moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Osobní dům a rodový statek

24.09.2012  

Nechejte se inspirovat blogem architekta Petra Hájka...

 

Petr Hájek - profil

 

Vystudoval jsem architekturu na ČVUT a absolvoval 21 let praxe převážně ve vlastním atelieru. Pracoval jsem na soukromých projektech i státních zakázkách. Ve svojí praxi jsem se opakovaně setkával s nečestným jednáním a nesmyslnými postupy, které mnohonásobně prodražovaly stavbu, aniž by učinily kohokoliv šťastným. Na začátku roku 2012 jsem vrátil autorizační razítko, projektuji podle vlastního svědomí, nikoliv podle stavební legislativy, přednáším, léčím a snažím se najít cestu k důstojnému životu pro sebe a pro každého, kdo chce žít zdravě, pravdivě, čestně a zároveň důstojně.

...něco málo z mého blogu:

Jak to celé vzniklo

Čajovnu "U Kulele" jsem ve své mysli založil, když jdem se vrátil ze špitálu a koupil jsem si po letech něco pro sebe: ukulele a krabici dobrých čajů :-) Měl jsem čas (i čaj) a začal jsem vymýšlet. Vymýšlet příběhy, recepty, ideální svět a budoucnost. Vlastní budoucnost. Ta budoucnost se zrealizuje až bude stát na Dědečkově zahradě čajovna "U Kulele" a v ní ude ukulelë a krabice dobrých čajů. A kdo bude mít čas, dostane čaj a bude vymýšlet. Vymýšlet Příběhy, recepty, ideální svět a budoucnost... :-)

 

Rodová zahrada nebo rodový statek?

 

Rodový statek je terminus technikus, používaný při překládání knih Anastasie z ruštiny do češtiny. Je zavedený mezi českými příznivci permakultury a používá se jako klíčové slovo při vyhledávání na webu. Proto ho používám pro vnější komunikaci. Statek je pro mne je ale moc hmoťácký a masorádovitý. Slyším v tom ten veliký dům a stodoly, a bejky a krávy a krmení a dojení a uklízení stájí a vagóny sena… Pokud má člověk pár zvířecích kamarádů a pěstuje zeleninku pro sebe, nemusí se dřít. A pak taky, biblický Adam byl určitě zahradník, nikoliv statkář :-)

 

V okamžiku, kdy se člověk k něčemu odhodlá, dá se do pohybu i prozřetelnost. Stane se celá řada věcí, které pomohou a které by se jinak nikdy nestaly. To rozhodnutí má za následek celou řadu událostí, které přinášejí ku prospěchu nejrůznější nepředvídatelné události a setkání a materiální pomoc, o které by se člověku ani nesnilo, že by se mu mohla dostat. „
„Cokoli můžete udělat, nebo o čem sníte, začněte s tím. V odvaze je genialita, síla i kouzlo. 
ZAČNĚTE HNED.“

Johan Wolfgang Goethe
 

atelierhajek.blogspot.cz/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku zatím nejsou žádné komentáře. Přidat komentář.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz