moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

PadmaFarma

29.08.2012  

PadmaFarma

PadmaFarma v Bělé u Jevíčka je výjimečným místem, kde několik přátel hledá alternativy k současnému rychlému a konzumnímu způsobu života. Jakub (dříve Pema nebo Petr) pro nás zrekonstruoval bývalý statek a vytvoříl místo pro ekologii, meditaci a umění, které je určeno:

  • všem, kterým záleží na vzestupu lidstva a Země
  • všem zájemcům o ekologii a zodpovědný přístup ke světu
  • všem, kteří o dobrých věcech nejen mluví, ale také je dělají
  • všem, kteří hledají vlastní cestu a pro které je duchovní růst součástí života
  • všem, kteří nemyslí jenom na sebe a jsou ochotni spolupracovat s druhými
  • rodičům, kteří si uvědomují, že to, co zde zanecháme našim dětem, záleží jen na nás

Jsme otevřeni všem lidem, kteří by nám chtěli v našich aktivitách pomáhat. Smysluplné naplnění volného času a radost z vykonané práce je to, co nás spojuje. Nemáme žádnou konkrétní ideologii nebo vyznání, pouze se snažíme žít životem, který je prospěšný naší matce Zemi. Pokud se chcete přidat, nebo znáte někoho, koho oslovuje ekologie a duchovní přístup k životu, neváhejte! Pojďte a pomožte nám společně vytvořit fungující alternativu k současnému konzumnímu způsobu života. Tuto změnu za nás nikdo jiný udělat nemůže. Těšíme se na Vás … MY (Jakub a Lenka, Petr a Ewa)

Vize Šambala

Od nepaměti lidé usilují o vytvoření společnosti, která by jim dovolila vyjádřit důstojnost lidského bytí a vedla by ke smysluplnému životu ve vzkvétající kultuře. To je vize Šambhaly i PadmaFarmy.

Hlavní myšlenkou této dávné moudré tradice je přesvědčení že důstojný život založený na meditativním porozumění je přístupný každému a muže vést k osvícené společnosti. Meditace přináší do našeho života přirozený smysl pro laskavost, nebojácnost a humor.

Zakladatel PadmaFarmy, MVDr. Petr Patka (Jakub), prošel desetiletým meditačním výcvikem tibetské tradice Kagju a desetistupňovým výcvikem školy Šambhala vytvořený Čegjamem Trungpou. V roce 1991 začal vydělávat a šetřit peníze, aby mohl vytvořit duchovní, antimatrixové, alternativní centrum. Inspirován vizí Šambhaly, založil Petr v roce 1998 neziskovou organizaci Společnost Renata a rok poté zakoupil pro tuto společnost ruinu bývalého statku v Bělé u Jevíčka. Postupně zbytky statku zbořil a postavil ho znovu. Po sametové revoluci se drtivá vetšina společnosti opět přiklonila k materialistickému způsobu života a proto se Jakub rozhodl dát lidem možnost, žít jinak – alternativně. Tento alternativní způsob života se plně shoduje právě s vizí Šambhaly, o které se u nás příliš neví, ale každý den se stává pro náš svět stále více aktuální.

 

www.padmafarma.cz/index.php
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz