moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

A centrum o.s.

09.08.2012  

 Historie a cíle

 
A centrum o.s., je první a stále v ČR ojedinělý projekt od r. 1998 v péči a podpory mladé a začínající rodiny v období přivádění dětí na svět, zejména pokud jde o jeho šíři a komplexnost. Působí preventivně proti vzniku specifických těhotenských potíží, zvyšuje přizpůsobivost a odolnost organismu ženy, zklidnění a harmonizaci. Pracuje s emocemi a rozvíjí důvěru ženy ve schopnost porodit vlastními silami. Poskytuje praktické rady partnerům pro doprovod k porodu. Urychluje znovuobnovení normálního fyziologického stavu matky a posilování její kondice a vztahu k dítěti. Projekt založila MgA. Katarína Zatovičová. Impulsem jí bylo uvědomění, že dítě a jeho život je třeba vnímat již od početí a prvních sedm let života rozhoduje o budoucnosti nás všech.
 
Hlavní činností A centra je vědomá a aktivní podpora rodiny následujícími formami:
 
  • Vytváří láskyplný a bezpečný prostor pro rozvoj celé rodiny. Klade důraz na zvyšování společenského uznání role ženy - matky a umožňuje otcům v celém procesu zastávat roli, která jim patří.
  • Zprostředkovává ucelené a objektivní informace o těhotenství, porodu, mateřství a rodičovství.  Tímto působí na zlepšení respektu celé společnosti k dětem jako záruka zdravé rodiny a prevence celospolečenských problémů.
  • Poskytuje nejen teoretické informace, ale také jejich prohloubení osobním prožitkem v širokém spektru netradičních praktických pohybových kurzů a seminářů pro rozvíjení dovedností.
  • Napomáhá humanizaci porodnictví v České a následně také ve Slovenské republice a přispívá k liberalizaci podmínek a možností v oblasti porodnictví.
www.acentrum.eu/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz