo jen na návštěvu. Před několika lety jsme se setkali s Martinem Másilkem, Viliamem Poltikovičem a Antonínem Koláčkem, kteří ve spolupráci vytvořili v produkci Maitrei film„Ruská rodová škola“.

A právě já, Martin Másilko (studoval dlouhodobě ve škole), Viliam Poltikovič (režisér filmu), Lada Fialová a film Ruská rodová škola jsme v prosinci 2009 zahájili sedmidílný cyklus besed a následných seminářů, kterým nás výtečně provázel moderátor večera Jaroslav Dušek.

U zrodu celého cyklu besed a seminářů stála 2 občanská sdružení (UNUECO a PARALELA). Koncem roku 2009 jsem byl osloven mladými maminkami (Klaudií, Míšou a Bárou) z o.s. PARALELA, abych uspořádal povídání o Ščetininově škole. Z tohot pak vyrostl celý cyklus 7 témat v tehdenjším Divadle Čertovka.

V září 2010 vzala Paralela, o.s. pod svá křídla tehdejší Divadlo Čertovka a pro Školu života to znamenalo školní rok 2010/2011 rokem oddychu, aby nabrala dech a znovu se ohlásila, posílena vznesla do reality na konci léta 2011.

Tedy znovu ve školním roce 2011/2012 se budeme setkávat ve stejném divadle, které nově nese název Divadlo Kampa v Praze, abychom se zamysleli nad různými tématy ve vývoji jedince a navzájem obohatili o myšlenky a názory pramenící z různých pohledů. Tím se více můžeme přiblížit skutečnosti a pochopit podstatu zkoumaného.

Mario Večerek o vzniku ŠŽ (UNUECO)

www.skolazivota.net/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz