moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Vitarian

01.02.2013  

Vitarian.cz

Informace na těchto stránkách jsou určeny Vám, kteří jste si vědomi vlastní odpovědnosti za svůj život a všechny události s ním související, lidem, kteří nehledají příčiny svých problémú okolo a vědíí, že cokoliv změnit mohou právě jen oni. Jestliže jste ochotni připustit, že nemoc, bolest a předčasná smrt jsou jevy, které si dobrovolně vybíráme, máte možnost objevit cestu, která Vás může dovést ke stavu překonávajícímu všechny vžité představy o tom, co je zdraví, síla a duševní vyrovnanost.

"Ať je jídlo tvým lékem, a lék tvým jídlem"
- Hippocrates -

Syrová rostlinná strava

V dnešní záplavě zázračných diet a různých způsobů stravování je zřejmě velice obtížné se už jen orientovat, natož v něco získat důvěru a přijmout za vlastní. Syrová rostlinná strava ale ve skutečnosti nepředstavuje nějaký nový a vylepšený styl nebo zázračnou novinku. Jde „jen“ o hledání a návrat k přirozeným stravovacím návykům člověka, který se takto živil odpradávna. Syrová rostlinná strava se nám nabízí v nezměněné formě, plná života a energie, která nebyla degradována jakoukoliv úpravou. Poskytuje tak našemu tělu vše, co potřebuje, je živá, stejně jako my.

Pouze lidé, při vší své moudrosti a vynalézavosti, začali si svou potravu, dříve než ji snědí, tepelně upravovat. Těžko říct, zda to začali dělat z víry, že takto upravená strava je hodnotnější, nebo jen ze zvědavosti, touze po změně chutí. S jistotou však můžeme říct, že vysoké teploty ještě nikdy žádný život neučinily živějším či lepším. Žár a plamen život degradují na mrtvou hmotu, popel…Buňky a tkáně umírají, stavební látky živé hmoty ztrácejí svou živou strukturu a mění se ve hmotu mrtvou. Takto denaturovaná potrava nemůže poskytnout živému organismu všechny důležité živiny. Veškeré chronické choroby, degenerace a ztráta vitality, kterými jsme v poslední době začali trpět, jsou krutou daní za dobrovolné odcizení se přírodě na mnoha úrovních, ve jménu pokroku sami sebe denaturalizujeme…

Je jistě nesmyslné, chtít vše vrátit zpět, odejít do lesa a začít se živit sběrem plodů. Můžeme však udělat mnoho kroků správným směrem, přičemž výběr potravy je to první, co můžeme vědomě změnit!

 

 

www.vitarian.cz/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz