moment prosím

Kalendář akcí
Klientská sekce

email    

heslo    

Nová registrace | Heslo?!

Divadlo Kampa

27.03.2013  

 

 

 

Jsme malým divadlem.
Rádi jednáme naivně (na.i.v.ni= nacházející inspiraci v nitru).
A líbí se nám citát:
Kdo tvrdí, že něco nejde, ať alespoň nezdržuje toho, kdo to už dělá.

 

Právě malá divadla už dokázala, že se mohou stát ohnisky ozdravné společenské diskuse.
 
Ano, koncem padesátých a začátkem šedesátých let tomu tak skutečně bylo. Malá divadla, kde šlo o to bezprostřední setkání, o besedu, o to „přijďte k nám pobejt". Bylo to najednou něco úplně jiného, než když se předtím vyrábělo divadelní představení. Byla to výzva ke spolupráci, ke společnému vyjasňování situace a témat. Tehdy jsme věděli, že právě odtud může daleko nejspíš přijít nějaké to vyjasnění, dohodnutí se, rozumění si. Nějaké to infikování dobrou vůlí a touhou svobodně se projevit. Tak se to šířilo odsud, daleko spíše než z nějakého tisku, rádia nebo televize.       (úryvek z rozhovoru s Ivanem Vyskočilem)

 

Za sebepoznáním, kulturou, setkáváním a inspirací.

 
V domečku u Čertovky nabízíme v divadelním sále a útulném podkroví divadlo (činohra, improvizace, pohádky pro děti), besedy (nejen s Jaroslavem Duškem), dílny, meditaci, tanec, bubnování...obrodu těla i duše...
...cestou hry, řeči, pohybu, hlasu, tance, čaje, zvuku, tajemství, času...
Divadlo Kampa vzniklo v září 2010, je provozováno o.s. Paralela a svou laskavou záštitu, entuziasmus a podporu tomuto prostoru poskytuje Jaroslav Dušek.
 
Jedná se o ojedinělý kulturní neziskový projekt, jehož úspěch a přežití závisí na každém návštěvníkovi tohoto místa. Naším cílem je mimo jiné ukázat, že podobně atypické kulturně-sociální projekty mají svůj význam a mohou na pražské kulturní scéně existovat i bez podpory od oficiální garnitury.

 

Principem je vytváření programu dle hlasu svého srdce, kdy funguje důvěra v energii společného prostoru. Přejeme si, aby Kampa žila po celý den, aby si lidé zvykli, že je to místo, které jim nabízí smysluplné trávení volného času za slunce i deště, během všedních dnů i ve dnech volna, zkrátka vždy. Místo, kam se budou rádi navracet, protože je bude obohacovat a inspirovat, čili budou se zde skutečně “sebepoznávat”...

 

www.divadlokampa.cz/
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 ekovesnice.cz