moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Síla skupiny v nemoci i ve zdraví

15.10.2012  

Tuto sobotu jsme dokončili základovou desku, tedy první etapu stavby našeho domu. O tom, kolik nás to stálo peněz, kde se dá nejvíce ušetřit, jak je to časově náročné při stavbě svépomocí a na co si dát pozor připravuji rozsáhlý článek. Než však dám dohromady od ostatních fotky, tak bych rád popsal jedno zásadní víkendové uvědomění.

Nejdříve bych to trošku uvedl. Betonování základové desky patří na stavbě domu k jedné z nejnáročnějších činností. Na našem domě se jednalo o cca 15m3 materiálu (27 tun). Ty musel někdo naházet do míchačky a v kolečkách dovést na místo. Abychom to stihli v pohodě za 1 den, tak jsem si dopředu domluvil 10 chlapů (stavba) a 4 ženy (kuchyně).

Co však čert nechtěl, 2 dny před betonováním jsem dostal chřipku s dusivým kašlem a teplotou kolem 38 stupňů. I když jsem se potil a léčil v posteli, jak to jen šlo, bylo mi hned jasné, že na betonování budu v tom nejlepším případě pouze jako pasivní účastník. A to byl pro mě hlavní kámen úrazu. Považuji se za pracovitého člověka, který se neumí jen tak dívat na ostatní a raději přidá ruku k dílu. Tento pocit byl o to silnější, že se jednalo o náš vlastní dům. Představa, že naši kamarádi, rodina a budoucí sousedi budou bezplatně makat na našem domě a já tam budu jen tak postávat, mě naprosto děsila. Den před betonováním jsem dokonce přemýšlel, jestli by nebylo lépe to zrušit a přesunout na jindy, vždyť je to přece blbé je takhle zneužívat (nebo by si to dnes docela dost lidí myslelo) :(

Pokračování článku zde >

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz